Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Khao Yai-->Národní park Doi InthanonNárodní park Phu Kradung a Národní park Doi Khun TanNárodní park Sai YokNárodní park Doi Phu Kha a Národní park Khao KitchakutNárodní park Khao Sabap a Národní park Kaeng KrachanNárodní park Khao Sam Roi Yot a mořský park Ko AngthonNárodní park Khao Sok a vodní ptačí park Thale NoiNárodní mořský park Tarutao a mořský park SurinNárodní park Mae Surin a Národní park Thun Salaen LuangNárodní park Phu Hin Rong Kla a Národní park ErawanNárodní park Nam Nao, Thaleh Ban a útočiště Thung Salaeng LuangPřírodní krásy provincie Trang (národní parky, vodopády, jeskyně)Útočiště divoké zvěře Thungyai-Huai Kha Khaeng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Hora Doi Inthanon je nové jméno hory Doi Ang Kha. Princ Intharawichayanon, poslední vládce z Chiang Mai, si velmi dobře uvědomoval důležitost lesů, zejména na severu, kde lesy sloužily jako vodní předěl pro zbytek země. Princ se velmi snažil pomáhat lidem, kteří se podíleli na výzkumu oblasti. Požadoval, aby jeho ostatky byly uloženy na vrcholu hory Doi Ang Kha. Po jeho smrti byla hora přejmenována na Doi Inthanon, což je vlastně kratší verze jeho jména.

Park se rozkládá kolem stejnojmenné hory, která je výškou 2 565 m nejvyšší horou v Thajsku. Na vrcholku hory najdete stúpu Chao Intharawichayanon, obklopenou hustým lesem. Mezi další, nižší vrchloly, se řadí Doi Hua Luang (2330 m). Park se rozkládá na ploše 272 km2 a leží 58 km od Chiang Mai a je velice populární pro jednodenní výlety. Jeho povrch je převážně hornatý. V parku pramení řeky Mae Klang, Mae pako, Mae Pawn, Mae Ya, Mae Cham a Mae Khan. Řeky tekoucí z parku jsou také hnací silou pro vodní elektrárnu Bhumipol.
V parku žije velké množství zvířecích obyvatel jako jsou leopardi, veverky, opice, ptáci a hmyz. Tato oblast je také velmi populární, pokud chcete pozorovat ptáky, kterých je zde okolo 400 druhů. Díky chladnému klimatu se může tato oblast pochlubit největším výskytem ptáků snad z celého Thajska. Tato oblast se také vyznačuje rozmanitou horskou přírodou s mírným podnebím s hustou mlhou a velkými horskými lesy. Zejména zdejší lesy se považují za přírodní poklad. Zahrnují zejména stále zelené, borovicové a opadavé lesy. Nacházejí se zde ekonomicky ceněné stromy, jako je týk a horská borovice. Bohatá flóra zahrnuje takové druhy jako orchideje a rododendrony.
Před padesáti lety byla hora obydlena horskými kmeny. Největší vesnicí byla Ban Koon Kland. Jejich způsob zemědělství byl však pro okolní přírodu velkým nebezpečím. Dnes se vláda snaží podporovat vesničany v pěstování plodin, jako jsou jahody, jablka, víno a také květiny. Na tyto projekty jsou vyčleněny speciální oblasti.
Na rozdíl od jiných oblastí Thajska zde může být docela chladné počasí, proto se návštěvníkům doporučuje teplejší oblečení. Nejchladnějším měsícem je leden s teplotami okolo 6 C. I v období tepla zůstávájí teploty v parku příjemné. Pokud vyšplháte na horu, naskytne se vám nezapomenutelný výhled do okolí. I ve výšce okolo 2500 metrů můžete vidět různé druhy orchidejí.
Zajímavá místa v parku:
Vodopád Mae Klang
nachází se ve východní části parku a navštěvují ho jak zahraniční turisté, tak Thajci. Vodopád, který padá přes velké kameny, je velmi snadno dosažitelný a je ideálním místem pro piknik, koupání a odpočinek.
Vodopád Vachiratharn
neboli Mladý vodopád se nachází na 72 km silnice Chomthong-Doi Inthanon. Voda si zde vyhloubila tunel skrz kámen, a vytvořila tak úchvatné scenérie.
Vodopád Mae Ya
pravděpodobně nejvyšší vodopád Thajska, jistě stojí za návštěvu. Je to nádherná, rozvětvená kaskáda vody, která je velmi fotogenická.
Vodopád Siriphum
původní název tohoto vodopádu byl Lao Lee, takto byl pojmenován podle nedaleké vesnice kmene Hmaeo. Ministr zemědělství M. R. Chakthong Thongyai přejmenoval tento vodopád na Siriphum, a to na počest královny Sirikit. Nachání se na 31. kilometru silnice Chom Thong-Doi Inthanon.
Jeskyně Brichinda
tyto krásné vápencové jeskyně se pyšní krásným vstupním sálem a věží. Druhá místnost je otevřená, bez stropu. Vodopád leží přibližně hodinu od hlavní cesty.
Centrála parku
zde dostanete od školeného personálu veškeré informace, rady a mapy. Můžete si zde také najmout průvodce. Plánuje se otevření občerstvení a míst pro pikniky.
Vrcholek Doi Inthanon
výhled z této hory je úchvatný, a to zejména během listopadu a prosince. Na vrcholu hory stojí stúpa s ostatky prince. Zakázáno je fotografování radarové stanice. Fotografování ostatních objektů je bez problému.
Napamaytanidol Chedi a Phra Mahatad Napaphon Bhumisiri
když budete pokračovat po hlavní silnici směrem na sever a na 41. kilometru zahnete vlevo a pojedete přes most, dorazíte ke krásné chedi postavené na počest šedesátých narozenin krále Bhumipola a královny Sirikit.
Stezka Gew Mae Pan
jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších procházek je na této trase, která začíná nedaleko Napamaytanidol. Část cesty vede skrz stále zelený les, dále podél řeky a kaňonu Mae Pan. Délka pochodu je přibližně 2 hodiny.
Objevování krás přírody pěšky je v parku velmi oblíbené. Park nabízí celkem 4 různé stezky pro pěší turisty:
- přírodní stezka Ang Ka
- přírodní stezka Gew Mae Pan
- přírodní stezka na 38 km
- přírodní stezka Klum Namtok Mae Pan
Vodopád Mae Pan
nachází se v klidné a málo navštěvované části parku. Nabízí několikahodinové treky nedotčenými lesy s několika vodopády.

Jak se do parku dostat?
Z Chian Mai se vydejte po silnici číslo 108 směrem k Chomthong. Na 57. kilometru (1 km před Amphur Chomthong) zahněte doprava na silnici číslo 1009 (silnice Chomthong - Doi Inthanon). Na 31. kilometru této silnice se nachází centrála parku.Zajímavé odkazy

Odkaz na info o městě Chiang Mai
Odkaz na kapitolu Ptáci severního Thajska

Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz