Dovolená Sýrie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Sýrie - navigace  
zájezdy Sýrie Hotely a ubytování Sýrie
Last minute Sýrie Informace Sýrie
Víza Sýrie Fotogalerie Sýrie
Mapy a průvodce Sýrie Recenze hotelů Sýrie
Diskuze Sýrie  Sýrie

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace --> Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)

Jak volat z mobilu domů-->Telefonní budky, tel. karty, poštyDůležitá místní telefonní číslaFaxování
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V Sýrii byly v poslední době vloženy nemalé investice do modernizace telefonní sítě, byly rovněž zavedeny automaty na telefonní karty.

Mezinárodní hovory lze uskutečnit trojím způsobem: prostřednictvím operátora v telefonní stanici, prostřednictvím telefonní karty a nebo z některého z 4 – 5 hvězdičkových hotelů. Uskutečnění hovoru prostřednictvím operátora v některé z telefonních stanic je tradičním způsobem a mimo větší města často jediným možným způsobem. Minimální délka hovoru jsou 3 minuty a může trvat i 2 hodiny, než dojde ke spojení hovoru. Při žádosti o telefonát je nutné operátorovi předložit cestovní pass. Většina telefonních stanic je otevřena od časných ranních hodin do pozdního večera.

V současné době jsou poměrně rychlým tempem rozšiřovány telefonní automaty na kartu. Jsou hojně rozmístěny již ulicích centrálního Damašku a k nalezení jsou i v telefonních stanicích v menších městech jako jsou Palmyra a Hama.
Pozor: existuje více druhů telefonních karet a není jisté, že karta zakoupená a používaná v Damašku bude použitelná i v telefonu v Palmyře. K dostání jsou karty v hodnotách 200 SYP a 500 SYP a prodávají se buď na poště nebo (v Damašku) ve stáncích poblíž telefonních automatů. Prostřednictvím telefonu na kartu lze telefonovat přímo a není zde zavedena žádná minimální délka hovoru.
Mezinárodní přístupový kód je 00, poté je nutné uvést předčíslí volané země, předčíslí města a vlastní telefonní číslo. Sazby za hovory prostřednictvím telefonů na kartu nebo prostřednictvím operátora do většiny zemí Evropy jsou stanoveny na 100 SYP za minutu. Existují i úsporný tarif, ale časy jeho použití se liší v závislosti na zemi. Například nízký tarif do Evropy (50 SYP za minutu) lze použít v rozmezí od 1:00 do 7:00 hodin.

Třetí, nejdražší variantou je využití služeb 4 – 5 hvězdičkových hotelů nebo služeb soukromých mezinárodních telefonních stanic. Za minutu hovoru do Velké Británie zaplatí volající 200 – 250 SYP.
V Sýrii není možné realizovat hovory na účet volaného. V případě volání prostřednictvím operátora je nutno použít číslo 143/144.

Místní hovory jsou uskutečňovány prostřednictvím normálních telefonů za použití mincí (10 SYP). Vzhledem k častým frontám, které se u nich tvoří, je jednodušší použít telefon v hotelu, neboť, pokud se jedná o místní hovor, většina hotelů si neúčtuje poplatek. Pro vnitrostátní (národní) hovory je nejvhodnější použít telefonní kartu.

Pošta
V této souvislosti je nutné se zmínit také o poštách. Pošty jsou poměrně hojně zastoupeny a není problém zde zakoupit potřebný počet poštovních známek. Pošta funguje poměrně spolehlivě a lze se spolehnout, že odeslaná pošta dojde v pořádku a včas. Cena známky na pohled do Evropy činí 17 SYP (orientační ceny). Poštu je možno vhodit do schránek na ulici nebo přímo do boxu na poště. Pošty jsou, jako většina státních organizací, otevřeny od 8 hodin do 14 hodin s výjimkou pátků a svátků, ve větších městech jako je Damašek nebo Aleppo do 20 hodin.
Některé místní předvolby:
Aleppo: 021
An-Nabk: 012
Bosra: 015
Damašek: 011
Deir ez-Zur: 051
Der´a: 015
Hama: 033
Hassake: 052
Homs: 031
Lattakia: 041
Palmyra: 031
Qamishle: 053
Quneitra: 014
Raqqa: 022
Suweida: 016
Tartus: 043
Zabadani: 013


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz