Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Luxusní zájezdy Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Diskuze Jihoafrická republikaJihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburg-->Durban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Subtropický Durban a zasněžené vrcholky hor Subtropický Durban a zasněžené vrcholky horTřetí největší město v Jihoafrické republice se 2,4 miliony obyvatel, leží podle Zulů „na místě, kde se stýká země s mořem“. Přezdívá se mu také jako "Město, kde nikdy nezapadne slunce". Osadu založenou roku 1824 pojmenovali Britové podle svého kapského guvernéra D´Urbana. V současnosti je Durban nejrychleji rostoucí africkou metropolí a největším přístavním městem Jihoafrické republiky. Je také středem průmyslu, obchodu, kultury a nočního života. Pro své pláže a teplý Indický oceán také vyhledávaným letoviskem. Mnoho moderních atrakcí je soustředěno podél pobřeží, ale Durban má také mnoho historických budov, muzeí a divadel.
Návštěvníci mohou nejprve navštívit Marine Parade Seafront, pobřeží, kterému se také říká Zlatá míle. Je zde mnoho luxusních hotelů, plážových resortů, restaurací, obchodů, barů a pláží nabízející možnosti k surfování, vodním sportům nebo k lenošení. Je to přibližně šesti kilometrový úsek zábavy a luxusu. Navštívit můžete i Sea World, nádherné akvárium, ve kterém celý den dovádějí delfíni, tučňáci a tuleni. Uvidíte zde i obrovské želvy a žraloky. Akvárium je domovem mnoha druhům exotických ryb a želv. Pokud máte zájem můžete si zaplatit potápění v hlavním akváriu. Zajímavý je také Fitz-Simon´s Snake Park, který předvádí nejen hady, ale i krokodýly, želvy a ještěrky. Právě toto centrum hraje také velkou roli při výrobě hadích sér.
Radnice a hlavní třída, Durban Radnice a hlavní třída, DurbanMěsto kromě pláží nabízí i cesty za poznáním a kulturou. Krásné restaurované budovy a muzea naleznete zejména v centru města. Důkazy o silné indické kultuře jsou v Durbanu patrné na první pohled. Kolem ulic Grey Street se rozkládá Victoria Street Market trh, který připomíná vzdálenou Indii – můžete zde nakoupit exotické koření, suvenýry, šperky, oděvy. Je to přeplněné a hlučné místo s neopakovatelnou atmosférou. Naleznete zde 116 stánků a okolo 50ti obchodů. Za návštěvu stojí i Grey Street Mosque největší mešita v jižní Africe, nacházející se nedaleko trhu a také chrám Umgeni. Velký, vyšperkovaný kostel Temple of Understanding patří hnutí Krishna. Historické budovy Vám připomenou tehdejší slávu Angličanů. Příkladem této slávy je i Durban City Hall. Tato neo barokní budova, postavená roku 1910, byla inspirováno radnicí v Belfastu. V prvním patře radnice se nachází Natural Science Museum, které vystavuje sbírky jihoafrického divokého života, geologické sbírky, egyptské mumie nebo ptáky. Nad muzeem je umístěna Durban Art Gallery vystavující umělecká díla černých obyvatel země již od roku 1970. Nedaleko, ve staré budově v ulici Pine Street, se nachází Tourist Junction, informační kancelář, která poskytne turistům veškeré možné informace. Před touto budovou stojí socha Mahatma Gandhiho, který si zde koupil lístek do Johannesburgu roku 1893. Shon a hluk afrického tržiště můžete objevit na African market, kde si prohlédnete neobvyklé ingredience místní kuchyně a místní léčivé rostliny.
Zlatá míle, Durban Zlatá míle, DurbanDurban je městem pro celou rodinu. Dokazují to i ohromná nákupní centra Workshop, Musgrave nebo Pavilion. Nákupní centrum Wheel nabízí 140 obchodů a restaurací a 12 kin. Hlavní atrakcí je však ohromné pouťové kolo. V nákupním středisku Workshop naleznete 120 obchodů, butiků a supermarketů, restaurace, kina, kavárny a klenotnictví. Zdejší Botanická zahrada nabízí nádherné kolekce tropických stromů a rostlin. Velice oblíbený je i Umgeni Bird Park, ptačí park, který se rozkládá na břehu řeky Umgeni a kde žije okolo 400 druhů ptáků.
Sbírky umění a řemeslné tvorby si můžete prohlédnout v Bat centre, NSA Gallery nebo v African Art Centre. V Bat Centre najdete divadlo, taneční studio, galerie, restaurace a obchody Historii domorodého obyvatelstva poznáte když navštívíte Local history Museum, které Vám bude vyprávět příběhy prvních usedlíků. Zajímavá jsou i muzea Kwa Muhle Museum s rozsáhlými sbírkami africké kultury, Maritime Museum nebo Natural History Museum.
Ani život po setmění nezůstává pozadu. Oblíbený je The Playhause, kde je připraveno obrovské množství představení – od opery až po balet. Navštívit můžete stovky restaurací s mezinárodní nebo domácí kuchyní.


Jižní pobřeží
Vesnice Haga Haga Vesnice Haga HagaPobřeží u Durbanu Pobřeží u DurbanuKombinace slunce, překrásných pláží a moře je neodolatelným lákadlem pro velké množství turistů. Na pobřeží, rozkládajícím se jižně od Durbanu, naleznete okolo 30ti měst a resortů nabízejících veškerý možný luxus ke strávení pohádkové dovolené. Jižní pobřeží má délku 162 km a táhne se od hranic Eastern Cape až k Durbanu. Za Divokým pobřežím, za řekou Umtamvuna se nachází pobřežní pás známý jako The hibiscus Coast. Naleznete zde obrovské množství ubytovacích kapacit umístěných přímo na plážích, které jsou ideální pro potápění, plavání nebo rybaření. V okolí se nachází i 11 kvalitních golfových hřišť.

Port Edward
Je nejjižnějším přímořským rezortem oblasti KwaZulu-Natal. Leží v blízkosti řeky Umtamvuna a nabízí ideální podmínky pro plavání, rybaření, výlety na lodích a vodní lyžování. Mezi lety 1976 - 1994 byla oblast jižně od mostu na řece Umtamvuna známá jako Transkei. Herny a kasina byly v té době zakázané a resort Wild Coast Sun s kasinem zde byl postaven, aby přilákal klienty z Durbanu. Dnes nabízí tento velký resort i krásné golfové hřiště, avšak není vhodný pro ty, kteří mají rádi klid a soukromí. Naproti hlavnímu vstupu do resortu najdete Mzaba Village Market s mnoha obchůdky. Mezi velké atrakce oblasti patří i Umtamvuna Nature Reserve, 8 km severně od Port Edward. Oblast je ideální pro pozorování ptáků.
Southbroom
Zde naleznete přílivová jezírka, krásné laguny, bezpečné pláže a ideální podmínky pro windsurfing a plavání. Vedle golfového hřiště je Frederika Nature Reserve, rezervace, která chrání pobřežní písečné duny.
Ramsgate
Je to příjemný resort s krásnými plážemi. Populární místo pro vodní lyžaře, sběratele starožitností a milovníky uměleckých galerií.
Margate
Můžeme říci, že je to hlavní turistické město jižního pobřeží. Denně sem přilétají lety z Johannesburgu. Margate nabízí dlouhé písečné pláže lemované mnoha hotely. Hlavní ulicí je Marine Drive. Okolo ní najdete všechny důležité banky, restaurace, obchody, cestovní kanceláře, kina a business centra. U hlavní pláže jsou pro turisty připraveny různé doprovodné atrakce - skluzavky, bazény, mini-golf a půjčovny sportovního vybavení.
Shelly Beach
Světově proslulé místo pro milovníky potápění mezi žraloky. Naleznete zde Shell Museum, které má nejrozsáhlejší sbírky mušlí, lastur a korálů v Jihoafrické republice.
Port Shepstone
Nabízí krásné pláže, přílivová jezera a mnoho příležitostí pro vodní sporty. Naleznete ho u ústí řeky Umzimkulu. Zahrát si můžete na zdejším krásném golfovém hřišti.
Z Port Shepstone jezdi slavný Banana Expres, pobřežní vyhlídkový parní vlak, který turisty zaveze mezi banánové a třtinové plantáže.

Pláž Uvongo Pláž UvongoUvongo
Je jedním z nejkrásnějších jevů na jižním pobřeží. Těsně před tím, než se řeka Vungu vlije do moře, je 23 metrů vysoký vodopád, padající do laguny. Laguna je chráněna vysokými útesy porostlými banány. Nedaleko vodopádu je každodenní trh s ovocem a košíky. Nedaleko je také restaurace a hotel.
Oribi Gorge Nature Reserve
V oblasti s velmi hustou populací a malými zbytky původní vegetace, kterou vytlačilo pěstování cukrové třtiny, je tento park opravdovým zázrakem pro milovníky přírody. Je to obrovská rokle, 24 km dlouhá, 5 km široká a 300 m hluboká, která byla vytvořena řekou Umzimkulwana. Park nabízí 3 trasy pro pěší turisty, scénickou okružní cestu a mnoho krásných piknikových míst. Kromě 500 druhů stromů a rostlin, tady žije i mnoho druhů malých savců.
Scottburgh
Dnes má tento bývalý přístav pro vývoz cukrové třtiny příjemnou prázdninovou atmosféru a je populárním odpočinkovým resortem. Většina zdejších hotelů nabízí krásný výhled na moře. Jako v mnoha jiných resortech, i zde turisté naleznou vše potřebné ke spokojenému strávení dovolené. Je tu i jedno z nejoblíbenějších golfových hřišť v zemi, s nádherným výhledem na indický oceán.
Umkomaas
Drsné skalnaté pobřeží si získalo oblibu zejména u rybářů. Na sever od města narazíte na Umnini Zulu Crafts Centre a také na Ezulwini Nature Reserve, rezervaci, ve které žije okolo 100 druhů ptáků.
Amanzimtoti
Dnes je Amanzimtoti živý pobřežní resort. Nachází se asi 25 km jižně od Durbanu.Jeho pláže jsou lemovány hotely, apartmány, restauracemi a obchody. Zdejší nejpopulárnější pláž se nachází na sever od řeky Manzimtoti a nabízí ideální podmínky ke koupání, piknikům a vodním sportům. Naleznete zde i 2 golfová hřiště, ptačí útulek a přírodní rezervaci.

Severní pobřeží
Tento region je známý díky atraktivním městům, krásným zálivům, nepřeplněným plážím a zalesněným kopcům. Není tak turisticky vyhledávaný jako jižní pobřeží, je ideální pro milovníky nedotčené přírody, ticha a klidu. Pobřežní pás severně od Durbanu, až k řece Tugela je známý jako Dolphin Coast, protože je místem častých hrátek delfínů.
Umhlanga Rocks
Největší resort severního pobřeží, asi 20 km od Durbanu, nabízí krásné pláže, hotely a restaurace. Najdete zde stylové kavárny a bistra, které dávají místu příjemnou atmosféru. Zdejší promenáda dlouhá 3 km nabízí překrásné výhledy na oceán a zlaté pláže. Pláž pokračuje až k řece Ohlanga, kde se stává součástí přírodní reservace.
Ballito
Ballito a sousední Salt Rock nabízejí 6 kilometrů písečných pláží, skalnatým mysů a krytých zátok. Podél hlavní pobřežní cesty je mnoho ubytovacích kapacit, od luxusních hotelů po dobře vybavené karavany. Ballito je srdcem Dolphin Coast, je obklopeno plantážemi s cukrovou třtinou a Indickým oceánem.
Mtunzini
Hezká vesnice, jejíž jméno znamená "ve stínu", leží na úpatí kopce s výhledem na moře. K hlavní ulici příléhá golfové hřiště a poblíž nádražní stanice roste skupina palem raffia. Další známá skupina těchto palem roste až na hranicích s Mosambikem, 260 km severně. Mtunzini leží v lesích, které patří do Umlalazi Nature Reserve. Můžete si udělat výlet k mangrovníkovým porostům, projít se lesem k pobřeží nebo si zarybařit.
Shakaland
Díky natáčení seriálu Shaka Zulu musela být v roce 1984 vytvořena originální vesnice Zulu. Podle scénáře musela být nakonec vesnice zapálena. Dochovalé zbytky se později otevřely veřejnosti jako Shakaland. Během 40ti minutové prohlídky spatříte mnoho z tradičního života tohoto kmene. Návštěvníci oblasti mohou navštívit i krásnou přehradu Goedertrou, v údolí pod vesnicí. Je zde také možnost ubytování.
Dalšími populárními pobřežními resorty jsou Tongaat Beach, Salt Rock, Sheffield Beach, Thompson´s Bay, Blythedale Beach nebo Zinkwazi.
Richard´s Bay
Je to druhý nejrušnější přístav v oblasti KwaZulu-Natal, po Durbanu. Obrovské příležitosti pro zábavu, nákupy a odpočinek nabízí Tuzi Gazi Waterfront. V obchůdcích si zde můžete koupit tradiční výrobky Zulů. Milovníci sportů si zde rovněž přijdou na své - potápění, kánoe, vodní lyžování, rybaření nebo plachtění - to vše nabízí tato oblast.
Pokud se ocitnete v této oblasti nesmíte si určitě nechat ujít návštěvu nádherné mokřadní rezervace St Lucia, která je zapsána v seznamu UNESCO.
Sodwana Bay
Unikátní místo, které nabízí nejjižnější kolonie korálových útesů na světě. Je to ráj pro potápěče. Zdejší pláže, až ke Kosi Bay, jsou plné hnízd želv, které sem každoročně připlouvají klást vejce.Na sever do Sodwana leží Mabibi idylický tropický plážový resort. Nedaleká místa Black Rock a Lala Nek jsou populární především mezi rybáři.
Blízko hranic s Mozambikem se nachází Kosi Bay, síť čtyř jezer, která jsou domovem pro mnoho živočichů a rostlin.


Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii KwaZulu-Natal

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz