Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Luxusní zájezdy Thajsko Informace Thajsko
Last minute Thajsko Fotogalerie Thajsko
Víza Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Diskuze ThajskoThajsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

BangkokThon Buri a Wat ArunLopburiAyutthayaKanchanaburiSukhothai-->Historický park Si Satchanalai-Chalieng a město Kamphaeng PhetDoi SuthepWat Phra That Lampang LuangWat PhuminPrasat Hin PhimaiPrasat Hin Khao Phanom RungWat Phra That PhanomNakhon Si ThammaratPhetchaburiMekong World Heritage Tour - Po stopách dědictví
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Historický park Si Satchanalai-Chalieng
Během největšího rozkvětu království Sukhothai se stavělo také velké množství „satelitních“ měst. Památkou na jedny z nich, města Si Sathcanalai a Chaliang, jsou ruiny asi 50 km do Sukhothai, které byly také sloučeny do historického parku. Během 13. – 15. století město pokrývalo území 720 hektarů a obklopoval ho 12 metrů široký násep. Město Chaliang je dokonce ještě starší, jeho počátky se datují do 11. století. Obě dvě místa byla také zařazena do světového dědictví UNESCO. Tento park je umístěn mezi krásnými kopci a je velmi atraktivní, zejména pro ty návštěvníky, kteří mají rádi klidnější atmosféru, než tu, která panuje v Sukhothai. Najdete zde několik vznešených chrámů, jako je Wat Chang Lom, krásný chrám, který byl kdysi centrem města, postavený ve stejném stylu jako chrámy v Sukhothai – všude se vyskytující sloni a střecha je vytvarována do podoby zvonu. Chám byl postaven králem Ramkhamhaengem mezi roky 1285 a 1291. Mezi další chrámy patří Wat Khao Phanom Phloeng, Wat Chedi Jet Thaew, Wat Nang Phaya, Wat Phra Si Ratana Mahathat a Wat Chao Chan.

Kamphaeng Phet
Toto město, známé i pod jmény Chakangrao nebo Nakhon Chum, bylo kdysi důležitou obrannou linií království Sukhothai. Dnes ho proslavilo především pěstování banánů. Je to pěkné místo, nepříliš ovlivněné masovou turistikou a klidně se zde můžete zdržet den nebo dva a prozkoumat zdejší pamětihodnosti.
Staré město se nachází jen několik kilometrů od hlavní silnice spojující Bangkok a Chiang Mai. Ve starém městě byl založen Historický park Kamphaeng Phet. Můžete v něm například spatřit Wat Phra Kaew, jenž kdysi stál hned vedle královského paláce, který je dnes již zničen. Asi 100 metrů jihovýchodním směrem od Wat Phra Kaew narazíte na Wat Phra That, který se odlišuje velkou chedi obklopenou sloupy.
Nedaleko chrámů se nachází Národní muzeum Kamphaeng Phet. Prohlédnout si zde můžete, jak různá doba ovlivňovala thajské umění , nebo se zaměříte na předměty z dávné slávy Kamphaeng Phet.
Poblíž muzea stojí i svatyně s kamennou základnou San Phra Isuan. Je zde umístěna bronzová socha Šivy v kmérském stylu.
I za řekou Ping naleznete několik zajímavých památek. Patří mezi ně i Wat Phra Borom Mathat, který byl osídlen daleko dříve, než začala sláva města. Zhodnotit můžete malé chedi a také velkou chedi, která je postavená v pozdním sukhothaiském stylu.
Za řekou, v okolí hlavní silnice č. 1, se nachází i Wat Chedi Klang Thung, Wat Nong Lanka, Wat Nong Pikul, Wat Sum Ko nebo pevnost Phom Thing Setti.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz