Dovolená Jihoafrická republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Western Cape - Západní KapskoNorthern Cape - Severní KapskoEastern Cape - Východní KapskoKwaZulu-NatalMpumalanga-->Free StateLimpopo Province - Provincie LimpopoSkalní formace v pohoří CedarbergJeskyně CangoBlyde River kaňonStolová horaStřelkový mysDračí horyCesta za vodopádyNorth-West Province - Severozápadní provincieProvincie Gauteng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Přehrada Gariep Dam Přehrada Gariep DamProvincie Free State leží v srdci Jihoafrické republiky. Turisté přijíždějící do této oblasti jsou nadšeni majestátností zdejší scenérie a srdečností zdejších obyvatel. Krása přírodní scenérie dosahuje svého vrcholu v Eastern Free State Highlands na hranicích s Lesothem. Krásné třešňové sady, které rostou na úbočích vápencových hor, které v zapadajícím slunci září všemi barvami je obrázek, který se z Vaší paměti jen tak nevymaže. Zdejší pohostinnost je velmi ceněná a turisté ubytovaní v místních farmách dostanou příležitost poznat opravdový život místních. Oblíbené prázdninové resorty jsou také na březích řek Orange a Vaal. Ve Free State Vás nadchnou slunečnicová a kukuřičná pole, která se táhnou až k obzoru. Obdivovat budete také Bushman rock art – starodávné kresby bushmanů na skalách, které jsou k vidění především kolem Fouriesburgu. Zdejší krajina je ideální pro provozování outdoorových sportů. Četné stezky pro pěší turistiku Vás zavedou do hlubokých údolí a kaňonů tvořených po staletí větrem vodou a ohněm. Nespočet horských řek nabízí skvělé rybaření a přehrady Vaal a Sterkfontein jsou skvělým místem pro vodní sporty. Ideální podmínky jsou zde i pro jízdu na koni, pozorování ptáků a divoké přírody, která umožňuje turistům aspoň na okamžik uniknout ze spárů všedních dnů. Parky The Golden Gate Highlands National Park a QwaQwa National Park jsou známé díky svým dramatickým přírodním scenériím, rozsáhlými, větrem ošlehanými pískovcovými skalami, které obývají savci jako jsou zebry, antilopy, lišky a další. V parku QwaQwa se nachází také folklórní vesnička Basotho. V parku Willem Pretorius Game Reserve můžete zase pozorovat velké množství antilop a jiných zvířat a také provozovat vodní sporty zahrnující vodní lyžování, windsurfing a paragliding. Park je proslulý především snahou zachránit další ohrožený druh a to je pakůň běloocasatý. Zdejší stádo těchto zvířat patří k největším na světě.
V provincii Free State můžete navštívit i mnoho zajímavých měst jako je Bloemfontein, Welkom, Fouriesburg, Bethlehem a další.

Skalní malby Sanů Skalní malby SanůBohatá úroda Goden Gate Highlands National Park jedna z krásných rezervací Dračích hor sousedí s Lesothem. Leží na úpatí hor Maloti, ve východní části provincie Free State. Park se rozkládá na ploše 48 km2 a nabízí louky, krásné vápencové formace, temné jeskyně a hluboké rokliny. Byl založen roku 1968 k ochraně vápencových útvarů okolo údolí Little Caledon. V parku můžete spatřit několik zajímavých druhů zvířat - pakoně, různé druhy malých savců a zeber, supy a černé orly. V parku je možné ubytování. Zimy jsou zde velmi studené, mrzne a padá sníh. Léta jsou příjemná, ale často zde prší - vezmete si proto sebou teplé oblečení.
Ubytování je v parku možné ve vybavených chatách v kempu Brandwag. Bungalovy, které mohou ubytovat max. 4 lidi, naleznete také v Glen Reenen kempu. Brandwag kemp má také restauraci, obchod a prádelní automat. Naleznete zde i vybavení pro konference.
Vyzkoušet můžete trasu pro pěší turisty Rhebok, která Vám zabere dva dny. V parku je celá řada stezek, které Vám umožní objevovat jeskyně, plavat v čistých horských jezerech nebo se projíždět na koních mezi kopci.
Do parku se snadno dostanete z Johannesburgu, Durbanu a Bloemfonteinu.

QwaQwa Conservation Area tento park leží na úpatí Dračích a Maluti hor a rozkládá se na ploše 30 000 ha. V parku najdete excelentní trasy pro pěší turistiku - the Sentinel, the Fika Patso a dvoudenní Metsi Matsho.

Zajímavé odkazy

Národní botanická zahrada Free State
Odkaz na info o Bloemfontein

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
JIHOAFRICKÁ...
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Multimediální DVD
99 Kč
Jihoafrická...
Jihoafrická republika
20 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Jižní...
Jižní Afrika - průvodce přírodou
395 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz