Dovolená Vietnam


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Vietnam - navigace  
zájezdy Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Luxusní zájezdy Vietnam Informace Vietnam
Last minute Vietnam Fotogalerie Vietnam
Víza Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam Diskuze Vietnam
Okružní plavby Vietnam  Vietnam

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Severní VietnamStřední Vietnam-->Jižní Vietnam
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

NP Cat Tien
Národní park Cat Tien se rozprostírá na ploše skoro 74 000 hektarů, leží asi 140 km od HCMC. Vyskytuje se tu 77 druhů savců, na 130 druhů sladkovodních ryb, 40 druhů plazů, 14 druhů obojživelníků, bylo pozorováno 457 druhů a téměř 330 druhů ptáků. V národním parku Cat Tien žije velmi ohrožený nosorožec jávský. Předpokládá se, že vietnamský poddruh má pouze necelých deset posledních jedinců. Návštěvníci parku však nosorožce asi sotva zahlédnou – o způsobu života se ani vědcům nepodařilo zjistit téměř nic. Hlavní důvod spočívá ve skutečnosti, že nosorožci žijí v nepřístupných lesích, a jejich pozorování je proto velice obtížné (až nemožné). Byly zde opět vysazeni vzácní sladkovodní krokodýli siamští. Ve zdejší džungli se vyskytuje kolem 1800 druhů rostlin. V roce 2002 byl park zařazen k biosférickým rezervacím UNESCO. Park je nejlepší navštívit v době od listopadu do února.

NP Con Dao
Ostov Con Dao Ostrov Con DaoNárodní park Con Dao se nachází na 14 ostrůvcích, z nichž největší je Con Son, který leží asi 80 km od pobřeží jižního Vietnamu. Žije tu 24 druhů savců, 69 druhů ptáků, 42 druhů plazů a obojživelníků. K parku patří i pláže, kde se vyskytuje kareta pravá a kareta obrovská – dvě celosvětově ohrožené želvy. Vyskytuje se tady 882 druhů cévnatých rostlin, 44 druhů bylo na ostrově objeveno vůbec poprvé. Asi 81% území je zalesněno. K chráněným ekosystémům patří i mangrovníkové porosty, korálové útesy a dno porostlé mořskými řasami.

Horké prameny Binh Chau
Zhruba 60 km severovýchodním směrem od města Long Hai se nacházejí prameny Binh Chau. Nejteplejší pramen dosahuje teploty 82oC, jako atrakci tu místní před turisty vaří ve vřídlu vajíčka. Lákavější zážitek ale skýtá možnost pronajmout si malé venkovní soukromé lázně – teplota vody se pohybuje v rozmezí 37oC – 40oC, což zaručuje příjemnou lázeň.

Ostrov Phu Quoc
Ostrov Phu Quoc Ostrov Phu QuocJen hodinu letu z Ho Chi Minh City leží v Thajském zálivu souostroví Phu Quoc. Hlavní z 16 ostrovů leží pouhých 15 km od Kambodže, je 48 km dlouhý a rozkládá se na ploše 1320 km2. Téměř 90% území je pokryto lesy, s faunou je to horší, protože ostrované postupem času zlikvidovali (pomocí psů) mnoho divokých zvířat. Přibližně 70% ostrova zaujímá Národní park Phu Quoc.
Kolem ostrova se vinou nedotčené písčité pláže, z nichž některé podle mnohých hlasů patří k nejkrásnějším ve Vietnamu. Půvabnou scenérii dokresluje tyrkysově modré moře. Ostrovy jsou jedním z nejlepších míst ve Vietnamu pro potápění, šnorchlování a rybaření.

Delta Mekongu
Delta Mekongu Delta MekonguStále zelená rovinatá krajina pokrytá úrodnými naplaveninami, které v pravidelných intervalech přináší životadárná řeka – to je delta Mekongu. Delta je nejúrodnější oblastí celého Vietnamu – kromě všudypřítomné rýže se tady pěstují kokosy, cukrová třtina nebo různé druhy ovoce. Deltu Mekongu tvoří dva hlavní proudy: Hau Giang (Dolní řeka) protékající městy Chau Doc, Long Xuyen nebo Cantho a Tien Giang (Horní řeka), která se za Vinh Long rozlívá do spousty ramen, které jsou však i několik set metrů široké. Na jednom z nich stojí i hlavní město provincie Tien Giang – My Tho. Plavbu po Mekongu si určitě nenechte ujít. Můžete navštívit i říční ostrovy pojmenované podle mýtických zvířat – draka, želvy, jednorožce a fénixe.


Průvodci a mapy


Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz