Dovolená Jihoafrická republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytování
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jihoafrická republika má otevřenou náruč pro každého
V zemi najdete širokou škálu ubytovacích zařízení, od velkých hotelových komplexů až po ubytování pro méně majetné turisty. Fantastické hotely jako legendární Lost City (ztracené město) v Sun City nebo elegantní koloniální hotel v Kapském městě Mount Nelson se mohou svým vybavením a servisem srovnávat s nejlepšími hotely na světě. Jinou variantou pro ubytování jsou „guest cottages“, domky, které najdete ve většině vesnic. Obklopí vás zde srdečná atmosféra zdejších lidí a hlavně domácí kuchyně, které dávají někteří turisté přednost před hotelovou stravou. Ubytování jednoduššího typu můžete nalézt v zařízeních „bed and breakfast“ Širokou nabídku krásného a luxusního ubytování nabízejí přírodní rezervace a parky. Samozřejmě zde najdete i ubytování v kempech.

Někteří turisté se mohou obávat, že kvůli velkým vzdálenostem mezi městy po cestě nenajdou dostatek ubytovacích kapacit. Ale hotely, motely, Bed and Breakfast a samoobslužné chatky jsou v JAR rozsety jako houby po dešti. Samozřejmě ve větších městech je nabídka širší a zcela každý si vybere z opravdu dech beroucí nabídky kvalitního a cenově dostupného ubytování.
Hotely se v JAR dělí do pěti kategorií, od jedné do pěti hvězdiček. Typický pětihvězdičkový hotel nabízí luxusně vybavené pokoje s kvalitním servisem, jako je kadeřnictví, prádelna, pokojový servis, sportovní zařízení a restaurace. V menších městech je pohodlné a dostačující ubytování nabízené v rodinných penziónech. Mají velmi přátelskou atmosféru, čisté a pohodlné pokoje a majitelé jsou většinou schopni velmi dobře poradit, co v okolí vidět.

Vrcholem kvality ubytování jsou hotely a kempy ve stylu GLAMPING. Přečtěte si zajímavé články o tomto stylu a nechte se inspirovat pro svou návštěvu jihoafrické republiky, nebo některé další africké země.
Kouzelné kempování - glamping
Afrika prchá do korun stromů
Styl Safari vás okouzlí a nadchne

Glamping je hodně o atmosféře, pohodě a využití prostoru. Romantická zákoutí patří ke glampinguUbytování ve stylu glampingu je vždy útulné a navozuje romantickou atmosféru. Dokonale vyladěný interiér.
Pozor na možnost parkování a vytápění v zimních měsících
Hotely většinou nabízejí místa k parkování, nejsou to však vždy hlídaná parkoviště, na mnoha místech si můžete automobil pronajmout. Ve většině hotelů je na pokoji telefon, z něhož je volání levnější než z veřejného automatu. Topení v zimě není moc běžné, avšak většina ubytovacích zařízení vám je schopna tuto službu nabídnout. Na mnoha místech, zejména na farmách, v rezervacích a kempech jsou venkovní ohniště a krby. V menších městech jsou hotely většinou umístěny na hlavních třídách.

Při výběru ubytování se raději poraďte se svou cestovní kanceláří
Nabídka různých stylů a cenových relací v ubytování typu „self catering“(samoobslužné) je velká řada – jsou to bungalovy, horské chaty a dřevěné chatky. Mnoho rezervací nabízí ubytování v luxusním africkém stylu s venkovní kuchyní. Chatky jsou většinou dobře vybaveny, mají pohodlný nábytek a příslušenství. Více informací můžete získat v organizaci The National Accommodation Selection. Ubytování v chatách na farmách najdete především v oblasti Mpumalanga, KwaZulu-Natal a vinných a ovocných farmách poblíž Kapského města. Více informací můžete získat u Jacana Country Homes and Trail a v The Underberg Hideway. Ubytování stylu „bed and breakfast“ v soukromých domech je velice populární zejména podél Garden Route a ve velkých městech jako je Kapské město, Porth Elizabeth, Johannesburg. Poměrně drahé ubytování je poskytováno prázdninovými farmami v celé zemi. Hosté bydlí přímo na farmě nebo v chatách poblíž farmy. Stravují se s rodinou nebo mají vlastní kuchyni. Hosté se můžou zúčastnit prací na farmě, jako je sbírání vajec nebo dojení krav. Ubytování v soukromých rezervacích nabízí skvělou kuchyni, stylové ubytování, skvěle vyškolený personál a průvodce. Bydlení v těchto zařízeních je velkým zážitkem. O nejlevnějším ubytování vám může podat organizace Youth Hostels Association, která tyto zařízení provozuje. Zde se ubytovávají zejména studenti a mladí lidé. Pokud se chystáte ubytovat v kempech, dočkáte se také dostačující kvality. Do těchto míst je zavedena teplá voda a elektřina. Větší kempy nabízejí obchody, restaurace, bazény a někdy dokonce tenisové kurty a jiná sportovní zařízení. K dispozici jsou všechny potřebné věci k vaření a dokonce i kvalitní dřevo na oheň. Kempy mohou být hlučné zejména v noci. Vybírejte si proto místa vzdálená od vstupní brány. Více informací můžete získat u AA Travel Info Centre. Obecně platí, že převážná většina ubytovacích zařízení je na vysoké úrovni a jejich vybavení je o hvězdičku lepší než hotely uvádějí. Málokde na světě najdete takovou škálu ubytovacích kapacit s vysokou úrovní služeb.


Zajímavé odkazy

Ubytování v Jihoafrické republice

Průvodci a mapy


JIHOAFRICKÁ...
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Multimediální DVD
99 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Jihoafrická...
Jihoafrická republika
20 Kč
Jižní...
Jižní Afrika - průvodce přírodou
395 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz