Dovolená Jihoafrická republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Western Cape - Západní KapskoNorthern Cape - Severní KapskoEastern Cape - Východní Kapsko-->KwaZulu-NatalMpumalangaFree StateLimpopo Province - Provincie LimpopoSkalní formace v pohoří CedarbergJeskyně CangoBlyde River kaňonStolová horaStřelkový mysDračí horyCesta za vodopádyNorth-West Province - Severozápadní provincieProvincie Gauteng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Hroši HrošiBývalé království Zulů ležící u moře, zabírá východní pobřežní Jihoafrické republiky a bývá mu také často přezdíváno "Zahrada země".
Přestože je KwaZulu-Natal poměrně malá provincie je nabitá snad všemi atrakcemi a zajímavostmi, které chtějí vidět návštěvníci přijíždějící do Jar. Najdete zde překrásné pohoří Dračích hor, které nabízí nespočet stezek pro pěší turistiku nebo jízdu na koni. V této oblasti se nachází i dlouhé pobřeží s překrásnými plážemi omývanými Indickým oceánem, na dalekém severu můžete navštívit rozlehlé savany a pokud chcete trochu historie nenechte si ujít krvavou oblast bitevních polí, oblast anglo-burských a bursko-zulských válek. V centru této provincie leží slavná folklórní oblast Zululand.
V oblasti KwaZulu-Natal se nachází několik důležitých a zajímavých měst jako je Durban, Pietermaritzburg, Greytown, LadySmith, Dundee, Newcastle, Madedeni, Empangeni, Richard´s Bay, Underberg, Bergville a další.
Nedílnou a nepřehlédnutelnou součástí oblasti jsou její překrásné národní parky a rezervace, které chrání mořské živočichy, stejně tak jako savce, ptáky a hmyz. Pokud budete v oblasti Zululand, která se rozkládá východně od silnice N2 a severně od Mtabatuba a kterou obývají tradiční africké kmeny Zulu nenechte si mimo jiné ujít návštěvu rezervace Itala Game Reserve.

KwaZulu-Natal KwaZulu-NatalDalší zajímavou oblastí KwaZulu-Natal je oblast Maputaland. Je to jedna z nejdivočejších a nejfascinujících oblastí Jihoafrické republiky. Svůj název dostala podle řeky Maputo. Oblast je řídce osídlená a najdete v ní nespočet parků a rezervací. Navštívit můžete Hluhluwe-Umfolozi Park, Greater St. Lucia Wetlands nebo rezervaci Mapelane Nature Reserve, která je populární rybářskou oblastí. Za návštěvu stojí i St. Lucia Park and Game reserve oblast známou velkým množstvím krokodýlů a hrochů nebo St. Lucia and Maputaland Marine Reserves chránící pobřeží a tři námořní míle volného oceánu od Cape Vidal k hranicím s Mosambikem. Fascinující je i Sodwana Bay National Park. Prohlédnout si můžete zdejší močály a bažiny, překrásné duny a korálový útes, který nabízí potápěčům splnění jejich nejtajnějších snů. Překrásná je i oblast Phinda Resource Reserve.
Severně od Hluhluwe-Umfolozi Park, až k hranicím s Mozambikem se nachází oblast Tongaland, která byla osídlena kmenem Tonga, pocházejícím z Mozambiku. Tato oblast je nevšední ekologickou zónou. Rozsáhlé nižiny, horko, písečná půda, lenivé řeky plné krokodýlů a hrochů. Na hranicích s Mosambikem leží Ndumo Game Reserve kde můžete spatřit bílého a černého nosorožce, hrochy, krokodýly, antilopy a rozmanité ptáky. Při hranicích s Mosambikem leží taktéž Kosi Bay Nature Reserve kde najdete palmové háje, mangrovníkové porosty a sladkovodní jezera. Zajímavé jsou i Nouzi Game Reserve, Tembe Elephant Park, Lake Sibaya Nature Reserve.
Další zajímavou oblastí jsou Dračí hory jejichž hřebeny tvoří přírodní hranici mezi KwaZulu-Natal a Lesothem a pokračují dále do Free State. Prohlédnout si můžete zdejší velice známé a slavné parky - Royal Natal National Park nebo Giant´s Castle Game Reserve.

Itala Game Reserve svým vybavením a cenami konkuruje tato rezervace mnohem exklusivnějším soukromým rezervacím a proto je také hojně navštěvovaná. Můžete zde spatřit černého a bílého nosorožce, slony, hyeny, buvoly, leopardy, gepardy a krokodýly. Rezervace se nachází 65 km východně od města Vryheid.
Hluhluwe-Umfolozi Park v nejstarší rezervaci v JAR můžete spatřit obrovské množství fauny, zahrnující i Velkou pětku. Tato krásná rezervace založená s úmyslem zachránit poslední nosorožce je dnes čtvrtou největší rezervací. Rezervace nabízí krásné projížďky a pěší túry s průvodcem. Řadí se také mezi několik nejlepších rezervací v zemi. V parku je také možnost skvělého ubytování.
Great St. Lucia Wetlands tato oblast je tvořena komplexem rezervací rozkládajících se kolem jezera St. Lucia. Oblast je tvořena jezerem, ostrovy a ústími řek, což umožňuje život mnoha ekosystémům. Spatříte zde lesy, savany, duny pokryté sukulenty a keři, pláže a korálové útesy. Oblast je světově proslulá díky obrovskému množství ptačích druhů, které zde žijí. Nejslavnější jsou pelikáni a plameňáci. Oblast je domovem pro nosorožce, krokodýly a další řadu živočišných druhů. Oblast je zařazena do seznamu UNESCO.
Nosorožci Phinda Resource Reserve je park, rozkládající se na ploše 170 km2, přímo sousedí s rezervací St Lucia Wetland. Phinda svým návštěvníkům nabízí mokřadní oblasti, buš, savany, písečné lesy. Park nabízí opravdu nádherné luxusní a stylové ubytování v několika kempech. Rezervace nabízí různé výlety po okolí, lodní výlety, lety balónem, rybaření a mnoho dalšího. Spatřit zde můžete žirafy, zebry, bílé nosorožce, gepardy, mnoho druhů antilop, pakoně a lvy.
Rezervace Dračích hor oblast se dělí do tří částí - severní, centrální a jižní Dračí hory. V severní části Dračího hor se nachází Royal Natal National Park který se rozkládá na 8 000 ha a hory zde vytvářejí dramatické přírodní scenérie. Většinu parku tvoří savany. V nižších nadmořských výškách zde najdete i lesy. Žije zde 6 druhů antilop a okolo 200 druhů ptáků. V parku můžete podniknout nespočet nádherných výletů od jednodenních po několika denní. Park je také vyhledávaný mezi horolezci. V centrálních Dračích horách se rozkládá další známá rezervace Giant´s Castle Game Reserve. Tato rezervace byla založena roku 1903 a její nejnižší bod je ve výšce 1 300 metrů nad mořem a nejvyšší 3 409 metrů nad mořem. Je ideální pro pěší túry nebo jízdu na koni. Žije zde okolo 60 druhů savců. Oblast je tvořena převážně savanami, krásnými zalesněnými údolími a na jaře se promění v kvetoucí zahradu.


Zajímavé odkazy

Mapa Itala Game Reserve
Mapa provincie KwaZulu-Natal
Mapa St Lucia Wetland Park
Botanická zahrada v KwaZulu-Natal
Odkaz na info o Dračích horách
Odkaz na info o Durbanu
Odkaz na info o Pietermaritzburgu
Oficiální stránka provincie KwaZulu-Natal - anglicky
Po stopách bitev

Průvodci a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč
Jihoafrická...
Jihoafrická republika
20 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Jižní...
Jižní Afrika - průvodce přírodou
395 Kč
JIHOAFRICKÁ...
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Multimediální DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz