Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Luxusní zájezdy Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Diskuze Jihoafrická republikaJihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruit-->PolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Provincie Gauteng Polokwane je hlavním městem provincie Limpopo. Je největším městem na severu a stalo se ekonomickým centrem.
Má velmi výhodnou centrální pozici a to jak pro tuto provinci, tak i pro sousední země – Botswana, Zimbabwe, Mozabik a Swaziland. Stalo se cílem mnoha turistů také proto, že nedaleko odtud se nachází národní park Kruger National Park a Magoebaskloof.
Město leží 1300 m. nad mořem a vyznačuje se velmi příjemným klimatem. Průměrné teploty dosahují 27 °C v létě a 20 °C v zimě, což umožňuje provozovat různé sportovní venkovní aktivity po celý rok. Ve městě se nachází mezinárodní letiště.
Polokwane, původně Pietersburg založil Piet Joubert roku 1886. Už brzo po založení se město stalo důležitým centrem severní části. Po roce 1871, kdy bylo objeveno v Eerstelingu zlato se město začalo prudce stoupla.Zuluský generál Mzilikazi projížděl tímto městem na své cestě za dobytím království Bulawayo.
V současnosti je Polokwane rozvíjející se, moderní město, kde se daří především zemědělství. Město nabízí mnoho atrakcí, museí a historických míst. Je unikátní v tom, že se po celém městě nachází velké množství soch. Sochy žirafí rodinky se staly symbolem města.
Za návštěvu jistě stojí severní univerzita – University of the North a Zion City v Moria,l kde se nachází křsťantský kostel, který je každým rokem o Velikonocích cílem poutníků z celé země.
Ve starém irském domě naleznete Pietersburg - Polokwane Museum, které obsahuje sbírku předmětů z doby kamené až do roku 1886.
Románský katolický kostel, který byl postaven roku 1934, je výbornou ukázkou místního architektonického umění.
Při výstavbě golfového hřiště bylo objeveno místo, kde byl uložen kov z přetavených zbraní. Tyto zbraně byly zabaveny na konci války Makgoba v roce 1893. Místo se stalo památníkem.
Poblíž pošty na Landdros Mare Street najdete kolejnice, které připomínají staré časy, kdy jako dopravní prostředek sloužil vůz jedoucí na kolejnici, tažený koněmi.

Okolí
Rezervace Pietersburg Game reserve je ukázkou neporušených druhů rostlin a vegetace v této oblasti. V oblasti můžete zahlédnout různé druhy ptáků, které se vyskytují pouze tady. Území se rozkládá se na ploše 3200 ha a najdete tu mimo jiné například nosorožce a daňky. Je tu vybudováno přes 20 km turistických tras.
Asi 9 km od městaf po cestě Chuniespoort Road se nachází Muzeum Bakone Malapa Northern Sotho Open-air Museum, které je ukázkou tradiční vesnické architektury, různých zvyků a místních tradic. Naleznete zde také obchůdek s ručně vyráběnými předměty. Bylo tu vybudováno několik turistických stezek, jsou tu místa ideální k pozorování ptáků a k rekreaci v přírodě.
V obchůdku Bush Craft naleznete různé druhy rukodělných výrobků. Informace získáte na tel. Čísle 015-225 7228.
34 km od města se nachází krokodýlí farma Chuene Crocodile farm, kde se můžete zúčastnit krmení krokodýlů.
Kousek od koncentračního tábora Anglo Boer War se nachází hřbitov, kde se byly uloženy ostatky obětí koncentračního tábora. Na jednom místě bylo pohřbeno přes 4 000 lidský těl.
Eersteling Monuments, který se nachází asi 18 km od města (cesta NI směr Potgietersrus), připomíná zlatokopecké časy. Na tomto místě se nacházel první zlatokopecký důl.

Na farmě (tel. 015-225 6235) – Farmyard můžete ochutnat mnoho druhů místního čerstvého ovoce a zeleniny a různé pochoutky, stejně jako domácí pečivo.
Asi 1 km jižně od města na cestě NI se nachází umělecké centrum Gemco Arts, Crafts a Curios Centre. Zde si můžete prohlédnou překrásnou sbírku různých druhů kamenů, bižuterii a šperky zdobené typickými místními ornamenty ze slonoviny. Nalezenete tu také manufakturu na zpracování kamene tygří oko.
Hug Exton Photographic Museum ukazuje asi 23 000 negativů starých 50 let. Ukazuje historii města. Sbírka se nachází v kostele, který byl postaven roku 1890.
Moletzie Bird Sanctuary je domovem pro mnoho druhů ptáků. Je známá také pro ochranu supů.
Pietersburg Bird and Reptile Park je největší obchod se zvířaty na severu. Nabízí akvária, hady, krokodýli, ptáky, opice, poníky, a další druhy zvířat.
Umělecké muzeum – Pietersburg Art Museum obsahuje 800 originálních obrazů od uměleců z celé jižní Afriky. Toto muzeum naleznete v Danie Hough Cultural Centre.
Pietersburg Bird Sanctuary je nejvěgtší rezervací této oblasti. Vyskytuje se tu přes 280 druhů ptáků. Můžete si tu uspořádat piknik na speciálních místech k tomu určených.
V oblasti Sekhukhuneland se můžete seznámit s tradičními zvyky Afričanů, žijící v horách. V oblasti se nachází značené cesty, ze kterých se nabízí neopakovatelné výhledy do přírody.
Asi 60 km od města se nachází dvě největší citrusové plantáže na světě - Zebediela a Letaba.
Vzpomínkou na "Great Trek" z roku 1838 je památník "Voortrekker Memorial and Wagon Tracks".
Asi 6 km severně od města na cestě N 1 se nachází památník na slavného člena "Voortrekkařů" - Trichardt Memorial.
Oblast v okolí Pietersburgu se stala hlavním cílem všech lovců zvěře v jižní Africe.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Limpopo

Průvodci a mapy


Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz