Dovolená Vietnam


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Vietnam - navigace  
zájezdy Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Luxusní zájezdy Vietnam Informace Vietnam
Last minute Vietnam Fotogalerie Vietnam
Víza Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam Diskuze Vietnam
Okružní plavby Vietnam  Vietnam

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

-->Vodní sportyGolfTrek, lezení a cyklistika
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

ŠNORCHLOVÁNÍ A POTÁPĚNÍ

Nha Trang
Podmořský život Nha TrangOblast je proslavená svými krásnými plážemi a tyrkysově průzračným mořem (neplatí v období dešťů). Panuje tady příjemné klima s průměrnou roční teplotou 23 ºC. V okolí Na Thrangu leží při pobřeží 71 ostrůvků, které omílá křišťálově modrá voda. Můžete si vybrat, na který ostrov vyrazíte – parádním šnorchlováním jsou vyhlášené Hon Mun nebo Hon Mot. V oblasti se vyskytuje na 400 druhů korálů, přičemž toto číslo patří k nejvyšším na světě, což beze sporu zajišťuje úžasnou podívanou. Navíc je zde za normálních podmínek viditelnost do hloubky 10 – 30 metrů. Nejhorší období pro potápění začíná koncem října a končí začátkem ledna. V oblasti jsou samozřejmě i potápěčská centra.

Con Dao
Con Dao Con DaoCon Dao je souostroví o 14 ostrůvcích, z nichž největší je Con Son, který leží asi 80 km od pobřeží jižního Vietnamu. Nachází se tu i stejnojmenný národní park, k němuž patří i pláže, kde se vyskytuje kareta pravá a kareta obrovská – dvě celosvětově ohrožené želvy. K chráněným ekosystémům patří i mangrovníkové porosty, korálové útesy a dno porostlé mořskými řasami. Mořský park zahrnuje 1 000 hektarů korálových útesů, bylo zde identifikováno více než 1 300 mořských druhů, což je pro milovníky potápění a šnorchlování hotový ráj.

Phu Quoc
Ostrov Phu Quoc Phu QuocJen hodinu letu z Ho Chi Minh City leží v Thajském zálivu souostroví Phu Quoc. Hlavní z 16 ostrovů leží pouhých 15 km od Kambodže, je 48 km dlouhý a rozkládá se na ploše 1320 km2. Kolem ostrova se vinou nedotčené písčité pláže, z nichž některé podle mnohých hlasů patří k nejkrásnějším ve Vietnamu. Půvabnou scenérii dokresluje tyrkysově modré moře. Ostrovy jsou jedním z nejlepších míst ve Vietnamu pro potápění, šnorchlování a rybaření. Podmínky pro potápění jsou příznivé od poloviny listopadu do začátku června, pak začíná období dešťů.

Velrybí ostrov (Whale Island)
Resort je situován asi 80 kilometrů severně od Nha Trangu. Je to relativně zastrčený – a tudíž nezničený a turisty nepřeplněný – kout světa. Potápěčská sezóna začíná v polovině února a končí v půlce října, vůbec nejlepší čas je od dubna do září. Výhodou je, že se tu můžete jednoduše a bezpečně potápět rovnou z pláže.
KAJAKY

Ha Long
Halong Bay Halong BayNejznámější a zřejmě i nejkrásnější místo pro plavbu na kajaku je zátoka Ha Long. Je to zajímavá příležitost, jak objevovat skryté laguny a pláže, dostat se do kontaktu s místními rybáři a přitom zůstat v blízkosti nádherné přírody. Jelikož se v zálivu nacházejí stovky ostrůvků, je tady klidná voda a vítr nefouká příliš silně, což jsou pro kajak ideální podmínky.

Kajaky Kajaky
Mekong
Stále oblíbenější jsou i projížďky v kajacích po řece Mekong. Podmínky jsou velmi příznivé, protože voda bývá klidná a proud mírný. Kajak Vám na Mekongu umožní vidět zblízka zajímavé věci – plovoucí vesnice, říční ostrůvky a jejich zahrady; můžete pozorovat denní život na řece nebo se zúčastnit plovoucích trhů, které mají velké kouzlo.
WINDSURFING

Mui Ne Beach
Surfing SurfingMui Ne Beach je dlouhá písečná pláž ležící asi 20 km východně od Phan Thiet. V roce tu je většinou kolem 230 dní, kdy vítr fouká rychlostí větší než 22 km/h, což jsou pro windsurfing skvělé podmínky. Úplně nejlepší období je pak od konce října do konce dubna. V místě je několik serfových základen a půjčoven, kde si můžete půjčit prkna, plachty nebo si vyzkoušet kite-surfing.

China Beach
China Beach China BeachChina Beach bývá většinou nazýván 30 km dlouhý úsek pláží v blízkosti Danangu (od Son Tra skoro až k Hoi An). Pro windsurfing jsou tu obzvláště vhodné podmínky v období od poloviny září do konce prosince, kdy voda bývá neklidná a fouká silný vítr. China Beach byla v roce 1992 dějištěm prvních mezinárodních windsurfingových závodů ve Vietnamu.


Průvodci a mapy


Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz