Dovolená Jihoafrická republika


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Western Cape - Západní KapskoNorthern Cape - Severní KapskoEastern Cape - Východní KapskoKwaZulu-NatalMpumalangaFree StateLimpopo Province - Provincie LimpopoSkalní formace v pohoří CedarbergJeskyně Cango-->Blyde River kaňonStolová horaStřelkový mysDračí horyCesta za vodopádyNorth-West Province - Severozápadní provincieProvincie Gauteng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Pomalu tekoucí řeka Blyde si po staletí prorážela cestu skrz horský masiv z břidlice a křemene, aby vytvořila jednu z nejnádhernějších přírodních scenérii v JAR. Vytvořila obrovský kaňon, 30 km dlouhý a 700 metrů hluboký, který je v současné době třetím největším kaňonem na světě. Kombinace skalnatých útesů, ostrůvků, plošin a svahů, které se táhnou až k obzoru, donutí k pokoře každého, kdo se postaví na okraj kaňonu. Zalesněné kopce jsou domovem několika druhů antilop, malých savců, ptáků, hrochů a krokodýlů. Pouze v této oblasti se nacházejí všichni jihoafričtí primáti – paviáni, kočkodani a turaci. Flóra je zde zastoupena od lišejníky, horské lesy až po orchideje a jiné kvetoucí květiny.
Bourke´s Luck Bourke´s LuckObjevování Blyde River Canyon Nature Reserve
300 km okružní jízda z Graskkop přes Bosbokrand, Klaserie, Swadini a Bourke´s Luck nabízí panoramatické výhledy na zalesněné svahy, které se zvedají z nížin u přehrady Blydepoort a dech beroucí výhled do hloubky kaňonu. Pro turisty je připravena řada několikadenních túr, krátkých procházek a výletů. Ubytování je možné v Swadini nebo Blydepoortu.
Průsmyk Kowyn´s
Silnice N 533 mezi Graskopem a oblastí Eastern Lowveld nabízí úchvatný výhled na svahy průsmyku. Budete projíždět také kolem Panorama Gorge s krásnými vodopády.
Swadini
Tento resort usazený na dně kaňonu na břehu přehrady nabízí ubytování, restauraci a výlety lodí po přehradě. V turistickém informačním centru můžete získat veškeré informace o přehradě a také o Kadishi Falls, největší aktivní uhličitano vápenatém útvaru na světě.
Three Rondavels
Tři okrouhlé útesy se špičatým zakončením, připomínají okrouhlé africké chaty. Byly vytvořeny erozí měkkých hornin kolem nich, které mizely daleko rychleji. Three Rondavels jsou jedny ze tři zajímavostí, které lze vidět přímo z cesty, která vede kolem kaňonu. Další dvě jsou World´s End a Lowveld View.
Bourke´s Luck
Voda dvou řek, Blyde ( radostná) a Treur (smutná) na svém soutoku vyhloubily hluboké jámy, které připomínají zkamenělé víry. V těchto jámách před stoletím propukla zlatá horečka a stovky zlatokopů se snažili najít své štěstí právě v této oblasti. Nedaleko od Bourke´s Luck se nachází hlavní kancelář rezervace a také informační kancelář.


Blyde River Canyon Blyde River CanyonThree Rondavels Three RondavelsPanoramatická cesta
Jedná se o známou okružní cestu, jejíž centrem je Blyde River Canyon. Začátek této trasy, která vede přes Long Tom Pass je Lydenburg. Octnete se 2149 metrů nad mořem. Z hřebenu Mount Anderson si můžete prohlédnout největší jihoafrický les vytvořený člověkem a také městečko Sabie, ve kterém můžete navštívit Sabie Forestry Museum a vidět také tři krásné vodopády Horse Shoe, Lone Creek a Bridal Veil. Mezi Sabie a Graskopem vznikl další krásný vodopád Mac Mac.
Nezapomenutelná je i návštěva Pilgrim´s Rest. Poté již dorazíte do Graskopu, městečku, které je vstupní branou do Blyde River Canyon.
Přibližně 7 km za Graskopem návštěvníky nadchne God´s Window, vyhlídka vypínající se do výše 1 900 m nad zelenající se nížinu s nekonečným porostem jehličnanů. Zdejší výhledy jsou fantastické a nezapomenutelné. Za jasného počasí můžete spatřit Krugerův park a také Mosambik. Právě u této vyhlídky začíná pětidenní putování kaňonem, trasa dlouhá 65 km. Systém různých pěšin a stezek Vás přivede k dalším vyhlídkám a bodům jako je například Pinnacle. Jedná se o skalnatý sloup porostlý klečí a obklopený příkrými skalními stěnami. Nedaleko za odbočkou ke God´s Window vedou cesty k řece Blyde, kde je možnost koupání. Blízko se nacházejí také vodopády Lisabon a Berlin Falls. Cesta dále vede k již zmiňovaných Bourke´s Luck a dále k Blyde River Canyonu. V této oblasti máte možnost spatřit i Three Rondavels.
Při projíždění průsmyku Abel Erasmus Pass cesta začne klesat a dovede Vás do Blydepoortu, z kterého budete pokračovat až do Hazyview, městečka, které je vstupní branou do Krugerova národního parku. Naleznete zde i světově proslulou soukromou rezervaci Sabie Sand. Téměř poviností je zde navštívit Shangana Cultural Village, kulturní vesnici s tržištěm.


Zajímavé odkazy

Cesta za vodopády
Odkaz na info o oblasti Mpumalanga
Odkaz na info o Pilgrim´s Rest

Průvodci a mapy


Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz