Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Luxusní zájezdy Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Diskuze Jihoafrická republikaJihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstown-->East London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

East London East LondonDruhé největší město Východního Kapska ležící na řece Buffalo je jediným říčním přístavem v zemi. Ve městě žije okolo 175 000 obyvatel. Je známé pro svoje krásné pláže, které stejně tak jako milovníky koupání, lákají surfaře a rybáře. Zdejší krásný záliv je prokládaný zakřivenými písečnými kopci. Město leží v oblasti známé jako Wild Coast - „Divoké pobřeží“ – které je plné zálivů, rozeklaného pobřeží, krytých zátok a hustých pobřežních lesů. Většina atrakcí Divokého pobřeží leží blízko cesty N2. East London je ideálním místem pro objevování oblasti, dříve známé jako Transkei.
Navštívit můžete krásnou Radnici nebo sochu, která byla vystavěna na počest černošského vůdce Steva Biko. Koho zajímá umění může navštívit Ann Bryant Art Gallery se sbírkou jihoafrických umělců. Za návštěvu stojí i City Hall, městská radnice se zvonicí a hodinami. Před radnicí stojí dva válečné památníky Colonial Division Memorial a German Settler Memorial. Pozoruhodné je i East London Museum, které nabízí sbírku ryb a krásné mořské akvárium. Právě v okolí East London byla totiž znovu objevena zvláštní ryba Coelacanth, která již byla považována za vyhynulou. Na konci ulice Oxford Street si můžete prohlédnout památník Grand Prix Race Track, který je věnován prvnímu závodu automobilů, který se v JAR konal. I nakupování je zde příjemné, zejména v krásné historické uličce Lock Street Gaol.
Radnice, Oxford Street, East London Radnice, Oxford Street, East LondonOkolí East Londonu a Wild Coast
Pláže v okolí East London jsou opravdu nádherné. Na zdejších rozlehlých plážích se Vám často může stát, že tu budete úplně sami, jen s hrstkou surfařů a mořskými ptáky. Eastern Beach a Nahoon Reef jsou známé zejména mezi surfaři a také se zde koná každoroční mezinárodní šampionát. Také potápěči si ve zdejších teplých vodách přijdou na své. Milovníci pěší turistiky se mohou vydat do krásného lesa Umtiza nebo navštívit rezervaci Dierama Reserve a Mpongo Park.
Asi 26 km východním směrem od Port Elizabeth narazíte na Kwelera, jednu z nejatraktivnějších zátok v oblasti. Můžete ji objejovat jak na kánoi, tak po pobřeží. Pokud budete pokračovat dále po pobřeží, dojedete do Morgan´s Bay a Kei Mouth. Tyto pobřežní vesnice leží v oblasti známé díky krásné přírodní scenérii. Můžete se zde ubytovat, protože zdejší pláže jsou bezpečné pro koupání. Právě u řeky Kei, začíná "Divoké pobřeží". Jedná se o 80 km dlouhý pobřežní pás, který začíná za East London a končí v Port Edward. Do moře zde ústí okolo dvaceti řek. Celé pobřeží je lemované krásnými hotely. Protože je Kei Mouth vzdálené jen jednu hodinu jízdy od East London, je velmi oblíbenou víkendovou destinací. V okolí Kei Mouth můžete navštívit několik rezervací - Dwesa Nature Reserve nebo Cwebe Nature Reserve u ústí řeky Mbashe. Na Divokém pobřeží se nachází také Mazeppa Bay, s krásnými plážemi lemovanými palmami a Qolora Mouth, kde naleznete ideální místo pro koupání, rybaření a výlety lodí.

Resort na Wild Coast Resort na Wild CoastCoffee Bay
Zátoka pojmenovaná podle lodi, která vezla kávu a ztroskotala zde u pobřeží roku 1863. Coffee Bay je ideální místo pro rybaření, plavání a procházky po pláži. Naleznete zde mnoho hotelů stojících přímo u pláže. Nedaleko Coffee Bay se nachází Hole in the Wall - Díra ve zdi. Jedná se o přírodní útvar, skalnatou stěnu stojící v moři, která byla od pobřeží oddělena erozí.
Idilické místo naleznete také v Umngazi Mouth v Port St Johns. Ústí řeky je zde lemováno zalesněnými kopci a oblast nabízí ideální podmínky pro šnorchlování, kánoe a plachtění. I zde najdete dostatek ubytovacích kapacit a tři krásné pláže, z nichž je jedna součástí Silaka Nature Reserve a je lehce přístupná. Nedaleko, směrem do vnitrozemí narazíte na umtata. Nachází se zde Nelson Mandela Museum.
Mkambati Game Reserve
Nachází se mezi řekami Mzikaba a Mtentu a je největší rezervací Divokého pobřeží. Park chrání pobřežní pás i vnitrozemské oblasti a mimo to je známý i výskytem místních rostlin, které nenajdete nikde jinde. Řeka Mzikaba protékající rezervací vytváří několik krásných vodopádů, z nichž je nejznámější Horseshoe. Můžete zde rybařit, jezdit na koni nebo plavat, pozorovat zebry, pakoně a různé druhy antilop nebo navštívit nedaleký resort Wild Coast Sun a kasino.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o Latimérii podivné (Coelacanth)
Odkaz na info o provincii Eastern Cape

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz