Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Luxusní zájezdy Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Diskuze Jihoafrická republikaJihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního Kapska-->BloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Kostel v Bloemfontein Kostel v BloemfonteinMěsto situované ve střední části Jihoafrické republiky je hlavním městem provincie Free State a sídlo provinciálního parlamentu a sídlí zde také nejvyšší soud Jihoafrické republiky. Město nabízí rozrůstající se nákupní střediska, restaurace, kina, divadla a uchvacující kombinaci historických budov s ultramoderními stavbami. Z Bloemfontein vědě šest hlavních silnic rozbíhajících se do celé země. Město bylo pojmenováno podle fontány, která se nachází na západ od dnešního obchodního centra. Městu je také přezdíváno "Město růží", díky Kings Park Rose Garden, zahradě ve které roste okolo 4 000 druhů růží. Zahrada byla otevřena roku 1925 Princem z Walesu V Hamilton Parku můžete naopak obdivovat oklolo 6 000 orchidejí. Historie města a jeho starých kamenných budov jsou důkazem a snahou boje Afrikánců za nezávislost.
Radnice, Bloemfontein Radnice, BloemfonteinUlice President Brand Street je lemována velkým množstvím krásných starých budov, ve kterých většinou sídlila vládní správa. Navštívit můžete National Museum, kde najdete sbírky zkamenělin dinosaurů a ukázky toho, jak vypadalo město v 19. století. Zajímavé je i National museum for Afrikaans Literature – museum afrikánské literatury nebo Old Presidency – krásná prezidentská budova. Tato budova se nachází nedaleko od muzea literatury a pochází z roku 1861. Nejstarší budova ve městě, First Raadsaal, postavená roku 1849 byla používána jako škola. Kostel Tweetoringkerk je jedním z klenotů celé země, inspiroval se evropskými gotickými katedrálami. Interiéry jsou rovněž gotické. Kostel byl postaven roku 1881. V západní části města najdete příjemný park King´s park. Stromy dávající stín a květiny obklopují jezero a také malé zoo. Pozoruhodné je i muzeum National Women´s Memorial and War museum, které je věnováno búrským a černošským ženám, které zemřely za Jihoafrické války.
Poblíž města nejdete i několik zajímavých přírodních rezervací. Willem Pretorius Game Reserve leží 150 km severním směrem od města a obklopuje přehradu Allemanskraal. Zdejší louky jsou ideálním místem pro pozorování gazel a jiných antilop, severní břehy jsou domovem pro kudu, žirafy, nosorožce, buvoly. Další rezervací je Franklin Nature Reserve. Leží severně od centra města a zabírá kopec Naval. Na vrcholku kopce byla roku 1928 postavena observatoř. Bylo zde objeveno okolo 7000 hvězd, než byla observatoř roku 1972 zavřena. Nyní je zde divadlo. Severním směrem od Bloemfontein leží i Soetdoring Nature Reserve. Leží u přehrady Krugerdrif, jejíž hráz s délkou 5 km je nejdelší v zemi.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Free State

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz