Dovolená Vietnam


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Vietnam - navigace  
zájezdy Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Last minute Vietnam Informace Vietnam
Víza Vietnam Fotogalerie Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Diskuze Vietnam Okružní plavby VietnamVietnam

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Vodní sportyGolf-->Trek, lezení a cyklistika
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

TREKKING
Ke trekkingu je ve Vietnamu mnoho příležitostí – oblíbenými cíli se stávají především národní parky a oblasti na severu a v centrální oblasti, kde žijí horské kmeny.

NP Tam Dao
Národní park je vzdálen asi tři hodiny jízdy od Hanoje. Název Tam Dao znamená v překladu Tři ostrovy – což je poměrně výstižné, protože zdejší tři kopce sahající do výšky až kolem 1400 metrů opravdu vypadají v kontextu okolní krajiny jako ostrovy. Velká část území je pokryta deštným pralesem, nacházejí se tady i vodopády. Na delší výpravy je lepší si najmout průvodce (nezapomeňte na potřebné vybavení na túru). Jako vhodné období pro návštěvu se doporučuje konec dubna až začátek října.

NP Cat Ba
NP Cat Ba NP Cat BaNárodní park Cat Ba leží na stejnojmenném ostrově v zálivu Ha Long, 30 km východně od Hai Phongu (1 hodina lodí). Vyskytuje se tu několik rozdílných ekosystémů – od tropického lesa a sladkovodních močálů, přes porosty mangróvií a jezera s vodopády, po uzavřené jeskyně, mořské pláže a korálové útesy při pobřeží. Pro návštěvníky jsou zpřístupněny dvě jeskyně, samozřejmě je možné najmout si průvodce a při pohybu po parku využít jeho služeb. Doporučovaný čas k návštěvě je od dubna do září.

NP Ba Be
Národní park Ba Be byl založen v roce 1992, leží zhruba 240 km severně od Hanoje. Dominantu představují tři navzájem propojené jezera – Pe Lam, Pe Lu a Pe Leng (zvaná někdy jako jezera Ba Be). Na území zdejšího vápencového pohoří můžete najít dalších asi 500 jezer, řeky, vodopády a jeskyně. Nachází se tu tropický deštný prales, je možné navštívit jeskyni Hang Puong, kterou protéká řeka, na níž se pořádají výpravy na lodičkách. Nejlepší období pro návštěvu parku je od dubna do listopadu.

Hory severního Vietnamu
Sever Vietnamu je domovem mnoha etnických menšin. Zdejší krajina Vám učaruje svou krásou a čistotou, kterou už dnes najdete jen málokde. Údolí, hory, rýžová políčka, řeky, jezera – to vše podkresleno příchutí exotiky, kterou podtrhují zejména příslušníci horských kmenů. Atmosféru, kterou tu můžete zažít, lze jen těžko popsat, je třeba ji cítit na vlastní kůži. Turistickou základnu oblasti představuje Sapa, která se této roli značně přizpůsobila, čímž však ztratila mnohé ze své někdejší venkovské atmosféry. Ale můžete navštívit mnohé další vesničky, které se ještě plně nepoddaly turismu - Son La, Dien Bien, Lai Chau. Víceméně všude můžete koupit trek do hor za horskými kmeny, nabídka je široká a pestrá stačí si jen vybrat.

NP Bach Ma
Rhododendron simsii (NP Bach Ma) Rhododendron simsii (NP Bach Ma)Národní park leží asi 700 km od Hanoje a 1000km od HCMC, rozprostírá se na ploše 22 000 hektarů, byl založený v roce 1991. Území parku pokrývá tropický monzunový prales (na úpatí hor), ve výškách nad 900 metrů pak subtropický les. Park je vysoko položený (nejvyšší bod leží ve výšce 1450 metrů), ale zároveň je pouhých 18 km od pobřeží. Flora parku zahrnuje na 1400 druhů rostlin, z nichž 430 má léčivé účinky a skoro 90 druhů je ohrožených. V parku žije velké množství zvířat – z opic jmenujme třeba makaky, gibony nebo hulmany, z velkých predátorů tygra či leoparda, bylo zde pozorováno na 330 druhů ptáků. V roce 1992 tu byl objeven nový druh - savec podobající se malé antilopě (Pseudoryx nghetinhensis). Nejlepší čas k návštěvě parku je od března do září.

NP Yok Don
Národní Park Yok Don je se svou rozlohou přes 115 000 hektarů největší ve Vietnamu. V oblasti žije 17 národnostních menšin, nejvíce je tu M´nongů, kteří prosluli svou dovedností chytat divoké slony a krotit je. V parku můžete navštívit vesnice horských kmenů, někde se obdivovat jejich domům „na muřích nohách“, projet se na slonovi nebo si najmout průvodce a vyrazit na trek. Nejlepší období pro návštěvu je od listopadu do února.

NP Cat Tien
NP Cat Tien NP Cat TienNárodní park Cat Tien se rozprostírá na ploše skoro 74 000 hektarů, leží asi 140 km od HCMC. Žije tady velmi ohrožený nosorožec jávský. Předpokládá se, že vietnamský poddruh má pouze necelých deset posledních jedinců. Návštěvníci parku však nosorožce asi sotva zahlédnou – o způsobu života se ani vědcům nepodařilo zjistit téměř nic. Hlavní důvod spočívá ve skutečnosti, že nosorožci žijí v nepřístupných lesích, a jejich pozorování je proto velice obtížné (až nemožné). Byly zde opět vysazeni vzácní sladkovodní krokodýli siamští. Ve zdejší džungli se vyskytuje kolem 1800 druhů rostlin. V roce 2002 byl park zařazen k biosférickým rezervacím UNESCO. Park je nejlepší navštívit v době od listopadu do února.
LEZENÍ PO HORÁCH

Fansipan (severní Vietnam)
Hora Fansipan FansipanPokud patříte k příznivcům vysokohorské turistiky, nenechte si ujít výstup na nejvyšší vietnamskou horu – Fansipan (3143 metrů), jehož vrchol je možné zdolat bez horolezeckého vybavení. Nezapomeňte na vhodný oděv, spacák a další potřeby a samozřejmě na místního průvodce.

Ha Long
Velmi atraktivní je lezení v zátoce Ha Long. Můžete zdolávat vápencové (a často dosti bizardní) vrcholy tyčící se z vody po celém zálivu.
CYKLISTIKA
Co se týče cyklistiky, každý si ve Vietnamu přijde na své. Na severu jsou dobré podmínky pro horskou cyklistiku, na jihu si zas můžete užít projížďky v rovinaté krajině mekongské delty. Zajímavé je rovněž poznávat na kole vietnamská města. Pokud plánujete dlouhé trasy nebo budete na kole jezdit hodně často, zvažte, zda by nebylo lepší vzít si vlastní kolo. Jinak najdete půjčovny kol skoro na každém kroku a kolo si můžete pronajmout za dobré peníze (podle typu a oblasti se ceny pohybují v rozmezí 10-16 000 dongů za kolo na den). Pokud si kolo budete půjčovat, pečlivě si zkontrolujte jeho stav a vyzkoušejte si ho.


Průvodci a mapy


Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz