Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-Reinet-->Upington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Upington UpingtonUpington
Město vzniklo roku 1871 spojením misijní stanice Olyfenhoutsdrift a policejní stanice Upington a bylo pojmenováno podle prvního generálního prokurátora Kapska sira Thomase Upingtona. Upington hraničí s řekou Orange a pouští Kalahari. Druhé největší město provincie Severní Kapsko, po Kimberley, je oblastí vojtěšky, bavlny, ovoce a vinných sklípků ležících podél řeky. Je místem odpočinku při cestě do Namibie nebo Kalahari Gemsbok National Parku nebo Fish River Canyon. Naleznete zde výborné ubytování a rozvinutou turistickou infrastrukturu. Město leží v obrovském rovinatém prostoru s nízkými keři. Roku 1871 zde byla postavena misijní stanice a její originální kostel je částí dnešního Kalahari-Oranje Museum. Před policejní stanicí je zde socha velblouda a jezdce na počest policie, která chránila tuto oblast. Krásná je i Date Palm Avenue, která byla roku 1982 prohlášena za národní památku. Třída je lemovaná 200 palmami, které byly vysazeny roku 1935. Je dlouhá 1 041 metrů, což z ní činí jednu z nejdelších palmových promenád na jižní pookouli. Poblíž města se nachází překrásný a fascinující národní park Augrabies Falls.

Kimberley
Stejně jako Johannesburg na zlatě je toto město postaveno na diamantech. Diamantová horečka zda začala roku 1869, kdy zde byl objeven diamant o velikosti 83,5 karátů, který se nazývá „Star of South Africa“ a oblast zaplavily statisíce hledačů tohoto nerostu. Během jednoho roku se průmysl diamantů rozběhl na plné obrátky. Z tohoto důvodu vznikla také největší jáma vyhloubená lidskou rukou na světě Big Hole. Má 400 metrů v průměru a je asi 800 metrů hluboká a dnes je z velké části naplněna vodou. Do roku 1914 se muselo přesunout přes 22,5 milionů tun zeminy, v níž bylo nalezeno 2 722 kg diamantů v hodnotě 40 miliard dolarů. Největší diamant, který však v Africe byl nalezen, je Cullinan z oblasti asi 40 km východně od Pretorie. Jako surový diamant vážil 3 106 karátů a bylo z něj možno vybrousit 100 briliantů a „zbytek zdobí žezlo britských korunovačních klenotů. Dnes je Kimberley prosperující město, kterému se často přezdívá "hlavní město všech diamantů světa".
Big Hole je součástí Kimberley Mine Museum, vesničky s historickými budovami, kostelem, lékárnou, historickým vláčkem a obchody, které jsou zdobeny dobovými prvky. Dále můžete navštívit McGregor museum s přírodními a kulturně historickými sbírkami. Budova s rušnou historií, nejprve to bylo sanatorium, poté hotel a nakonec škola, byla přeměněna v muzeum roku 1971. Oppenheimer Memorial Gardens a Differs Fountain jsou věnované průmyslníku Ernestu Oppenheimeru, který převzal po první světové válce diamantový průmysl. Alexander McGregor Memorial Museum najdete v ulici Chapel St. Muzeum bylo postaveno roku 1907 na památku bývalého starosty. Vystavuje africké savce, ptáky a minerály. Zajímavá je také umělecká galerie William Humphreys Art Gallery, která předvádí sbírky evropských a jihoafrických umělců. Pokud jste zvědaví v jakém klubu se scházeli diamantoví magnáti v roce 1896, zajděte do Kimberley Club. Scházeli se v něm takové osobnosti jako CJ Rhodes, Leander Starr jameson, Charles Dunnell Rudd, Barney Barnato nebo Ernest Oppenheimer. Aby se dodržela historická tradice, není do hlavního baru povolen vstup ženám.
Pokud chcete shlédnout nějaký kostel navštivte Cathedral Church of St Cyprian v ulici Du Toitspan Rd. Tento elegantní kostel postavený roku 1908 má nejdelší chrámovou loď v zemi. Socha Sister Henrietta Stockdale Statue má také své nej. Jedná se o sochu anglické zdravotní sestry, jež byla vrchní sestrou v první zdejší nemocnici. Tato socha je jedinou sochou zobrazující zdravotní sestru na světě. Pokud budete již unavení zkuste se projet Vintage Tram, historickou tramvají z roku 1887, která jezdí několikrát denně mezi městskou radnící a Big Whole. Na cestě si budete moci prohlédnout několik zajímavostí města. A vzpomeňte si také na to, že jedete jedinou funkční tramvají v zemi. Za návštěvu stojí i Star of West, původně hotel, dnes bar. Pochází z roku 1870, byl citlivě zrestaurován a roku 1990 vyhlášen národní památkou.
Kimberley nabízí ještě mnoho dalších zajímavostí i ve svém okolí. K dispozici je velká řada hotelů a restaurací a dobře rozvinutá turistická infrastruktura.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Northern Cape

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz