Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské městoOkolí Kapského poloostrova-->Stellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Stellenbosch Stellenbosch StellenboschStellenbosch
V tomto krásném historickém městečku můžete obdivovat krásné domy v holandském, gregoriánském a viktoriánském stylu. Je známé i pod názvem Město dubů. Stellenbosch byl založen roku 1679 druhým kapským guvernérem Simonem van der Stelem a tudíž je druhým nejstarším městěm v zemi, hned po Kapském městě. Na hlavním náměstí si můžete prohlédnout kostel St Mary´s. Zajímavé je také Village muzeum. Muzeum se skládá z historických domů s interiéry z různých dob. Považuje se za jeden z nejlepších restaurátorských projektů. Za zmínku stojí také Rhenish Church, postavený roku 1823 jako škola pro děti otroků a černochů a Rhenish Complex, seskupení starých krásných budov. Komplex se skládá ze Rhenish Primary School a z Rhenish Institute - budovy na které můžete spatřit vlivy různých architektonických stylů. Za návštěvu stojí i Oom Samie se Winkel, krásně zrekonstruovaný viktoriánský obchod. Tento obchod, mimochodem národní památka, je plný různého historického zboží - od lahví, košíků, talířů, oblečení, knih, bytových doplňků, hraček až po boty a nábytek. Krásné je i panství Libertas Parva. Toto panství bylo postaveno roku 1783 Lambertusem Fickem. Roku 1969 bylo zakoupeno organizací Rembrandt group, která zde vystavuje různá umělecká díla. Pokud se chcete dozvědět neco z historie zajděte do Sasol Art Museum. Najdete zde sbírky týkající se umění, archeologie, kultury a historie. Město leží v srdci oblasti kde se pěstuje víno a můžete z něho podnikat výlety do známých vinic, jako jsou Zevenwacht, Morgenhof, Paarl, Franschhoek, Wellington, Delheim, Delaire, Blaauwklippen Spier Estate, Neethlingshof nebo Van Ryn Brandy Cellar, kde můžete ochutnat různé druhy vína.
Asi 10 km jihovýchodním směrem od města můžete navštívit Jonkershoek Nature Reserve, rezervaci, která je chráněna pohořím Stellenbosch a Jonkershoek. Spatříte zde zalesněné rokle, borovicové lesy a typickou horskou vegetaci. Krásné vodopády na řece Eerste vytvářejí příjemné přírodní scenérie vhodné pro pěší turistiku, jízdu na kole nebo koni.
Franschhoek
Franschhoek
Toto údolí osídlilo v roce 1694 několik francouzských hugenotských rodin, které sebou přinesly své znalosti a zálibu ve víně a vytvořily zde příjemné místo. Proto má většina zdejších farem a vinic francouzská jména. Městečko, ležící pouhou hodinu jízdy od Kapského města umožní svým návštěvníkům proniknout do tajů historie a výroby vína, doplněné ochutnávkami. Podél hlavní cesty leží krásné upravené historické domy s restauracemi a obchůdky v kvetoucích zahradách. Na konci této cesty je „Monument Hugenotů“, který byl postaven na počest příchodu francouzských osadníků. Navštívit můžete i Huguenot Memorial Museum, kde je výstava ukazující historii a život francouzských přistěhovalců. I z tohoto místa můžete navštěvovat přilehlé vinice. Toto překrásné městečko usazené v údolí, obklopeném pásmem hor, byste rozhodně měli navštívit.

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz