Dovolená Jihoafrická republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Jihoafrická republika - navigace  
zájezdy Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Informace Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Diskuze Jihoafrická republika  Jihoafrická republika

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->Western Cape - Západní KapskoNorthern Cape - Severní KapskoEastern Cape - Východní KapskoKwaZulu-NatalMpumalangaFree StateLimpopo Province - Provincie LimpopoSkalní formace v pohoří CedarbergJeskyně CangoBlyde River kaňonStolová horaStřelkový mysDračí horyCesta za vodopádyNorth-West Province - Severozápadní provincieProvincie Gauteng
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Krajina poblíž Karoo Krajina poblíž KarooWestern Cape se rozkládá na jihozápadním výběžku staré Kapské provincie. Díky uchvacující krajiné scenérii, rozmanité flóře, nádherným vinicím a magickým horským scenériím se řadí mezi jednu z nejnavštěvovanějších oblastí země. Tento jihozápadní výběžek afrického kontinentu je oblastí tak nádhernou, plnou kontrastů, že se najde málokdo, kdo by si Západí Kapsko nezamiloval. Budovy místních vinařských farem, které produkují proslulá jihoafrická vína jsou jedinečnou ukázkou kapského holandského slohu. Najdete zde taková města jako je Kapské město, Wellington, Paarl, Ceres, Franschhoek, Stellenbosch, Simon´s Town, Strand, Caledon, Hermanus, Worcester, Swelldam, Calitzdorp, Mossel Bay, George, Oudtshoorn, Knysna, Plettenberg Bay nebo Beaufort West. Pozadu za těmito krásnými městy nejsou ani přírodní krásy této oblasti. Můžeme jmenovat národní park Karoo, národní park Wilderness, jeskyně Cango, rezervace Marloth, rezervace mysu Dobré naděje, národní park West Coast, oblast Cedarberg a mnoho dalším zajímavostí, které nelze všechny vyjmenovat. Právě v oblasti Západního kapska se nachází slavná Garden Route - Zahradní cesta. Provincie Západní Kapsko se může pochlubit jednou ze šesti světových rostlinných říší, zvanou fynbos. Typický pro tuto oblast je především věčně zelený křovinatý porost, jehož podstatnou částí jsou i keře různých druhů proteí, které jsou i národní květinou země. Obdivovat tuto úchvatnou kapskou floru můžete například v přírodní rezervaci Hottentots Holland, která však z ekologických důvodů není přístupná pro automobily.

Buvol  Bontebok National Park tento malý park se nachází přibližně 6 km od města Swellendam. V parku se nachází poslední stádo antilop bontebok a unikátní druh antilop, které se vyskytují pouze v Kapsku.

Cape of Good Hope Nature Reserve tento park chrání pobřežní faunu a flóru a unikátní kapskou květenu s některými z nejlepších exemplářů fynbosu. Vidět zde můžete různé druhy malých antilop, pštrosy i kapskou zebru, četní jsou také paviáni, kteří jsou velmi drzí a agresivní. V oblasti můžete navštívit známý Cape Poin, útes vysoký 300 metrů s majákem a meteorologickou stanicí.

De Hoop Nature Reserve rezervace se nachází 15 km od Arnistonu a zahrnuje okolo 50 km pobřežní vegetace, jezera, vápencové útvary, písečné duny a pásmo pohoří Potberg. Je to jedno z nejlepších míst, kde uvidíte jak horskou, tak nížinnou vegetaci a zvěř. Fauna zahrnuje kapskou horskou zebru a mnoho druhů ptáků. Ptáci žijí především v mokřadní oblasti. Nejlepší dobou na pozorování ptáků je období od září do dubna. Rezervace pokrývá plochu 41 000 hektarů.

Karoo National park krásná a důstojná jezera, která jsou tak rozlehlá, že vypadají bez konce. Představte si hrůzu nahánějící zvuky divočiny a temný dusot dinosaurů, kteří se odvažují vstoupit do bažinatých, mírně se svažujících plání. Právě jste se ocitli o 240 milionů let zpět, právě se nacházíte v oblasti Národního parku Karoo. Tato prehistorická nádhera se pomalu vyvíjela ve vyprahlou oblast, charakteristickou horkými léty a sněhem ozdobenými vrcholky hor v zimě. Jezera byla pomalu nahrazována prašnými planinami a skalnatými formacemi, dinosauři antilopami a zebrami a svěží zeleň bažin vytlačila popelavě zbarvená buš. Fosílie a zkameněliny různých zvířat a rostlin jen zlehka poodkrývají roušku tajemství minulosti.
Národní park Karoo poblíž Beaufort West zahrnuje 32 000 hektarů typické krajiny okolo Karoo a reprezentativní sbírku zdejší flóry a fauny. Žije zde přibližně 61 druhů savců, z nichž nejčastější je jeden druh lišky, žijí zde vzácné kapské horské zebry a bílí nosorožci. Pozorovat zde můžete okolo 196 druhů ptáků. Můžete zde podniknout třídenní pěší túru a park nabízí také skvělé ubytování.
Hlavní kemp nabízí jak tří, tak šestilůžkové ubytovací kapacity, který byly vystavěny v Kapsko-holandském stylu. K dispozici jsou krytá místa pro karavany a místa na pikniky. Hosté mohou využít i restauraci a obchod.
Cesta 4x4 jeepy po oblasti Karoo nabízí jedinečnou příležitost k dobrodružství. Stezka Karoo Fossil Braille Trail představuje 400 metrů, na kterých můžete s vyškoleným průvodcem dokonale prozkoumat geologický vývoj oblasti.
Park se nachází asi 500 km severně od Kapského města a 1 000 jižně od Johannesburgu. Kemp naleznete asi 10 km od města Beaufort West, kde si mimo jiné můžete pronajmout automobil. 10 km od města je také malé letiště s nepravidelnými linkami.
Impaly West Coast National Park tento park obklopuje lagunu Langebaan, zahrnuje několik ostrovů, ostrov Schaapen, Jutten, Marcus a Malgas. a také národní rezervaci Postberg, která je veřejnosti otevřená každé jaro (srpen - září). West Coast je jedna z největších pobřežních rezervací v zemi, táhne se od Yzerfontein na severu až k Langebaan na jihu. Na jaře zde můžete obdivovat krásu rozkvetlých divokých rostlin (srpen-říjen). Tento park je unikátní vodní říší, zahrnující přibližně 25 miliónů ptáků a vodních živočichů. Dají se zde spatřit i různé druhy antilop a zebry. V tomto parku neexistuje žádné ubytování, pouze v Langebaan je několik karavanových kempů. Zdejší Langebaan Laguje je velmi populární mezi rybáři a milovníky vodních sportů. Tato laguna byla již několikrát místem konání důležitých šampionátů a soutěží. Pokud dychtíte po vzdělání můžete navštívit Geelbek Goldfields Environmental Centre, vzdělávací centrum, jež Vám poskytne vyčerpávající informace o zdejší fauně a flóře.

Wilderness National Park park zahrnující oblast od Wilderness na západě k Sedgefield na východě. Naleznete ho asi 7 km od George. Najdete zde několik krásných tras pro pěší turistiku, které Vás zavedou k jezerům, plážím a do hlubokých lesů. Tato oblast se považuje za jednu z nejdůležitějších jezerních oblasti jihoafrické republiky. Park ochraňuje 30 km pobřežní vegetace s dvěma krásnými bílými plážemi Wildernessa Leentjiesklip. Naleznete zde několik velkých jezer okolo nichž žije 79 druhů vodních ptáků. Oblast je také oblíbená mezi rybáři a milovníky vodních sportů, které jsou však zde omezeny s ohledem na ochranu přírody. Ideální na prohlídku parku je výlet na koních. S parkem sousedí Goukamma Nature Reserve, rezervace, která nabízí přibližně stejné možnosti.
Safari jeep


Zajímavé odkazy

Mapa Západního Kapska
Botanické zahrady ve Western Cape
Info o Zahradní cestě
Odkaz na info o Kapském městě
Odkaz na info o Kapském poloostrově
Odkaz na info o městě Franschhoek
Odkaz na info o městě Hermanus a Bredasdorp
Odkaz na info o městě Oudtshoorn
Odkaz na info o městě Paarl
Odkaz na info o městě Stellenbosch
Odkaz na info o oblasti Cedarberg
Odkaz na info o Stolové hoře
Odkaz na info o Střelkovém mysu
Odkaz na informace o jeskyních Cango
Oficiální stránka provincie Western Cape - anglicky

Průvodci a mapy


Jižní...
Jižní Afrika - průvodce přírodou
395 Kč
Johannesburg...
Johannesburg
135 Kč
Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Jihoafrická...
Jihoafrická republika
20 Kč
JIHOAFRICKÁ...
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Multimediální DVD
99 Kč
Pretoria...
Pretoria
135 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz