Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradock-->HaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tato pěkná vesnička je známá jako hlavní město země „Stříbrné mlhy“ a je usazena na úbočí pohoří Drakensberg a Wolkberg. Tento kouzelný roh Limpopo Province tvoří přírodní vstup a výstup do Krugerova parku. Ve vesničce, vzdálené 3 a ˝ hodiny jízdy od Gautengu, žije 350 rodin a dalších 2 500 lidí žije na horských kopcích. Vesnice, která byla dříve rušnou zlatokopeckou obcí, byla založena roku 1887 a pojmenována podle C. F. Haenerta, který pocházel z Německa a do Afriky přišel hledat zlato. Protože byl v hledání úspěšný, začal oblast projíždět křížem krážem a pokračoval v hledání . Roku 1880 objevil právě toto místo a založil zde zlatokopeckou osadu, která se vyvinula v dnešní Haenertsburg.
Oblast žije především ze svých lesů. Najdete zde i několik mlýnů, které zaměstnávají obyvatele, jak na polích, tak na pilách. Deštivé a mlhavé počasí není příliš vhodné pro zemědělskou činnost, ačkoliv avokáda a kiwi se zde pěstují úspěšně. Zdejší oblast byla inspirací pro spisovatele Johna Buchana a Ridera Haggarda. Koná se zde světově proslulý festival Spring Cherry and Azalea Blossom Festival, dále výstava orchidejí a umělecký festival – všechny v září. Každoroční Autumn Music, Art and Cultural Festival se koná na přelomu dubna a května. Uslyšíte zde všechny typy muziky, od klasiky po rock, jazz a domorodé skupiny.

Vesnice zasahuje do nejsevernější části Dračích hor. Částí Dračích hor je právě masivu Wolkberg, který zahrnuje vrcholky Serala Peak a Ribbokkop. Ale dominantou vesničky a také přehrady Dam je vrcholek Iron Crown. Další magická pohoří Magoebaskloof, Haenertsburg, Agatha lemují údolí Georges Valley, které je charakteristické hlubokými lesy, vodopády, jezery a rozeklanými skalisky. Zvláště magická jsou zde rána, kdy se slunce pomalu prodírá skrz hustou mlhu. Hory ale nenabízejí jen podívanou pro oči. Najdete zde snad nejlepší ukázky lesů z domácích dřevin, z nichž některé stromy dosahují gigantických rozměrů. Zdejší lesy a louky jsou domovem pro 200 druhů orchidejí, lilií, aloe a ve zdejších horách žije okolo 187 druhů ptáků.
V oblasti může navštívit mezinárodní Arboretum, umístěné na náměstí Market Square, v němž se nachází okolo 400 stromů. Zdejší přehrady Dap naude Dam a Ebenezer Dam jsou ideální pro milovníky vodních sportů a odpočinku. Památce spisovatele J. Buchana se můžete poklonit u jeho památníku v Georges Valley. Nádherné přírodní scenérie a panoramatické výhledy tvoří průsmyk Magoebaskloof mezi Haenertsburgem a Tzaneen. Můžete se obdivovat, nejvyššímu, člověkem zasazenému stromu (Eucalyptus saligna) na světě, který dosahuje výšky okolo 100 metrů. Můžete zde rybařit, podnikat pěší túry po mnoha upravených stezkách nebo navštívit krásnou oblast Wolkberg Wilderness Area.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Limpopo

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz