Dovolená Vietnam


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Vietnam - navigace  
zájezdy Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Luxusní zájezdy Vietnam Informace Vietnam
Last minute Vietnam Fotogalerie Vietnam
Víza Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam Diskuze Vietnam
Okružní plavby Vietnam  Vietnam

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Severní VietnamStřední Vietnam-->Jižní Vietnam
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Ha Tien a Hon Chong
Město Ha Tien je umístěno v Thajském zálivu pouhých 8 km od hranic s Kambodžou. Kromě historických a přírodních památek (jeskyně Mo So, Hang Tien) tu najdete i několik krásných pláží. Písečná pláž Mui Nai, kterou stráží maják, leží několik kilometrů na západ od Ha Tien, stejně jako Bai No lemovaná kokosovými palmami nebo Bai Bang.
Asi nejznámější pláží v této oblasti je Hon Chong, kde najdete – podobně jako na mnoha jiných plážích Thajského zálivu – bílý písek a krásně teplé a klidné moře. Říká se, že ještě bělejší písek je na pláži Hon Trem, která je od Hon Chong Beach vzdálená asi jeden kilometr. Další krásná pláž, kterou tu můžete navštívit, se jmenuje Duong Beach a je pojmenována po zdejších borovicích s dlouhými jehlicemi. Z jižního konce pláže lze vyrazit – třeba na lodičce – za dalším zajímavým úkazem; je to Hon Phu Tu – skály nazvané Otec a Syn, které se osamoceně tyčí z moře asi 100 metrů od břehu.
Z Ha Tien je možné udělat si výlet na člunu na některý ze 16 ostrůvků Hai Tac, kde panují příznivé podmínky pro potápění, neboť hloubka moře je tu kolem čtyř metrů. Na největším z těchto ostrůvků – Hon Doc – se nacházejí nádherné pláže s bílým pískem.

Ostrov Phu Quoc
Ostrov Phu Quoc Ostrov Phu QuocSouostroví Phu Quoc se skládá ze 16 ostrovů, největší z nich – Phu Quoc - leží pouhých 15 km od Kambodže, je 48 km dlouhý a rozkládá se na ploše 1320 km2 (největší ostrov Vietnamu). Přibližně 70% ostrova zaujímá Národní park Phu Quoc. Pláže na ostrově jsou opravdu nádherné, a jelikož leží v Thajském zálivu, mají odlišný charakter než jiné vietnamské pláže.
Většina pláží se nachází v jižní části ostrova, na severu najdete pláže Bai Dai a Bai Thom. Bai Dai leží na západním pobřeží, Bai Thom na východním. Obě pláže jsou ve vojenském prostoru, Bai Dai je veřejnosti přístupná, ale Bai Thom bývá pro veřejnost otevřena obvykle jen v neděli (svůj pas musíte nechat na základně).
Na západním pobřeží severně od střediska Duong Dong najdete pláže Bai Cua Can a Ong Lang, která je kamenitá, tudíž pro turisty méně přitažlivá, nicméně tu najdete mnohem větší soukromí. Asi nejznámější písečná pláž ostrova Bai Truong (Long Beach) se vine v délce 20 km podél západního pobřeží od střediska Duong Dong skoro až k přístavu An Thoi na jihu ostrova, místy je lemována palmami. Za nejmalebnější úsek se považuje právě nejjižnější část pláže zvaná Tau Ru.
Na jihovýchodním cípu ostrova najdete další krásné pláže s bílým pískem – Bai Sao a Bai Dam. Nachází se tu i úžasná „zapomenutá“ pláž Bai Khem, která ale není bohužel přístupná, protože leží ve vojenském prostoru.

Vung Tau
Pláž ve Vung Tau Pláž ve Vung TauVung Tau je hlavní město provincie Ba Ria - Vung Tau a patří mezi nejatraktivnější přímořská střediska ve Vietnamu. Panuje tu tropické klima silně ovlivňované oceánem, průměrná roční teplota je 28°C. Po pobřeží dlouhém asi 20 km je roztroušeno pět písečných pláží. Bai Truoc známá spíš jako Front Beach se nachází přímo ve městě, takže tu najdete spoustu restaurací, barů a hotelů. Mnohem klidnější je naproti tomu Bai Dau (Mulberry Beach), která leží asi 2 km od centra a není tolik přeplněná turisty. Vong Nguyen (O Quan Beach) skýtá docela dobré podmínky pro surfování. Písečná pláž Bai Sau nazývaná také jako Back Beach je nejdelší na celém poloostrově, a jelikož je vystavena větrům vanoucím z Jihočínského moře, nabízí příhodné podmínky pro surfování. Od centra města je vzdálena asi 2 km. Bai Dua Beach se nachází v jižním cípu poloostrova asi 2 km od města a není tak turisticky vytížená.
Severovýchodně od Vung Tau, zhruba mezi městem Long Dat a horkými prameny Binh Chau se při pobřeží rozprostírá několik pláží – Loc An, Hong Phuc, Ho Tram a Ho Coc. Poslední jmenovaná pláž je písčitá a turistický ruch ji ještě nezasáhl v plné míře, takže tu můžete najít místo pro klidnou dovolenou. Pláž je obklopena deštným pralesem, který byl již v 70. letech vyhlášen přírodní rezervací.

Con Dao
Ostov Con Dao Ostrov Con DaoCon Dao je souostroví o 14 ostrůvcích, z nichž největší je Con Son, který leží asi 80 km od pobřeží jižního Vietnamu a 180 km od Vung Tau. Nachází se tu stejnojmenný národní park, k němuž patří i pláže, kde se vyskytuje kareta pravá a kareta obrovská – dvě celosvětově ohrožené želvy. Kvůli velkému množství mořské vegetace se tu zdržuje i malá populace světově ohrožených dugongů (známých také pod českým názvem mořské krávy). Tito velcí savci, kteří spořádají kolem 25 kg mořské trávy za den, dorůstají délky 2,4 až 2,7 metru a dosahují hmotnosti 230 až 360 kilogramů. K chráněným ekosystémům patří mangrovy, korálové útesy a dno porostlé mořskými řasami. Mořský park zahrnuje 1 000 hektarů korálových útesů, bylo zde identifikováno více než 1 300 mořských druhů, což je pro milovníky potápění a šnorchlování hotový ráj.
Asi nejkrásnější pláže na Con Son najdete v zálivu Canh, v okolí se nacházejí mangrovníky, lesy a připlouvají sem i mořské želvy, aby tu snesly vajíčka (červen – září). Naproti tomu na pláži Bai Dat Doc můžete spatřit vzácné dugongy (roste tady velké množství mořské trávy). Kromě pláží přímo na ostrově Noc Son se můžete vydat i na pláže okolních ostrůvků. Nejkrásnější – s bílým pískem – jsou prý na ostrůvku Tre Lon. Bai Nho na ostrůvku Tre Nho je krásná, klidná pláž, k níž se však nebudete dostávat lehce – musíte zdolat překážky v podobě obrovských balvanů.


Průvodci a mapy


Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz