Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Luxusní zájezdy Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Diskuze Jihoafrická republikaJihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Kapské město-->Okolí Kapského poloostrovaStellenbosch a FranschhoekHermanus a BredasdorpPaarl a OudtshoornBeaufort WestGarden Route - Zahradní cestaGrahamstownEast London a Wild CoastPietermaritzburgDurban a jeho jižní a severní pobřežíJohannesburgPretoriaSun CityGraaff-ReinetUpington a KimberleyMěsta Severního KapskaBloemfonteinNelspruitPolokwaneMafikengCradockHaenertsburgPotgietersrus
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Cesta do Hout Bay Cesta do Hout BayVýběžek pevniny je 52 km dlouhý a asi 16 km široký. Celé kilometry až ke Cape Point se táhnou krásné bílé pláže. Svojí pouť můžeme začít na Cape Riviera – Kapské riviéře. Na tomto místě podél pobřeží jsou postaveny nejdražší domy v zemi vůbec, je to čtvrť milionářů a k tomu také náleží odpovídající služby – nádherné pláže, restaurace, obchody. Mezi Bantry Bay, Clifton a Lladudno už nejsou pozemky a vily s pohledem na moře téměř k dostání a když, tak za neuvěřitelné sumy. Nedaleko se nachází Sandy Bay, jediná nudistická pláž v zemi.
Hout Bay
pokračujeme-li dále na jih dojedeme do městečka Hout Bay. Od roku 1940 je toto městečko důležitým rybářským centrem. Je to také populární víkendový resort a rezidenční oblast. Je východištěm pro lov langust. Od června do července je zde sezóna lovu snoeků – mořské štiky. Hout Bay Museum vám zprostředkuje historii tohoto příjemného místa a pokud chcete obdivovat více než 3 000 druhů ptáků umístěných v přístupných voliérách, můžete navštívit World of Birds. Z Hout Bay se naskýtá krásný panoramatický výhled na pohoří Chapman´s Peak. Pobřežní silnice vedoucí tímto pásmem je jednou z nejkrásnějších pobřežních silnic na světě. V této době je však bohužel z bezpečnostních důvodů zavřena, po zajištění bezpečnosti se však plánuje její znovu otevření.
Noordhoek
nejhezčím rysem tohoto městečka je asi šestikilometrová pláž s bílým pískem. Není bezpečná pro koupání, ale je velice oblíbená mezi surfaři a vhodná pro projížďky na koních. Na pláži leží slavný vrak parníku Kakapo, který se zde potopil v bouři roku 1900.

Clifton Beach Clifton BeachMys Dobré naděje Mys Dobré naděje
mys Dobré naděje mys Dobré nadějeMys Dobré naděje leží v chráněné krajinné oblasti Cape of Good Hope Nature Reserve založené roku 1939. Tento mys tvoří poměrně nenápadná skála, o kterou se tříštivě rozbíjejí velké vlny Atlantického oceánu. Tyčí se na ní kříž na paměť Bartolomea Diase, který mys roku 1488 obeplul jako první.
Cape Point tento bod je podstatně zajímavější než samotný mys Dobré naděje. Tvoří ho asi 300 metrů vysoká skála, na kterou doráží bouřlivé vlnobití obou oceánů Atlantického a Indického, které se právě na tomto místě setkávají. Nahoru můžete vyjít pěšky nebo vyjet lanovkou. Dívat se do volného oceánu nebo přes zátoku False Bay na africkou pevninu je nezapomenutelný zážitek. Často se tu ale mění počasí, které někdy přináší hustou mlhu nebo opravdu silný vítr.

Větry ošlehané pobřeží Větry ošlehané pobřežíSimon´s Town
městečko leží v zátoce False Bay a od roku 1957 je základnou jihoafrického námořnictva. Nyní je nejznámějším a nejatraktivnějším místem ve městě pláž Boulders, kde žije kolonie asi 2 300 tučňáků obrýlených. Shlédnout můžete také South African Maritime Museum, které vám zprostředkuje tradici tohoto městečka jako námořní základny. Muzeum je umístěno v nějstarší budově ve městě pocházející z roku 1777. Nejlepším způsobem jak objevit historickou tradici města jsou zajímavé Historical Walks, které se konají každé úterý a sobotu. Pochod začíná nedaleko želelzniční stanice a končí u věže Martello.
Fish Hoek
toto příjemné městečko s krásnými plážemi a mírnými vlnami se stalo oblíbeným místem pro dovolenou rodin s dětmi. Pláž je lemovaná restauracemi, kavárnami a yacht kluby. Dá se zde provozovat velké množství vodních sportů.
Simon´s Town Simon´s Town
Groot Constantia
Návštěvu jedné z nejstarších vinic v zemi byste si jistě neměli nechat ujít. Nově zvolený kapský guvernér Simon van der Stel dostal tuto farmu a pojmenoval ji jako Constantia. Po jeho smrti roku 1712 byla farma rozdělena na tři části. Část kde je umístěna hlavní budova, postavená roku 1685, byla přejmenována na Groot Constantia. Roku 1778 koupil farmu Hendrik Cloete, jehož rodina ji vlastní již tři generace a dochovala farmu až dodnes.
Můžete zde navštívit vinný sklep Cloete kde je umístěno Muzeum vína s krásnou sbírkou předmětů týkajících se vinařství. Krásná je také hlavní budova - Manor House, jejíž interiéry se dochovaly v původním stavu (pocházejí ze 17. století.) Na veškerých zdejších budovách můžete pozorovat typické znaky kapské architektury. Najdete zde i příjemnou restauraci.
Kirstenbosch Botanical Gardens
Na severozápadě od Hout Bay, na úpatí Stolové hory, leží jedna z největších a nejznámějších botanických zahrad v Africe a také výzkumné středisko ohrožené kapské flóry. Zahrada se rozkládá na ploše 5,3 km čtverečných. 90% rostlin je původních a zbytek sem byl uměle vysazen. Chrání se zde více jak 20 000 druhů rostlin. Návštěva zahrady je překrásná zejména od července do září, kdy zde kvete mnoho květin. U zahrady je také umístěný krásný obchod se suvenýry, kde si mimo jiné můžete zakoupit i semena různých rostlin.

Mostert´s Mill
Tento starý mlýn pochází z roku 1796 a je součástí Groote Schuur estate, kterou odkázal lidem země finančník Cecil J. Rhodes. Mlýn byl zrekonstruován roku 1936 za pomocí Holanďanů. Východním směrem od mlýna, v oblasti Rosebank, můžete navštívit Irma Stern Museum, věnované velmi talentované malířce, která zemřela roku 1966.
Rhodes Memorial
Nedaleko od nemocnice Groote Schuur, kde byla provedena první transplantace srdce na světě (1967) stojí památník Rhodes Memorial. Památník se tyčí na kopci nad silnicí M3. Památník byl postaven na počest C. J. Rhodese. Naleznete zde sochu tohoto muže na koni a také osm bronzových lvů, kteří chrání schody. Z památníku je krásný výhled a je obklopen dubovým a borovicovým lesem.
South African Astronomical Observatory
Místo pro tuto observatoř bylo vybráno roku 1821 a dnes zde najdete hlavní astronomickou observatoř v zemi.
Ratanga Junction
Jedná se o první rozsáhlý tématický park v zemi. Nachází se asi 12 km od centra Kapského města, na silnici N1. Najdete zde velké nákupní středisko a kanceláře a hotely. Park nabízí zábavu pro celou rodinu. Najdete zde 20 restaurací, kina, laserové show, kabarety, 3D divadla, bary, herny a stovky dalších atrakcí.

Tulení ostrov

Průvodci a mapy


Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz