Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace --> Místní doprava

TaxiBus-->VlakPronájem autPronájem kolLetištěMetroTrajekty, lodě
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Pro běžnou městskou dopravu slouží vlaky, které provozuje společnost Spoornet (podobné našemu metru). Společnost má 32 000 km tratí a z toho je 23 000 km elektrifikovanýc. Společnost se zabývá především přepravou nákladů ale tyto vlaky jezdí také ve většině měst. Tuto dopravu používají lidé především na cestu do a z práce, po zbytek dne a o víkendech jezdí tyto vlaky skoro prázdné. Jízdenka do první třídy stojí dvakrát tolik než do třídy třetí, ale nabízí lepší sedadla a bezpečnost. Doporučuje se používat tyto vlaky jen ve dne a pokud možno ve špičkách, ráno a večer. V jiných dobách zde není pro turisty bezpečno. V žádném případě necestujte těmito vlaky sami. Některé tyto vlaky nabízí restaurační vozy. Zkusit můžete hodinový výlet podél False Bay coast z Kapského města do Simon´s Town s pohodlnými vlaky společnosti Biggsy´s.
Společnost Mainine Passenger services provozovaná Spoornetem pokrývá vlakovým spojením celou zemi. Denně jezdí vlaky mezi Kapským městem a Johannesburgem, Johannesburgem a P. Elizabeth, Johannesburgem a Durbanem a Johannesburgem a East London. Tyto vlaky ale neoplývají rychlostí, cesty trvají od 12 h do 25 hodin. Lístky do třetí třídy jsou o polovinu levnější než do první třídy a ceny druhé třídy se pohybují někde uprostřed.
První třída má kupé pro dvě nebo čtyři osoby. Druhá třída nabízí kupé pro tři až šest osob. Všechny jednotky mají umyvadlo, sklápěcí stolek a zásuvky. V první třídě najdete kromě toalet i sprchy. Modernější vagony druhé třídy mají sprchy také. Rezervace do první a druhé třídy musí být 24 hodin před odjezdem vlaku. Pro třetí třídu není nutná rezervace. Vlaky, které jezdí na noc mají lůžkové vagony.


Parní vlak mezi Knysna a George Parní vlak mezi Knysna a GeorgeSpeciální a turistické vlaky
Velice populární, hlavně mezi turisty je jízda vlakem po krásách země, které nabízí několik společností. Snad nejznámější je jízda luxusním „Modrým vlakem“, kterou nabízí společnost Blue Train. Společnost nabízí na výběr mezi čtyřmi skvělými trasami, které nabízí výlety trvající od 16 hodin do 2 dnů a nocí. Trasy výletů vedou především mezi Kapským městem, Pretorií, Johannesburgem, dále po slavné Garden Route a také k Viktoriiným vodopádům. Vlaky nabízejí skvělé ubytování, kuchyni a další služby.Tříhodinovou cestu mezi George a Knysnou můžete absolvovat parním vlakem se společností Outeniqua Choo-Tje. Po cestě budete projíždět kolem krásných lesů, jezer, hor a moře. Krásy vinných oblastí vám představí společnost Spier Vintage Train Company. Další společnost Union Limited nabízí populární výlety skrz údolí Franschhoeku nebo přes hory do městečka Ceres. Nabízí také šestidenní Golden Thread Tour do města Oudtshoorn. Společnost Rovos Rail, jejíž lůžkové a jídelní vozy jsou dobové, ale komfortní a moderní, vás zaveze především do Kimberley, z Pretorie přes město Bulawayo k Viktoriiným vodopádům, z Kapského města do letoviska Knysna, do Matjesfonteinu, Mpumalangy a jednou ročně také z Pretorie do Swakopmundu v Namibii a dokonce do Dar es-Salaamu v Tanzanii. Projet se můžete i slavným Bannana Expressem. Dříve se tento vlak používal k transportu banánů a cukrové třtiny na pobřeží. Vlak jezdí 2x týdně z Port Shepstone v provincii KwaZulu-Natal a poveze Vás přes banánové plantáže do Izotsha nebo Paddock. Oblíbenou turistickou atrakcí je i Apple Express.Vlak vyjíždí ze stanice Humewood v Port Elizabeth a končí v Thornhill Village, 53 km západně od Port Elizabeth. Během cesty zastaví u mostu Van Stadens, ze kterého je překrásný výhled. Překrásné zážitky nabízí i Shongololo Safari Express. Není již tak luxusní jako ostatní vlaky, ale během 14ti denní cesty, představí návštěvníkům mnoho krás Jihoafrické rebubliky. Vlak vyjíždí z Johannesburgu, pokračuje přes Krugerův N.P, Swazijsko, Zululand,Durban, Dračí hory, Bloemfontein/Kimberley, Port Elizabeth/Grahamstown, Oudtshoorn/Garden Route, Mossel Bay, Stellenbosch/Winelands až do Kapského města.


Blue Train, tel. +27 12 334-8459
Outeniqua Choo-tjoe tel. +27 (0)44 801-8288 or +27 (0)44 801-8289
Spier Vintage Train Company, tel: +27 (0) 21 556 1012
Union Limited Steam Railtours, tel: (530) 836-1745
Rovos Rail, tel: +27 – 21 421 4020
Shongololo Safari Express, tel:1-888-682-6449/1-303-670-5640Pýcha Afriky
Zlatý čas luxusních vlaků byl znovuzrozen právě díky Rovos Rail. Hlavní kancelář tohoto luxusního vlaku se nachází v Capital Park v Pretorii. Nabízí unikátní safari, nejkrásnější africké scenérie a to vše v jednom z nejluxusnějších vlaků na světě. Společnost disponuje dvěma vlaky s 20 vagóny a třetím, kratším vlakem pro speciální skupiny.
Všechny historické vagóny byly zrenovovány s důrazem na detail, luxus, historii a komfort.
Vlaky jsou taženy buď parní, elektrickou nebo dieslovou lokomotivou, lokomotivy se na různých úsecích střídají.
Vlak, který se nazývá též Pýcha Afriky, může přepravit maximálně 72 pasažérů, kteří jsou v péči vysoce kvalitního personálu. Ubytování ve vlaku je luxusní a nedá se srovnávat s ničím jiným na světě, kombinuje se zde historie s luxusem moderní doby. Prostorný Royal suite (16 m čtverečních) nabízí veškerý představitelný luxus ve vlaku. Ostatní Deluxe suite (11 m čtverečních) jsou připravené s nemenší pečlivostí a nabízejí ubytování pro dvě osoby.
Pravidelné cesty:
Každý týden odjezd do Kapského města přes Kimberley (48 hodin).
Každý týden odjezd k Viktoriiným vodopádům v Zimbabwe přes Pietersburg (48 hodin).
Každé dva týdny odjezd do George (24 hodin).
Každé dva týdny odjezd do Durbanu (55 hodin).
Každý rok v červenci odjezd do Dar-es-Salaam v Tanzanii (13 dni), vzdálenost 6 100 km.
Každý rok výlety do Swakopmundu v Namibii (7 dní), vzdálenost 3 400 km.
Každý rok v květnu – The African Collage – odjezd z Pretorie do Kapského města přes Maputu, Durban a Graaf-Reinet.Důležité adresy

Rovos Rail Tours (Pty) Ltd Reg. (Nespecifikováno)
Adresa: P.O. Box 2837 , Pretoria 0001, Gauteng, South Africa Kontakt: Tel.: (+27-12) 3158242 Fax: (+27-12) 3230843 marielle@rovos.co.za
www.rovos.co.za
Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz