Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Luxusní zájezdy Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Diskuze Jihoafrická republikaJihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburg-->Potgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Je to město mnoha kultur, s rozmanitým výtvarným uměním začínající u hliněných hrnců, olejových maleb, domů zdobených etnickými vzory a končící u moderních staveb současnosti. Uslyšíte zde tradiční africké bubny i piáno. Takhle mluví o městě jeho obyvatelé a ti ví co říkají. Město bylo pojmenováno podle vůdce Voortrekkerů – Piet Potgietera, který byl smrtelně raněn při vojenském tažení v Makapan v roce 1845. Jeho hrob je umístěnv v Municipal Offices. Ve městě můžete navštívit i galerii Joan Koch Art Gallery se sbírkami obrazů s tématem divoká krajina a buš.
Eukalyptové porosty ve Východním Transválu Krásné okolí města je tvořeno převážně buší a vliv kmenů Ndebele, Pedi, Sotho, Afrikánců a anglické kultury dává městu jeho unikátní charakter. Najdete zde starobylé jeskyně, malby Sanů, rezervace s Velkou pětkou, ochutnáte tradiční pokrmy a nápoje, projdete se v tropických zahradách, shlédnete tradiční kmenové tance, objevíte doly na platinu a diamanty nebo se vydáte na pěší túru do překrásných hor Waterberg. Město je ideální zastávkou pro turisty cestující do Botswany, Zimbabwe. Oblast okolo Potgietersrusu je nejbohatší zemědělkou oblastí Jihoafrické republiky. Pěstuje se zde tabák, bavlny, hověží, kukuřice, burské oříšky a citrusy. Farma The Zebediela Citrus estate 55 km jihovýchodním směrem, je jedna z největších citrusových farem na jižní polokouli. Jedním z nejzajímavějších míst v okolí města je Makapans Valley. Nikde jinde na světě neexistují tak rozsáhlé a dokonalé důkazy o lidském osídlení. Nalezly se zde kosti lidoopů (Australopithecus africanus), které jsou 3,3 miliony let staré a pozůstatky zvířat. Jeskyně Cave of Hearths jsou pravděpodobně nejstarším důkazem toho, že člověk používal oheň. Také nedaleké jeskyně a vápencové útvary Makapansgat Limeworks and Caves také hrály roly v dávné historii. Právě na tomto místě oblékali Voortrekkeři, pod vedením P. Potgietera, kmen Ba-Tlou. Toto obléhání bylo reakcí na krvavý masakr Voortrekkerů v Moorddriftu. Makapansgat hrál také důležitou roli pro místní komunitu, byl zde umístěn hlavní příbytek jejich vůdce Kekana. Na tomto místě se setkávali obyvatelé se svými předky a přinášeli jim tabák, pivo a potraviny. V Arend Dieperink Museum můžete vidět historii města od lidoopů, přes malby Sanů až po Ango Búrské války.

V okolí můžete navštívit i mnoho rezervaci jako je Doorndraaidam Nature Reserve, Percy Fyfe Nature Reserve navštívit hory Thabapaswa, které nabízejí řadu krásných stezek pro pěší turistiku, prohlédnout si důl Potgietersrus Platinum Mine nebo si udělat exkurzi do továrny na tabák Potgietersus Tobacco Co-op.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Limpopo

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz