Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort West-->Garden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Pláže okolo Plettenberg Bay Pláže okolo Plettenberg BayZápadně od Port Elizabeth začíná Garden Route – jedna z nejznámějších pobřežních tras, tvořená asi dvousetkilometrovým úsekem cesty mezi Durbanem a Kapským městem. Podél cesty můžete obdivovat hory, řeky, laguny, jezera, pláže a krásné lesy národního parku Tsitsikamma. Cesta probíhá z velké části po úzké pobřežní terase mezi mořem a pohořím Tsitsikamma. Trasa začíná ve městě Mossel Bay, dále pokračuje do George a Wilderness, poté do městečka Knysna a do Plettenberg Bay. Cesta pokračuje přes národní park Tsitsikamma a po pobřeží do cílové stanice města Porth Elizabeth. Absolvování této cesty je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Mossel Bay přímořské městečko ležící asi 397 km východně od Kapského města vám nabízí několik atrakcí. Je to muzejní komplex věnovaný Bartolomeu Diazovi. Najdete zde repliku jeho lodi a spoustu dalších zajímavostí spojených s objevením tohoto kousku Afriky. Muzeum bylo založeno roku 1988 na počest pětistého výročí vylodění tohoto mořeplavce, roku 1488. Replika lodi, kterou zde uvidíte, byla vyrobena v Portugalsku. Mimo jiné jsou v muzeu vystaveny staré mapy, fotografie a různé dokumenty týkající se tohoto období. Součástí tohoto komplexu je Old Post Office Tree Manor – stará pošta s ohromným stromem u kterého nechávali mořeplavci v 16. století vzkazy pro jiné mořeplavce.
Okolí města je také nádherné - nabízí krásné pláže a trasy pro pěší turistiku. Výlet si můžete udělat i na Seal Island, kde různé potápěčské organisace nabízejí potápění mezi žraloky, potápěčské kurzy a jiné aktivity.

George základní kámen tohoto města byl položen roku 1811, za okupace Kapska Britskou armádou. Město bylo pojmenováno podle krále George III. a dnes je největším střediskem na Garden Route. Je centrem zemědělců zaměřených především na pšenici, kukuřici, chmel a zeleninu. Jednou z největších atrakcí George je Outeni-qua Choo-Choo - úzkokolejná trať pro parní vlak, která vede po laguně, podél pobřeží a kolem knysnenských jezer a přes působivý Kaaimans Bridge do městečka Knysna. Ve městečku najdete i nádherné golfové hřiště navržené africkým golfistou G. Playerem. Pěší turisté mohou absolvovat 12 různých jednodenních tras skrz Quteniqua Nature Reserve. Obdivovat zde můžete okolo 125 druhů stromů a 30 druhů ptáků.

Wilderness toto městečko leží asi 10 km východně od George v oblasti krásných jezer. Řetězec jezer leží na zalesněných úpatích Národního parku Wilderness. V parku najdete dvě pláže s bílým pískem, můžete pozorovat obrovské množství ptáků a vodních živočichů. Ve zdejších jezerech se nacházejí vzácné druhy ryb. Park sousedí s další rezervací Goukamma Nature Reserve.

Laguna v Knysně Laguna v KnysněKnysna toto městečko je vsazeno mezi přírodní les a moře a jeho poklidný život se odvíjí kolem laguny o rozloze 17 km2. Výroba nábytku, stavba lodí a ústřice chované v laguně dělají z města důležité průmyslové centrum. Oblíbené jsou zde vodní sporty, ale jsou regulované, protože v okolí žije okolo 200 druhů mořských živočichů, z nichž někteří jsou ohrožení. Poblíž města se nacházejí husté lesy, které nabízejí trasy pro pěší turistiku, cyklistické trasy a krásné vyhlídky.
Navštívit můžete Featherbed Nature Reserve, rezervaci prohlášenou za světové dědictví. Absolvovat můžete 2,5 km dlouhou trasu pro pěší - Bushbuck Trail. Za návštěvuju stojí i Knysna Forest, nádherný les, který se rozprostírá kolem města. Najdete zde mnoho tras pro pěší turistiku, cyklo trasy a vyhlídková místa. Nejznámější z těchto tras je sedmidenní Outeniqua Hiking Trail, dlouhá 105 km.

Cesta podél pobřeží Cesta podél pobřežíPlettenberg Bay přibližně 30 km východně od Knysna leží tento krásný prázdninový resort. Pokud se chcete v okolí ubytovate dejte přednost tomuto místu před Knysnou. Je zde totiž 12 km krásných bílých pláží a kvalitní ubytování. Kromě lenošení na pláži si zde můžete zajezdit na koni nebo horském kole, podniknout pěší túry nebo se potápět. Asi 9 km od městečka se nachází Robberg Nature Marine Reserve, která ochraňuje drsný skalnatý poloostrov zasahující do moře s veškerou jeho faunou a flórou. V září zde můžete spatřit i velryby, častí jsou tu delfíny a tuleni. Pokud budete pokračovat dále východnim směrem po pobřeží, narazíte na Nature Valley, pobřežní resort, který je již součástí národního parku Tsitsikamma.


Port Elizabeth již roku 1448 zde přistál Bartolomeu Diaz. Zrod vlastního města se datuje do roku 1820, kdy se zde usadili britští kolonisté. V současnosti je to páté největší město JAR a centrem provincie Východní Kapsko. Je to důležité přístavní město s dlouhými písčitými plážemi a přezdívá se mu také Přátelské město. Mezi turisty je velmi oblíbené, nabízí mnoho atrakcí, mezi něž patří centrum města s mnoha historickými budovami, Oceanárium, Hadí park, rezervace Donkin nebo Happy Valley.
Při vstupu do města se vypíná Kampanila – památník osídlenců z roku 1820. Tento 52 metrů vysoký památník byl postaven roku 1923. Poblíž naleznete historické centrum Market Square, kde stojí kopie kříže, který dal zhotovit roku 1488 B. Diaz. Za povšimnutí stojí i Městská radnice a věž. Nelze vynechat ani Donkin Rezerve – malý park s pyramidou na památku Elizabeth Donkinové, která dala městu jméno. V parku naleznete krásné historické budovy postavené mezi lety 1860 - 80. V Edwardian Pearson Conservatory poblíž St George´s Park můžete obdivovat sbírky leknínů a orchidejí. V St George´s Park naleznete nejstarší hřiště na kriket v zemi. Za prohlídku stojí také Horse Memorial. Je to jeden ze dvou památníků na počest Koně domácího a připomíná velké množství zabitých koní při válkách. Krásná je také budova hlavní veřejné knihovny s krásnou terakotovou fasádou a se sochou královny Viktorie, stojící před hlavním vchodem do knihovny. Ve městě najdete krásné pláže, poblíž kterých stojí známé Oceanarium se světově proslulým představením delfínů. Nedaleké 19ti jamkové golfové hřiště Humewood Golf Course je považováno za jedno z nejlepších v JAR. Vyhledávaný je také Apple Express, parní vlak, který jezdí mezi městem a stanicí Humewood. Během cesty se Vám naskytnou nezapomenutelné pohledy na řeku Storms z mostu Van Stadens Bridge. Vody zdejšího zálivu Algoa Bay jsou teplé a bezpečné - ideální pro děti, vodní sporty a relax na pláži.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o parku Tsitsikamma
Odkaz na info o provincii Western Cape
Odkaz na info o velrybách

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz