Dovolená Thajsko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Khao YaiNárodní park Doi InthanonNárodní park Phu Kradung a Národní park Doi Khun TanNárodní park Sai YokNárodní park Doi Phu Kha a Národní park Khao KitchakutNárodní park Khao Sabap a Národní park Kaeng KrachanNárodní park Khao Sam Roi Yot a mořský park Ko AngthonNárodní park Khao Sok a vodní ptačí park Thale NoiNárodní mořský park Tarutao a mořský park SurinNárodní park Mae Surin a Národní park Thun Salaen LuangNárodní park Phu Hin Rong Kla a Národní park ErawanNárodní park Nam Nao, Thaleh Ban a útočiště Thung Salaeng LuangPřírodní krásy provincie Trang (národní parky, vodopády, jeskyně)-->Útočiště divoké zvěře Thungyai-Huai Kha Khaeng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Toto útočiště se nachází při hranicích s Myanmarem a rozkládá se na ploše více než 600 000 hektarů. Leží převážně v provincii Uthai, ale zasahuje i do provincie Tak. Park byl založen 26. srpna 1972. Do seznamu UNESCO byl přidán roku 1991. Původní rezervace, které se rozkládala především na jihu a východě, se v roce 1986 rozšířila i na západ a rozrostla se o útočiště Thungyai. Ačkoliv jsou tyto dvě rezervace spravovány odděleně, velmi úzce spolupracují a vytvářejí tak největší chráněnou plochu jihovýchodní Asie. Tato dvě útočiště tvoří hlavní část chráněných oblastí západního Thajska, mezi než patří i národní parky Sri Nakharin, Chaloem Rattankosin, Erawan, Sai Yok a útočiště Salak Phra. Rozloha všech těchto oblastí dohromady činí neuvěřitelných 1 208300 ha.
Nadmořská výška parku se pohybuje od 250 po 1678 metrů nad mořem.
Oblast je převážně kopcovitá s velkým množstvím řek a potůčků. Nejvyšší vrchol je Khao Pai Huai Kha Khaeng, který leží v severní části rezervace. V rezervaci naleznete povodí řeky Huai Kha Khaeng, která protéká středem rezervace a vlévá se do řeky Kwae Yai a následně do přehrady Sri Nakarin.
Klima je zde tropické a subtropické, ovlivněné monzuny. Období sucha je od listopadu do dubna, nejsilnější deště přicházejí v září a říjnu. Průměrné teploty se pohybují od 19 C v prosinci do 28 C v květnu.
Vegetace je zde téměř neporušená, naleznete zde všech pět typů lesních porostů, které se vyskytují v kontinentální části jihovýchodní Asie. V nejvyšších polohách rostou stále zelené lesy, v nadmořské výšce okolo 600 m nad mořem naleznete poloopadavé suché lesy. Ve zbytku rezervace převažují opadavé lesy a bambusové porosty. V tropických oblastech v okolí řek rostou tropické stále zelené lesy a v nížínách narazíte na rozsáhlé louky. Z průmyslově využívaných stromů zde narazíte především na tyto druhy: Tectona grandis, Terminatia nudiflora, Xylia kerii, L. calyculata, A. xylocarpa, D. alatus, H. odorata, Anisoptera cochinchinensis.
Taktéž zdejší fauna je neméně rozmanitá. Žijí zde i takoví velcí savci, jako jsou velmi vzácní tygři a sloni. Ze všech přibližně 256 druhů savců žijících v Thajsku jich zde můžete spatřit 67. Potkat zde můžete divoké vodní bůvoly, různé druhy jelenů (Cervus porcinus, Cervus eldi siamensis), leopardy, slony, asijské tapíry, různé druhy opic a desítky dalších zajímavých druhů. V Thajsku žije okolo 900 druhů ptáků, z čehož 355 druhů můžete spatřit právě zde. Pokud budete mít štěstí, narazíte i na některé velmi vzácné druhy hmyzu či plazů ( Varanus bengalensis, Bufo asper, Rana Blythii).
Je velmi těžké spočítat kolik druhů různých živočichů tuto oblast obývá. Podle posledních průzkumů je to okolo 120 druhů savců, 400 druhů ptáků, 96 druhů plazů, 46 druhů obojživelníků a 113 druhů sladkovodních ryb.

Rezervace není přístupná turistům. Vědci, botanici, zoologové mohou však požádat o povolení ke vstupu do rezervace. V období sucha navštíví rezervaci okolo 1000 návštěvníků. Do rezervace se nejlépe dostanete přes Uthai Thani. Cesta z Bangkoku trvá 7 hodin. Cesta z Uthai Thani do Lanksaku je poměrně udržovaná, doporučuje se však terénní automobil.
Adresa: PO Box 7, Lansak District, Uthai Thani Province 61160

Průvodci a mapy


Thajsko...
Thajsko - Poznáváme
479 Kč
Thajsko...
Thajsko
20 Kč
Thajsko...
Thajsko II. - DVD
79 Kč
Thailand...
Thailand - Thajsko
454 Kč
Thajsko...
Thajsko - DVD
99 Kč
Thajsko...
Thajsko 2
674 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz