Dovolená Jihoafrická republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburg-->PretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Centrum Pretorie Centrum PretorieJe oficiálním hlavním městem v zemi a také městem nejrozlehlejším. Chcete-li podniknout pouť za památkami musíte počítat s velkými vzdálenostmi. Město bylo založeno roku 1855 búrským generálem Marhinusem. Díky krásným historickým stavbám, parkům a zahradám má zcela jiný charakter než Johannesburg. Dominantu města tvoří jacarandy (stromy s krásnými modrofialovými květy), které sem byly dovezeny roku 1888 z Brazílie a nyní jich je ve městě okolo 70 000. Pretoria byla postavena na bohatých diamantových dolech. Je to krásné město známé díky svým udržovaným zahradám, historickým budovám, památníkům a řadě muzeí. I procházka po Pretórii je relativně mnohem bezpečnější než po Johannesburgu.
Union Buildings, Pretoria Union Buildings, Pretoria Svoji prohlídku můžete začít na Church Square, na náměstí, které je středem města s pomníkem bývalého prezidenta P. Krugera. Za ním stojí Oude Raadsaal, původní parlament Búrské republiky a Palace of Justice, který byl až do roku 1902 používán jako vojenská nemocnice. Na ulici Church Street stojí Paul Kruger House Museum, ve kterém tento prezident asi 7 let žil. Navštívit můžete i několik muzeí jako Pierneff Muzeum s obrazy a dřevoryty J. Piernega, Post Office muzeum, Transport technology muzeum a Transvaal muzeum s archeologickými a geologickými sbírkami. Naproti Transvaal muzeu je City Hall, radnice, která mísí neo řecký a románský architektonický styl. Krásný komplex budov pěti divadel v japonském stylu nabízí State Theatre, kde se hrají koncerty, opery, balety a muzikály.
Vonící Pretoria Vonící PretoriaOdpočinout si můžete zajít do nejstaršího městského parku Burgers Park naproti kterému stojí Melrose House, jeden z nejhezčích pretorijských viktoriánských domů. Dnes je v něm umístěno muzeum vystavující mnoho krásných originálních kusů nábytku. V Pretorii najdete i jednu z největších zoologických zahrad na světě s rozlohou 60 ha a více než 3 500 druhy zvěře. Leží v samém centru města, na březích řeky Apies. Řadí se mezi deset nejlepších světových zoo. Další pamětihodností na severním okraji města jsou Union Buildings – budova jihoafrické vlády. Budova byla navržena architektem Herbertem Bakerem a byla postavena jako sídlo pro kanceláře Jihoafrické Unie v roce 1910. Ačkoliv vstup do budovy je veřejnosti zakázán, renesanční budovu s prvky italské a kapsko holandské architektury, si můžete prohlédnout z přilehlých zahrad. Zelené plíce města tvoří National Botanic Garden s 5 000 druhy rostlin.
Město soch a památníků, Pretoria Město soch a památníků, PretoriaTaké okolí Pretorie nabízí několik zajímavostí. Asi 6 km od města se nachází památník Voortrekker Monument, který byl postaven na počest prvním Afrikáncům, kteří se rozhodli uprchnout z Kapska na sever, před okupací Angličanů. Stal se také symbolem vítězného boje Búrů ve válce u Krvavé řeky.
Na východ od města, u silnice stojí Sammy Marks House. Kdysi zde žil průmyslník Sammy Marks (1843 - 1920), který byl zakladatelem jihoafrických pivovarů. Dnes je tato elegantní rezidence vybavena nábytkem z počátku 20. století.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Gauteng

Průvodci a mapy


Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Jihoafrická...
Jihoafrická republika
20 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
JIHOAFRICKÁ...
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Multimediální DVD
99 Kč
Jižní...
Jižní Afrika - průvodce přírodou
395 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz