Dovolená Thajsko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet?

Kalendář zajímavých akcí-->Počasí a podnebí
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Počasí
Na většině území Thajska je velmi vysoká vlhkost vzduchu, mezi 66 – 80%. Chladné roční období přináší teploty odpovídající našemu létu, s teplotami kolem 30°C přes den a okolo 20°C v noci. V teplém období přesahují teploty 35°C a ani v noci neklesají pod 25°C. V období dešťů teploty poněkud klesnou, na 30°C. Extrémní počasí vás může potkat na severu země, kde v chladném období mohou teploty v noci klesnout až na 10°C, zato však v období horka tu denní teploty lehce přesáhnou 40°C. „Nejstudenější" provincií v Thajsku je Loei na hranicích mezi severním a severovýchodním regionem. V horách zde v zimě může ranní teplota klesnout až na bod mrazu. Statisticky nejteplejší měsíc je květen, od června do září pravidelně prší. Pokud neprší, jsou teploty vysoké jako v květnu. V monzunovém období prší třeba jen několik hodin, ale deště jsou vydatné a obloha je většinou zatažená. Nejvíce prší v období asi od srpna do října. Obecně platí, že čím dále od rovníku, tím větší jsou rozdíly mezi teplým létem a studenou zimu. I v Thajsku je v červenci tepleji než v lednu. V čím větší nadmořské výšce se nacházíte, tím je počasí chladnější a rozdíly mezi denními a nočními teplotami větší. Čím dále od mořského pobřeží, tím jsou teploty v Thajsku vyšší a hůře snesitelnější. Na pobřeží je klima vždy mírnější.

Poznámka: pokud si chcete ověřit aktuální počasí na níže uvedeném odkazu, do vyhledávače napište místo českého "Thajsko" anglický název "Thailand".
Podnebí
Thajsko je typickou tropickou zemí. Zdejší klima je ovlivněno monzuny, které vytvářejí tři roční období v severním, severovýchodním a středním Thajsku a dvě roční období v jižním Thajsku. Tři roční období se skládají z období horka a vlhka, období chladna a sucha a období dešťů. Teplé období je provázeno vysokými teplotami a také vyšší vlhkostí, což činí návštěvu Thajska v tomto období nesnesitelnou. Trvá od března do května až června. Není proto divu, že všechny důležité svátky konající se v tomto období jsou spjaté s osvěžující vodou. Období dešťů – květen, červen až říjen – se projevuje velkou zemědělskou aktivitou, půda je měkká, nastává nejlepší období pro setí rýže. Tato doba je nejlepší pro pozorování různých náboženských a kulturních festivalů. Přicházejí rovněž nepravidelné , ale silné jihozápadní monzuny z Indického oceánu. Prší většinou odpoledne, ale ani ranní deště nejsou výjimkou. Období dešťů je určováno monzunovými větry, v jihovýchodní Asii vane jihovýchodní monzun (vítr z jihovýchodu, ne směrem na jihovýchod!) od května do října a od listopadu do dubna vane severovýchodní monzun. Ovšem například ostrov Ko Samui, provincie Si Thammarat a Songkhla jsou před monzunem chráněné. Poté, co se obloha vyčistí od posledního mraku, můžeme říci, že nastalo chladné období. Chladné opravdu v uvozovkách, protože teploty přes den se pohybují okolo 30°C. Je to nejvhodnější doba pro návštěvu Thajska. Řeky a vodopády mají dostatek vody a celá krajina se krásně zelená po vydatných deštích. Toto turisticky ideální období trvá od listopadu do března. Obecně platí, že čím více postupujete na jih, tím kratší je období sucha. Od Chiang Mai směrem na sever trvá období sucha 6 měsíců (listopad – květen), ve většině střední a severovýchodní části Thajska trvá sucho a chladno 5 měsíců (prosinec – květen), na severu poloostrova tři měsíce (březen – květen) a pod Surat Thani dokonce jen dva měsíce (březen – duben).

Tabulky
Průměrný počet slunečního svitu v hodinách
LedenÚnorBřezenDubenKvětenČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopadProsinec
989876655678,5

Průměrné množství srážek v mm(Bangkok)LedenÚnorBřezenDubenKvětenČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopadProsinec
252550551801601702403001807025

Průměrné min. teploty v °C(Bangkok)LedenÚnorBřezenDubenKvětenČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopadProsinec
242528302928282827,5262524

Průvodci a mapy


Thajsko...
Thajsko - Poznáváme
479 Kč
Thajsko...
Thajsko II. - DVD
79 Kč
Thajsko...
Thajsko 2
674 Kč
Thailand...
Thailand - Thajsko
454 Kč
Thajsko...
Thajsko - DVD
99 Kč
Thajsko...
Thajsko
20 Kč
Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz