Dovolená Thajsko


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínkyAston-eco
  Thajsko - navigace  
zájezdy Thajsko Hotely a ubytování Thajsko
Last minute Thajsko Informace Thajsko
Víza Thajsko Fotogalerie Thajsko
Mapy a průvodce Thajsko Recenze hotelů Thajsko
Diskuze Thajsko  Thajsko

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet? --> Kalendář zajímavých akcí

Zajímavé přírodní úkazy-->Zajímavé kulturní a společenské akceZajímavé sportovní akce
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Thajsko - Mnich (Monk) Počet svátků, slavností a festivalů je v Thajsku neuvěřitelný. Thajský rok se otáčí podle monzunových období, které řídí farmářské aktivity, a podle náboženského kalendáře. Mnoho svátků je budhistického charakteru a je také často ovlivňováno lunárním cyklem, jako je například úplněk. Festivaly mohou probíhat na oslavu sezónních změn, jako je například konec dešťů nebo začátek výsadby. Mnoho místních slavností se pořádá o víkendech a stejně jako u velkých svátků se mění data konání – opět podle úplňku. Nejdůležitější budhistický svátek připadá na únor a připomíná setkání žáků Buddhy, kteří přišli za svým mistrem. Každoročně se vydávají přehledy slavností a svátků, které se v Thajsku konají. Během oficiálních svátků jsou úřady a banky zavřeny, směnárny však pracují. O náboženských svátcích nesmějí být otevřené noční kluby. Dopravní prostředky a hotely bývají o svátcích velmi přeplněné a často také vyprodané. Někdy se může zdát, že Thajci oslavují snad všechno: vstup do nového období života, slavnosti přírody, svátky světské, buddhistické, křesťanské, čínské....


Oficiální svátky:
Nový rok – 1. Ledna
Silvestr – 31. Prosince
Makha Bucha – únorový úplněk, vzpomínka na Buddhovo kázání
Songkran – 12. – 15. Dubna, thajský tradiční Nový rok
Coronation Day – 5. Května, oslava korunovace dnešního monarchy
Royal Ploughing ceremony – květnová slavnost v Bangkoku zahajující rýžovou sezonu
Visakha Bucha – květnový úplněk, vzpomínka na počest Buddhy
Narozeniny krále – 5. Prosince, veřejná oslava v osvětlených ulicích Bangkoku a jiných měst
Narozeniny královny Sikirit – 12. Srpna, Královský palác je ozářen barevnými světly
Thajsko - Taneční představení (Dancy performance)
Svátek Songkhran Svátek SongkhranSvátek Songkhran Svátek SongkhranSvátky a slavnosti:
BŘEZEN
ASEAN Barred Ground Dove Fair – v parku Khwan Mueang v provincii Yala. Závody a výstavy holubů, kterých se účastní milovníci těchto ptáků z Kambodže, Malajsie, Singapuru a Indonésie. Mladí holubi se zde prodávají společně s místními výrobky.
Bangkok International Jewellery Fair – největší a nejdůležitější obchodní show s drahokamy a šperky, která se koná ve velkých hotelech v Bangkoku.
Phra Phutthabaat Festival – první nebo druhý týden, v Saraburí asi 236 km od Bangkoku, festival s hudbou, divadlem a jinými zajímavostmi.
Phanom Rung Festival – nový festival konaný na počest restaurátorských prací v historickém parku Phanom Rung v provincii Buriram, zahrnuje průvody a noční světelnou show, poslední týden v březnu
Poi Sang Long Festival – poslední týden, dav patnáctiletých chlapců se ustrojí jako princové na památku Buddhova původu.
Thao Suranari Festival – koná se v Koratu v severním Thajsku, na počest lidové národní hrdinky, která město zachránila před Barmánci, slavnost je spojená s jarmarkem, průvody a výstavami.
Mekongský říční triatlon - na pláží Sai Thong Si Khottabun v provincii Nakhon Phanom. Triatlon, který se skládá z plavání, jízdy na kole a běhu, doplňují různé kulturní programy a festival jídla.
Thajský a mezinárodní festival draků -, v Queen Suriyothai Fort v Amphoe Hua Hin, provincie Khiri Khan. Na tomto festivale máte možnost spatřit přehlídky draků z růných zemí, různé soutěže a závody, fotografickou soutěž, výstavy a prodejní výstavy.


DUBEN
Umělecký a kulturní festival v Chiang Mai - Chiang Mai, provincie Chiang Mai. Tento festival slouží k tomu, aby se provincie Chiang Mai představila v celé své kráse. Oslavy zahrnují různá hudební představení, loutkové stínové divadlo, hudební představení, výlety za kulturou a prodej různého zboží.
Chakri Day – viz oficiální svátky
Songkhla Songkhran Festival – v amphoe Hat Yai a amphoe Mueang, provincie Songkhla. Oslava thajského Nového roku podle měsíčního kalendáře. Tento svátek je nejbujnější ze všech a užije se při něm spousta legrace, lidé se navzájem polévají vodou. Patří mezi oficiální svátky. Nejvýstřednější oslavy probíhají v Chiang Mai, na několik dnů se zastaví úplně vše. Festival Chiang Mai Songkran zde probíhá od .
Bangkok Songkran Festival - Bangkok. Tradiční oslavy thajského Nového roku probíhají po celém městě, zejména však v Sanam Luang, poblíž Grand Palace. Na tomto místě je vystavena socha uctívaného Phra Buddha Sihing, která je koupána věřícími. V oblasti Wisutkasat se zase volí miss Songkran. Také Khao San Road v oblasti Bang Lamphu je jedno z míst, kde probíhají bujné oslavy a polévání vodou.
Ayutthaya Songkran Festival -Oslavy Nového roku probíhají zejména v oblastech Wihan Phra Mongkhon Bophit a Khum Khun Phaen. Volí se miss, předvádějí se pestrobarevné průvody, probíhají kulturní představení a nesmí ovšem chybět polévání vodou.
Nakhon Si Thammarat Songkran Festival - amphoe Mueang, provincie Nakhon Si Thammarat. Během oslav Songkranu se koná starobylý thajský trh, volí se miss, pořádají se umělecká představení, lidé se navzájem polévají vodou.
Nong Khai Songkran Festival - amphoe Mueang, Nong Khai provincie. Tato provincie se nachází na severovýchodě Thajska, poblíž hranic s Laosem. Během oslav zde spatříte různé průvody, přehlídky krásy, hrají se různé hry, probíhají kulturní a umělecká představení a lidé se polévají navzájem vodou.
Asijské turné v plážovém volejbalu - na plážích Chalathat a Samila, provincie Songkhla. Pláž Samila je jednou z nejpopulárnějších pláží jihu. Pozváno je mnoho zemí - Japonsko, Kuwait, Kazachstán, Hong Kong, Austrálie, Čína, Vietnam, Nový Zéland, Indonésie, Mexiko a další, aby změřily své síly v plážovém volejbalu.
Pattaya Festival – v polovině dubna, je charakterizován množstvím jídla a vory ozdobenými květinami, které spolu soutěží, ohňostroje.
Phra Pradaeng Songkran Festival - amphoe Phra Pradaeng, provincie Samut Prakan. Jeden z nejznámějších a nejveselejších každoročních svátků slaví Moni - skupina nejstarších osadníků, kteří žijí v této oblasti, jižně od Bangkoku. I zde spatříte všechny typické zábavy a činnosti, které svátek Songkran doprovázejí.


KVĚTEN
Coronation Day – den korunovace, viz oficiální svátky
Wisakha Buchaa – viz oficiální svátky
Královská orba – viz oficiální svátky
Yasothon Bun Bangfai Raketový festival – Phaya Thaen Park, provincie Yasothon. V severovýchodní části země, lidé připravují rakety různých velikostí a ohňostroje z bambusu a vystřelují je k obloze, aby přinesli déšť pro rýžová pole. Festival se koná v Yasothon, Ubon Ratchathani a Nong Khai.


ČERVEN
Kra Chiao Festival kvetoucích květin - v národním parku Pa Hin Ngam, provincie Chaiyaphum. Během této doby mohou turisté obdivovat nejen krásu kvetoucích divokých květin, ale také proniknou do způsobu života místních lidí, spatří různá hudební a kulturní představení a také si budou moci zakoupit různé výrobky.
Thajská nákupní show - nákupní centra, hotely a restaurace po celém Thajsku. Tuto akci pořádá TAT (Tourism Authority of Thailand). Po tuto dobu mnoho slavných nákupních středisek prodává své zboží za velmi výhodné ceny a poskytují také výborné doplňkové služby.
Phi Ta Khon Festival – červen nebo červenec, amphoe Dan Sai, provincie Loei. Tato slavnost se slaví podle velmi známého budhistického příběhu. Barevný a pulsující průvod je charakteristický lidmi převlečenými za duchy, kteří doprovázejí sochu Budhy. Mniši vyprávějí příběh Budhy, jak dosáhl posledního velkého převtělení, než došel k osvícení. Probíhají také souboje masek a různé soutěže.


ČERVENEC
Asanhaa Buchaa – viz oficiální svátky
Pattaya Marathon - Pattaya City, Chon Buri provincie. O tomto maratonu se říká, že má jedny z nejhezčích tratí v jihovýchodní Asii. V Pattaya se každý rok koná tento maraton a mini-maraton v různých kategoriích a láká běžce z celého světa a také místní běžce, aby si poměřili své síly.
Candle Festival – v Thung Si Mueang Parku, provincie Ubon Ratchathani. Khao Phansa - budhistický půst, je čas, kdy musí zůstat mniši ve svých klášterech. V Ubon Ratchahani se koná unikátní festival, kde je vyzdvižen talent místních umělců, stejně tak jako náboženská oddanost. Nádherně a složitě zdobené svíčky a neuvěřitelné množství postav a předmětů vyrobených z vosku se předvádí v úchvatném průvodu.
Tak Bat Dok Mai Festival -v chrámu Wat Phra Phutthabat, provincie Saraburi. Tento krásný a záslužný festival se koná na začátku budhistického půstu, v době, kdy musí mniši zůstat po určitou dobu ve svých klášterech. Věřící dávají různé dary mnichům jdoucím v průvodu, kteří je pak věnují Buddhovi.
Khao Phansaa – při úplňku, tradiční doba, kdy mladí muži vstupují do kláštera a zůstávají zde po dobu tří měsíců v klášteře a rozjímají


SRPEN
Queen´s Birthday – narozeniny královny Sirikit, veřejné budovy jsou ozdobeny barevnými světly, vlajkami a podobiznami královny, nejhezčí výzdoba je v bangkokské ulici Ratchadamnoen a u Velkého paláce, jedná se o oficiální svátek
Songkhla International Marathon - z amphoe Mueang do amphoe Singhanakhon, provincie Songkhla. Tento marathon je pořádán jak pro cizince, tak pro Thajce, kteří měří své síly v různých kategoriích.


ZÁŘÍ
Festival ovoce a jídla – první týden, koná se v největším budhistickém klášteře Phra Pathom Chedi
Voskový zámek & Závody veslic – ve Wat Phra That Choeng Chum, provincie Sakon Nakhon. Oslavy na ukončení budhistického půstu (Ok Phansa), lidé modelují z vosku miniaturní budhistické chrámy a svatyně (voskové zámky), aby si zvýšili svoje zásluhy a zlepšili svoji karmu, která rozhoduje o jejich příštím znovuzrození. Jedny z nejhezčích voskových zámků můžete spatřit v Sakon Nakhon, kde se koná každoroční festival doprovázený průvody, závody veslic a přehlídkou tradiční severovýchodní kultury.
Um Phra Dam Nam Festival - Wat Traiphum v amphoe Mueang, provincie Phetchabun. Při těchto oslavách je nejdůležitější průvod, který nese sochu Phra Buddha Maha Thammaracha okolo celého města. Guvernér provincie účinkuje při obřadu, kdy se se sochou na svých rukou potopí do řeky, což prý přináší štěstí a hojnost. Poté je socha přenesena na radnici, kde probíhají její očistné koupele. Celý festival se koná i řada doprovodných programů.
Závody veslic & Narathiwat Festival – na řece Bang Nara, provincie Yala. Závody veslic, soutěže ve vaření, závody holubů, přehlídky řemesel a tradiční thajské hudby, prodej mísních výrobků. Ideální přiležitost jak více poznat kulturu jižní části Thajska.
Festival vegetariánů – poslední týden v září, počátek října, tento festival se koná devátý měsíc čínského kalendáře. Koná se v Trangu a na Phuketu a většinou trvá devět dní. Číňané se zde uvádějí do transu a zabodávají si do těla jehly a háky a předvádějí mnoho, pro Evropany drastických zvyklostí. Hlavním důvodem je duchovní a tělesná očista.Tato slavnost se původně konala na oslavu devíti čínských ochranných duchů.


ŘÍJEN
Festival osvětlených lodí – úplněk, na řece Mekong, provincie Nakhon Phanom. Každoroční festival, slaví se na počest ukončení budhistického půstu. Na řece Mekong plují krásně a složitě ozdobené a osvětlené lodě. Festival je doplněn různými kulturními show a barevnými průvody.
Tak Bat Daevo - v Wat Sang Kat Rattanakhiri, provincie Uthai Thani. Festival se koná ráno, v den Ok Phansa, jedenáctý měsíc lunárního kalendáře, v den, kdy měsíc začíná ubývat. Okolo 200 až 300 mnichů jde v průvodu z pavilonu, kde je umístěno svaté Buddhovo chodidlo na vrchol kopce Sakaekrang. V čele průvodu je nesena Buddhova socha. Když průvod dospěje do chrámu Wat Sang Kat Rattanakhiri na vrcholku kopce, nabízí nekněz mnichům rýži, suché jídlo a Khao Tom Lukyon.
Ok Phansa - oslavuje se znovusestoupení Buddhy na zem, poté co strávil jednu deštivou sezónu meditacemi v nebi, konec období dešťů a začátek Krathin, což je čas, kdy dostávají mniši nová roucha a různé dary.
Tradice Bua Rap - amphoe Bang Phli, provincie Samut Prakan. Tento festival je specialitou lidí žijících v provincii Samut Prakan. Probíhají zde různé kulturní průvody, soutěže krásy, soutěže ve vodních sportech, zvukové a světelné show a zlepšování karmy.
Poi Loen Sip Et - v chrámu Wat Phra That Doi Kong Mu, provincie Mae Hong Son. Poi Loen Sip Et je budhistická tradice označující konec období dešťů. Zahrnuje ceremonii zvyšování zásluh, průvod Chong Phara (Chong Phara je malý tradiční zámek postavený ze dřeva a barevného papíru), zdobení svíčkami a lampami a mnoho další zábavy.
Den Chulalongkorna – viz oficiální svátky
Soutěž bubnů & průvod s Buddhou - pláž Saensuk Lampam, provincie Phatthalung. Každý rok probíhají oslavy v jižní části města jeho okolí. Všude je slyšet radostné bubnování, probíhají závody složitě zdobených lodí a také rituál známý jako Tak Bat Devo.
Chak Phra & Thot Phapa Festival - na březích řeky Tapi, provincie Surat Thani. Tyto dva náboženské festivaly se konají ve stejný den jako konec budhistického půstu. Průvody se sochami Buddhy na složitě zdobených povozech probíhají v Thot Phapa. Chak Phra je místo, kde je mnichům předáváno šafránově zbarvené roucho a také klášterům se věnují peněžní dary. Tyto svátky jsou doprovázeny velkým množstvím dalších kulturních akcí.
Průvod s Buddhou & závody dlouhých veslic - amphoe Lang Suan, provincie Chumphon. V této jižní provincii, poblíž Thajského zálivu se koná každý rok tento festival na počest ukončení Ok Phansa - budhistického půstu.
Lotusový festival – pozdní říjen, Bang Phli, konec období dešťů je slaven lotosovými poupaty, které lidé kladou kolem soch Buddhy
Krathin – začátek úplňku, slavnost, při které se mniši představují v novém oblečení


LISTOPAD
Thajský turistický festival - Mueang Thong Thani, provincie Nonthaburi. Tento festival připravovaný ve spolupráci s Tourism Authority of Thailand (TAT) má za úkol přiblížit turistům život a kulturu Thajska. Na festivalu můžete poznat thajský způsob života, výrobu typických thajských výrobků a suvenýrů, zhlédnout kulturní show, různé přehlídky tradic nebo si zakoupit rozličné výrobky.
Thajský mezinárodní veslařský závod - na řece Chao Phraya, před uměleckým centrem, provincie Ayutthaya. Tento festival, opět pořádaný TAT, zahrnuje závody plachetnic a veslic a vznikl k podpoře tradičního způsobu života na březích řek.
Phimai Festival - v Prasat Hin Phimai, provincie Nakhon Ratchasima. Phimai, království staré tisíce let, bylo prosperující obchodní oblastí. TAT, ve spolupráci s provincií Nakhon Ratchasima, podporuje tento festival, který má představovat kulturní dědictví severovýchodního Thajska.
Golden Mount Fair – první týden, Bangkok, největší chrámový festival konaný na úpatí Zlaté hory
Loi Krathong Festival – Historický park Sukhothai, provincie Sukhothai. Koná se při úplňkové noci, devátého měsíce lunárního kalendáře. Jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších festivalů. Lidé pouštějí po thajských řekách a kanálech malé lotosové košíčky nebo košíčky z banánových listů, ozdobené květinami a obsahující svíčku a minci. Každý člověk si při pouštění košíčku může přát nějaké přání. Tento rituál zavedla manželka krále Raemkhaengha, nejvýznamnějšího krále sukhothaiské periody ve 13. století. Nejkrásnější festivaly se konají ve starých královských městech jako je Sukhothai, Ayutthaya, Bangkok a v Chiang Mai, kde se festival nazývá Yi Peng Loi Krathong (18 - 19. listopadu) a kde obyvatelé také vypouští papírové horkovzdušné balóny.
Surin Annual Elephant Roundup – na stadionu v Surinu, provincie Surin. Poprvé byl tento festival představen v roce 1960 a dodnes láká návštěvníky z celého světa, aby spatřili více jak 100 slonů pří různých akcích a přehlídkách. Největší sloní show v Thajsku.
Tak Loi Krathong Sai - ve městě Tak, provincie Tak. Krásný každoroční Festival světel má obdobný ráz jako festival Loi Krathong v jiných městech.
Bangkokský maraton -silnice Sanam Chai, Bangkok. Na tento maraton příjíždí každoročně velké množství zahraničních běžců.
Khwae River Bridge Week – pozdní listopad - začátek prosince, na řece Kwai, provincie Kanchanaburi. Každý rok se stane slavný most přes řeku Kwai, který byl postaven vězni za 2. světové války, dějištěm tohoto festivalu. Spatřit zde můžete kulturní a archeologické výstavy, kulturní představení, velký ohňostroj a světelnou show. Festival se koná celý týden.
Festival hedvábí - konec listopadu - začátek prosince, před radnicí v Khon Kaen, provincie Khon Kaen. Thajsko je známým producentem této ušlechtilé látky a ve městě Khon Kaen se koná festival na podporu a představení výroby a zpracování hedvábí. Úžasnou atmosféru doplňují i různé barevné průvody a kulturní show.


PROSINEC
Královský veslařský závod Phuket - na pláži Nai Han, provincie Phuket. Tento populární mezinárodní závod se koná v křišťálově čistých vodách Andamanského moře okolo ostrova Phuket. Soutěží účastníci z celého světa v několika kategoriích.
Trooping of the Colours – Royal Plaza, Bangkok. Nádherná podívaná, pochodující vojáci v nádherných barevných uniformách, přísaha věrnosti jeho veličenstvu, vše se odehrává před budovou parlamentu v ulici Ratchadamnoen.
Narozeniny krále – viz oficiální svátky.
Constitution Day – den ústavy
Oslavy v historickém městě Ayutthaya - Ayutthaya, která se roku 1991 zapsala do světového dědictví UNESCO, slaví nejen svoji oslňující minulost. Máte možnost spatřit ukázky tradiční kultury a životního stylu, krásnou zvukovou a hudební show v ruinách starobylého města.
Silvestr –Oslava Nového roku západním způsobem.


LEDEN
Slavnost deštníků Bo Sang & řemeslnický festival San Kamphaeng – Ban Bo Sang, Chiang Mai provincie. Vesnice Bo Sang je proslulá papírovými malovanými deštníky a slunečníky, koná se zde průvod, ukázky malby deštníků, prodej suvenýrů, volba miss a výstavy.
Don Chedi Monument Fair – Don Chedi, provincie Suphanburi, slavnost připomíná vítězství krále Naresuana z Ayuthayu nad barmskými útočníky roku 1592
Pouliční nákupní festival – ulice Ratchadamri Road –Ratchaprasong Square-Siam Square, Bangkok. V době oslav Vánoc a Nového roku se vydají lidé do obchodů a nákupních center, aby využili slev a různých propagačních akcí k nákupům různého zboží.
Oslava na počest krále King Rama II. – koná se v King Buddhaloetla Naphalai parku, v provincii Samut Songkhram. Na počest thajského básníka krále Rama II. (1809 – 1824) se koná festival s přehlídkami kulinářského a řemeslnického umění místních lidí. Uvidíte zde tradiční zápasy, zahradnické výstavy, uslyšíte thajskou hudbu, zhlédnout můžete tradiční tance nebo loutkové divadlo.


ÚNOR

Slavnost květin – koná se v Buak Hat parku v provincii Chiang Mai. Sever Thajska je proslavený svými květinami, jejichž krása je představována na tomto třídenním festivalu, ve městě, kterému se také přezdívá "Růže severu". Mimo jiné zde můžete například spatřit průvod vozů nádherně ozdobených květinami.
Čínský Nový rok a průvod draků a lvů – přelom leden/únor, nejedná se o oficiální svátek, slaví se pouze ve městě Nakhon Sawan v centrálním Thajsku, ale veškerý život je na dva až tři dny ochromen, třídenní oslavy, přehlídky ohňostrojů, draků a lvů, nastává velký přesun Asiatů, kolapsy dopravy a ubytovacích kapacit. Pokud budete v Thajsku v tuto dobu, nenechte si tyto oslavy ujít.
Bangkokský čínský Nový rok - koná se v Bangkoku v ulici Yaowarat v Čínském městě. Během těchto oslav probíhají různé přehlídky, průvody, hudební představení a čínské drama.
Oslava vlády krále Naraie - v Narai Ratchaniwet, provincie Lop Buri. Tyto oslavy konající se v ruinách paláce krále Naraie, představují různé procesí, zvukové a světelné show, prodej místních výrobků a mnoho další zábavy.
Oslava Chao Mae Lim Ko Niao - v provincii Pattani. Božstvo Chao Mae Lim Ko Niao, které je obdařeno velkou silou, je respektováno zejména v jižním Thajsku. Každý rok se koná festival, který slibuje oddanost tomuto božstvu.
Makkha Buchaa – viz oficiální svátky
Phra Nakhon Khiri Diamond Festival – týdenní oslavy umístěné do historického parku Phra Nakhon Khiri (známého i jako Khao Wang) umístěného na vrcholku kopce. Uvidíte zvukovou a světelnou show, nádherně zdobené chrámy a ukázky klasického thajského dramatu.


Zajímavé odkazy

Podrobnější info o svátcích a slavnostech - anglicky

Průvodci a mapy


Bangkok...
Bangkok - městský ,kapesní průvodce
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz