Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a Bredasdorp-->Paarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Paarl PaarlPaarl
Město Paarl leží za městečkem Stellenbosch, dále směrem do vnitrozemí, přibližně 60 km od Kapského města. Toto město bylo založeno roku 1690 a v dnešní době je sídlem velkým zemědělských, průmyslových a finančních firem. Je také domovem pro prestižní producenty vína. Nachází se zde také výzkumná a rozvojová stanice Brandy Cellar, která sleduje a reguluje celý jihoafrický vinařský průmysl. Město se utápí v zeleni a krásné hlavní třída, která vede podél řeky Berg je celá lemovaná duby. Jako ve většině měst i zde můžete obdivovat zajímavou architekturu.
Navštívit můžete Paarl Muzeum se sbírkami historických předmětů, nábytku, porcelánu a spoustou dalších zajímavých věcí. U města leží Language Monument volně přeloženo jako Monument jazyků, který byl postaven na počest všech afrických jazyků. Stojí na úpatí kopce a byl postaven okolo roku 1975. Skládá se ze tří hlavním dómů a tří menších sloupů, každý je jiné velikosti. Všechny jeho elementy symbolizují vliv různých kultur a jazyků. Pokud chcete poznat historii a tajemství vína můžete navštívit některé z mnoha nádherných vinic v okolí mezi něž patří Rhebokskloof Estate, Backsberg, Zanddrift, Nederburg. Východu města dominuje pohoří Paarl mountain, díky kterému dostalo město jméno. Jeho skalní útvary totiž vypadají jako černé perly s kapkami rosy.


Divocí pštrosi Oudtshoorn
Město leží na úpatí hor Svartberg a bylo založeno 1847. Je známé především chovem pštrosů a je hlavním městem provincie Little Karoo. Je to klidné město s několika krásnými starými budovami, které byly vybudovány v době kdy město velice dobře těžilo z obliby pštrosích per, které oblast produkovala. Tato móda byla již dávno zapomenuta, přesto město zůstává největším producentem pštrosů. Hlavní atrakcí je tedy návštěva pštrosí farmy, kde budete zasvěceni do tajemství chovu pštrosů. Budete mít možnost zakoupit si suvenýry vyrobené z pštrosí kůže nebo další výrobky z pštrosího peří, krásně vyřezávaná pštrosí vejce, případně ochutnat pokrmy z pštrosa nebo si na něm zajezdit. Prohlédnete si i různé sbírky a muzea, kde Vám bude vysvětleno vše o těchto pozoruhodných ptácích. Jednou z mnoha jejich zvláštnosti je obliba pojídání různých věcí, ať už se jedná o boty, hodinky, kameny, sluneční brýle nebo náušnice. Neuvěřitelná věc se přihodila jednomu zdejšímu farmáři, kterému se neustále ztrácelo prádlo ze šňůry. Záhada byla vyřešena po smrti jednoho ze pštrosů, který měl v žaludku všechno ztracené prádlo a ještě mnoho dalších předmětů! V Jihoafrické republice se pořádají dokonce závody na těchto zvířatech. V okolí města je kolem 400 pštrosích farem. Suché a slunečné klima oblasti Karoo je ideální pro pěstování těchto ptáků. Kromě toho se zde pěstují grapefruity, tabák a obilí.
Divocí pštrosi Ve městě můžete navštívit CP Nel Museum. Budova muzea byla postavena roku 1906 místním architektem Charlesem Bullockem. Je jedním z nejlepších ukázek kamenického řemesla v celé jihoafrické republice. Muzeum bylo pojmenováno na počest jeho zakladatele Colonela CP Nel. Představuje historii a tradici obyvatel Karoo, historii v chovu pštrosů a je pyšné na repliku lékárny z počátku 20. století.
Poblíž města se nacházejí i známé jeskyně Cango a v pohoří Swartberg, Outeniqua a Kamaassie můžete navštívit četné vodopády. Městečko je také dobrou základnou pro poznávání oblasti Great a Little Karoo nebo k absolvování slavné Zahradní cesty. Ujít byste si neměli nechat návštěvu Cango Wildlife Ranch, který leží 3 km od Oudtshoornu. Mimo jiné zde je jedna z nejlepších chovatelských stanic pro gepardy na světě, která je však veřejnosti nepřístupná. Pokud chcete navštívit některou z pštrosích farem, zkuste Highgate Ostrich Show Farm, ležící 10 km od města nebo Safari Show Farm.

Zajímavé odkazy

Odkaz na info o provincii Western Cape

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz