Dovolená Vietnam


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Vietnam - navigace  
zájezdy Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Luxusní zájezdy Vietnam Informace Vietnam
Last minute Vietnam Fotogalerie Vietnam
Víza Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam Diskuze Vietnam
Okružní plavby Vietnam  Vietnam

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Severní VietnamStřední VietnamJižní Vietnam
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tra Co
Pláž Tra Co Pláž Tra CoZnámá pláž Tra Co se nachází v provincii Quang Ninh 8 km od Mong Cai, blízko hranic s Čínou. Pláž je dlouhá úžasných 17 km, táhne se od mysu Got až k mysu Ngoc na jihu. Místy je chráněna proti větru a písku santálovými stromy. V těsné blízkosti pláže jsou rozesety písečné duny dosahující výšky 3 – 4 metry a také několik rybářských vesniček. Tra Co najdete udusaný písek, který se svažuje do mělkého moře.
Průměrná roční teplota je 28°C, nejteplejší počasí přináší červen a červenec, nejchladněji je pak od prosince do března, kdy teploty klesají i pod 20°C. Červenec a srpen nelze pro strávení dovolené v těchto místech doporučit, protože v té době se tu vyskytují bouře a tajfuny. V sezóně je Tra Co zaplaveno vietnamskými a čínskými turisty, takže pokud chcete strávit klidnou dovolenou, veberte si termín mimo hlavní sezonu.

Ha Long a Bai Tu Long Bay
Halong Bay Halong BayZálivy Ha Long a Bai Tu Long Bay spolu v podstatě sousedí, přičemž známější Ha Long, který se v roce 1994 dostal na seznam přírodního bohatství UNESCO, leží jižněji. Na pobřeží zálivu Ha Long se nachází velká písčitá pláž pojmenovaná Bai Chay. Pláž je asi 100 metrů široká a přes půl kilometru dlouhá. Jelikož je situována na návětrné straně oceánu, vane tady skoro neustále bríza. Kolem pláže jsou roztroušeny borovice. V Bai Chay stojí celá řada hotelů a vilek, které nabízejí ubytování pro domácí i zahraniční turisty, takže pokud hledáte klid, jste na špatném místě.
Po zálivu Ha Long se pro turisty mj. pořádají plavby, ale za úvahu stojí i myšlenka najmout si vlastní člun, odplout do méně frekventovaných míst a užívat si nádherné scenérie, koupání a šnorchlování v soukromí a navštívit malebné pláže na opuštěných ostrovech (ideální je na člunu i přespat).
Na pár dní můžete zavítat třeba na největší ostrov zálivu Ha Long – Cat Ba, kde se kromě krás národního parku můžete pokochat i jeho krásnými písčitými plážemi. Tři největší a nejnavštěvovanější se nazývají Cat Co a jsou označeny čísly. Cat Co 1 a 3 se proměňují ve velká turistická mraveniště, ale Cat Co 2 si zachovává tvář příjemného střediska (najdete tu spíše jednodušší ubytování).
Největší ostrov v Bai Tu Long Bay se jmenuje Van Don (Dao Cai Bau). Na jižní straně ostrova najdete pláž Bai Dai (Long Beach), kde je udusaný písek a rostou mangrovy. Samozřejmě se můžete vydat i na další ostrůvky v zálivu, ale je nutné vědět, že turistická infrastruktura tu není zdaleka tak rozvinutá jako v zálivu Ha Long, takže cestování tu je mnohem obtížnější.

Halong Bay Halong Bay
Do Son
Pláž Do Son Pláž Do SonMěsto Do Son leží asi 20 km jihozápadně od Haiphongu a 105 km od Hanoje. Je to velmi známé a rušné letovisko v severním Vietnamu, které je oblíbeno jak domácími, tak zahraničními turisty. Najdete tu veškerý turistický komfort – hotely, restaurace, bary, Vietnamci zbožňované karaoke, dokonce tu bylo v roce 1994 otevřeno i první kasino ve Vietnamu. Pláž je poměrně malá, lemovaná santálovými stromy a oleandry, nedaleko se zdvihají kopce porostlé borovicemi. Panuje tu tropické klima s pravidelnými monzuny.
Město je známé i jako dějiště rituálních býčích zápasů, které se konají každý rok desátý den osmého lunárního měsíce a připomíná rolnické povstání z 18. století, jež bylo potlačeno.


Průvodci a mapy


Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz