Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Khao YaiNárodní park Doi InthanonNárodní park Phu Kradung a Národní park Doi Khun TanNárodní park Sai YokNárodní park Doi Phu Kha a Národní park Khao KitchakutNárodní park Khao Sabap a Národní park Kaeng KrachanNárodní park Khao Sam Roi Yot a mořský park Ko AngthonNárodní park Khao Sok a vodní ptačí park Thale NoiNárodní mořský park Tarutao a mořský park SurinNárodní park Mae Surin a Národní park Thun Salaen LuangNárodní park Phu Hin Rong Kla a Národní park ErawanNárodní park Nam Nao, Thaleh Ban a útočiště Thung Salaeng Luang-->Přírodní krásy provincie Trang (národní parky, vodopády, jeskyně)Útočiště divoké zvěře Thungyai-Huai Kha Khaeng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní parky
Les ve vrchovině Bantad Les ve vrchovině BantadVelká část provincie je tvořena chráněnými lesy a mořskými rezervacemi. Všechna tato území vnikla zejména na ochranu unikátního ekosystému - deštných pralesů, mangrovníků, mořských živočichů a korálových útesů.
Mezi mořské parky se řadi i Hat Chao Mai, který je zároveň i parkem největším. Jeho rozloha je 230 km čtverečních. Je to jeden z nejstarších mořských parků, byl založen roku 1981. Zahrnuje přibližně 20 km pláží Andamanského moře, devět ostrovů obklopených korálovými útesy. Pláže jsou většinou lemovány mangrovníky. Velmi důležitá je zejména oblast mezi ostrovy Koh Muk, Koh Libong a pevninou, kde můžete pozorovat velmi vzácné moroně. Informační kancelář a hlavní sídlo parku naleznete na pláži Chang Lang.
Koh Petra je mořský národní park o rozloze 495 km čtverečních s mnoha dalšími malými ostrůvky. Park se nachází jižně od provincie Trang a je lehce dosažitelný lodí z Kantangu nebo z malého pobřežního města Paliean. Hlavní ostrov - Petra - je zalesněný a proslavily ho krásné skalní formace a pláže. Na ostrově Lindi se nacházejí jeskyně a taktéž lákavé pláže. Na ostrově Kasingh zase kladou svá vejce želvy.
Podél pobřeží se nachází ještě řada mořských rezervací, které můžete navštívit organizovaně. Některé z těchto parků jsou ještě opravdovou divočinou.
Hora Jed Yod je park a zoo rozkládající se na 5 km čtverečních, u hlavní cesty mezi Trangem a Krabi. Krajina je zde kopcovitá, s jeskyněmi a tropickým deštným pralesem.
Park vodních ptáků Khlong Lamchan se nachází v oblasti Nayong, východně od Trangu. Jedná se o mokřinu a bažiny, které jsou domovem mnoha vzácných druhů ptáků.
Thalehsap Song Hong je velké jezero, které je rozděleno na dvě části díky velkému útesu. Nachází se západně od Yuai Yod, severozápadně od Trangu. Zajímavou scenérii vytvářejí zejména vápencové útvary v okolí jezera.
Rezervace Khao Chong se nachází u cesty Trang - Pattalung. Velmi příjemné jsou zdejší stezky, které Vás provedou mezi potoky, lesy a vodopády. Působí zde studijní centrum, zoo a muzeum.
Národní park Khao Pu - Khao Ya tato oblast byla prohlášena národním parkem roku 1982. Rozkládá se na ploše 700 km čtverečních a naleznete ji mezi provinciemi Trang a Pattalung. Na území parku jsou jeskyně - Ruen Thep Nimit a Nai Phud, vodopády, mnoho druhů ptáků, například i vzácného orla černého.
Vodopády
Vodopád Prai Sawan Vodopád Prai SawanVodopád Tok Tok Vodopád Tok TokJednou z velkých atrakcí je nespočet vodopádů, které můžete v provincii navštívit. Jsou většinou ukryty v krásné přírodě, která je ideální pro pěší turistiku, pikniky nebo koupání. Thajské slovo pro vodopád je namtok.
Známé vodopády jsou velmi dobře značené z hlavních cest, většinou je k dispozici parkoviště a dobře upravené cesty. Mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější vodopády patří:

Ton Tae
46 km jihovýchodně od Trangu. Jeden z největších a nejzajímavějších vodopádů s výškou 300 metrů. Nejvhodnější dobou na návštěvu je období dešťů - září až listopad. Určitě stojí za to vyšplhat nahoru nad vodopád. V oblasti se nacházejí i dva další vodopády Chong Banpot a Ton Tok.
Sai Rung
21 km východně od Yantakao. Často se mu také přezdívá duhový vodopád. Voda zde kaskádovitě padá přes mnoho kamenů a spolu se slunečním světlem vytváří krásné duhy. Jižně od tohoto vodopádu se nachází Prai Sawan - voda zde teče přes kaskádovitá skaliska a vytváří přírodní bazén, ideální pro osvěžující koupele.
Khao Chong
20 km východně od Trangu. Uvnitř rezervace stejného jména se nachází mnoho krásných potoků a vodopádů, jako jsou Ton Yai, Ton Plu. Oblast je také známá díky výborným podmínkám pro pěší turistiku.
Chao Pra
45 km jižně od Yantakao. Vodopád se nachází v jižní části oblasti Paliean. Charakterizuje ho 20 teras, z nichž každá má své vlastní jezírko. Nachází se v odlehlé horské oblasti, která je ideální pro pěší turistiku a lezení po skalách. V dnešní době zde naleznete i několik ubytovacích kapacit.
Roi Chang Pan Wang
70 km severně od Trangu, přes Wanwiset. Nalézá se v odlehlém koutě provincie, v krásných a hustých lesích. Vodopád padá přes několik kamenných teras, na kterých vytváří přírodní jezírka. Odpočinek zde je opravdovým osvěžením.
Jeskyně
Tkam Kao Pina Tkam Kao PinaTham Lan Charakae Tham Lan CharakaeThajské slovo pro jeskyni je tham. V provincii Trang se nacházejí stovky jeskyní přírodně vytvořených ve vápencových útesech a horách. Některé z nich jsou již zcela prozkoumány a některé na svého objevitele teprve čekají. Organizovaně můžete navštívit několik nejznámějších, avšak milovníci jeskyní tu mohou strávit týdny objevováním dalších jeskyní.
Dbejte však vždy na jedno pravidlo - mnoho jeskyní je součástí rozsáhlých komplexů, a tak se zásadně nedoporučuje opouštět označené trasy. Je dobré mít s sebou také baterku.
V mnoha jeskyních se také nacházejí sochy Buddhy.
Je velmi těžké vybrat z takového množství nádherných jeskyní. Ty, které jsou zde vypsane, tvoří opravdu zlomek jejich skutečného množství.

Tham Lae
37 km severně od Trangu, poblíž Huai Yod. Přístup k této jeskyni je možný lodí. Vchod je velmi úzký a nízký. Poté se už jen procházíte mezi nenapodobitelnými přírodními útvary, krápníky, sloupy, komnatami a jezírky. Některé krápníky vypadají jako zmrzlé vodopády, na jiné si můžete zahrát jako na xylofon. Poblíž se nachází i jeskyně Tham Kao Pina, ve které se v šesti jejích částech nacházejí svatyně s mnoha sochami Buddhů. V oblasti můžete navštívit i jeskyni Tham E-so, ve které je umístěna taktéž sochu Buddhy.
Tham Pra Phut
Východně od Ratsady, daleko na sever od provinice Trang, narazíte na Wat Khao Phra, s několika uctívanými sochami Buddhy, které jsou uvnitř jeskyně. Ještě dále na východě se nachází chrámový komplex z období Ayutthaya Tham Pra Phut.
Tham Khao Chang Hai
Poblíž Nayongu, východně do Trangu. Tento největší , a pravděpodobně nejhezčí, komplex je pojmenován podle sloního mláďěte, které vešlo dovnitř a již se nikdy nevrátilo. Kvalita a nádhera zdejších formací je opravdu obdivuhodná.
Tham Lod
Poblíž Hat Yao, jihozápadně od Kantangu. Jedna z nových jeskyní, která byla v poslední době otevřena pro veřejnost. K jeskyni se můžete dostat kánoí z Hat Yao. Vstup je přes hustý mangrovníkový les. Přibližně po desetiminutovém pádlování tmavým tunelem, se dostanete k laguně s písečnou pláží, vápencovými skalními útvary a mangrovníky.
Tham Morakot
Každý seznam jeskyní by měl obsahovat tento klenot - Smaragdovou jeskyni, která je blíže popsána i v kapitole Ostrovy a pláže provincie Trang.

Zajímavé odkazy

Ostrovy a pláže provincie Trang

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz