Dovolená Vietnam


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Vietnam - navigace  
zájezdy Vietnam Hotely a ubytování Vietnam
Luxusní zájezdy Vietnam Informace Vietnam
Last minute Vietnam Fotogalerie Vietnam
Víza Vietnam Recenze hotelů Vietnam
Mapy a průvodce Vietnam Diskuze Vietnam
Okružní plavby Vietnam  Vietnam

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Severní Vietnam-->Střední VietnamJižní Vietnam
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

NP Bach Ma
NP Bach Ma NP Bach MaNárodní park leží asi 700 km od Hanoje a 1000km od HCMC, rozprostírá se na ploše 22 000 hektarů, byl založený v roce 1991. Území parku pokrývá tropický monzunový prales (na úpatí hor), ve výškách nad 900 metrů pak subtropický les. Park je vysoko položený (nejvyšší bod leží ve výšce 1450 metrů), ale zároveň je pouhých 18 km od pobřeží. Flora parku zahrnuje na 1400 druhů rostlin, z nichž 430 má léčivé účinky a skoro 90 druhů je ohrožených. V parku žije velké množství zvířat – z opic jmenujme třeba makaky, gibony nebo hulmany, z velkých predátorů tygra či leoparda, bylo zde pozorováno na 330 druhů ptáků. V roce 1992 tu byl objeven nový druh - savec podobající se malé antilopě (Pseudoryx nghetinhensis). Nejlepší čas k návštěvě parku je od března do září.

Prameny Suoi Voi
Mezi městy Hué a Danang, asi 15 km od oblíbené pláže Lang Co, nedaleko se nachází i národní park Bach Ma . Rameno hlavního pramene vzdáleně připomíná hlavu slona, proto jsou prameny někdy nazývané taky jako Sloní. Plavat můžete v přírodně vytvořených bazénech nebo okusit křišťálově čistou proudící vodu. Spíše než cizinci sem chodí relaxovat místní, proto je lepší zavítat sem ve všední dny, kdy tu moc návštěvníků nebývá.

Mramorové hory
Umění kameníků z Non Nuoc Umění kameníků z Non NuocJižně od Danangu se nachází pět velkých hor, které jsou tvořeny mramorem. Každá hora symbolizuje jeden ze základních buddhistických prvků vesmíru, po němž je i pojmenována – Thuy Son (Voda), Tho Son (Země), Hoa Son (Oheň), Moc Son (Dřevo) a Kim So (Kov). Nejznámější a nejrozměrnější je hora Thuy Son, která se stala významným poutním místem, protože v četných přírodních jeskyních, jež jsou v hoře vytvořeny, vybudovali své svatyně jak hinduisté, tak buddhisté. Z hor je překrásný výhled na Čínskou pláž a část Jihočínského moře. Lidé z vesničky Non Nuoc, ležící u úpatí tohoto pětiskalí, jsou Čámové, potomci obyvatel kdysi slavné a mocné říše Čampy, kteří ode dávna vynikali jako mistři v opracování kamene – a mnoho z nich se jako kameníci živí dodnes.

Ba Na
Horská zotavovna Ba Na byla založena Francouzi v roce 1919, leží u vrcholu hory Ba Na ve výšce 1485 metrů. K pobřeží je to necelých 50 km, ale podnebí je tu chladnější a deštivější. Prší hlavně do výšky kolem 1200 metrů, ve výšce, kde se nachází zotavovna bývá většinou jasno. V okolí je možné podniknout výlety k vodopádům nebo na vyhlídková místa.

Nha Trang
Nha Trang Nha TrangNha Trang je hlavní město provincie Khanh Hoa, od HCMC je vzdáleno asi 450 km. Oblast je proslavená svými krásnými plážemi a tyrkysově průzračným mořem (neplatí v období dešťů). Panuje tady příjemné klima s průměrnou roční teplotou 23 ºC. V okolí Na Thrangu leží při pobřeží 71 ostrůvků, které omílá křišťálově modrá voda. Můžete si vybrat, na který ostrov vyrazíte – Hon Mun nebo Hon Mot (vyhlášené parádním šnorchlováním), Opičí ostrov (obydlený mj. zástupy opic, s nimiž se můžete vyfotografovat), Hon Mieu (s velkou farmou zaměřenou na chov ryb), Hon Tre nazývaný též jako Bambusový ostrov (největší v oblasti); nebo můžete navštívit ostrov Hon Yen / Dao Yen, kde se vyskytují salangy – druh rorýsů vybavený echolokací, jejichž hnízda (slepená z lepkavé hmoty vylučované ze slinné žlázy pod ptačím jazykem) se sbírají, přičemž pak se hnízda vaří v kuřecím vývaru, a vzniká tak vyhlášená delikatesa. Hnízda figurovala odedávna i v tradiční čínské medicíně (a vědci nyní poukazují i na jejich možné využití i v moderním lékařství).
Z Na Thrangu můžete na motorce nebo autem vyrazit i k pramenům Suoi Tien, které jsou obklopeny tropickou vegetací, nebo k vodopádům Ba Ho, jež se skládají ze třech kaskád a „bazénů“.

NP Yok Don
Národní Park Yok Don je se svou rozlohou přes 115 000 hektarů největší ve Vietnamu. Žije tu 67 druhů savců, z nichž 17 je světově ohroženo, na 200 druhů ptáků a nepřeberné množství hmyzu. V oblasti žije 17 národnostních menšin, nejvíce je tu M´nongů, kteří prosluli svou dovedností chytat divoké slony a krotit je. V parku můžete navštívit vesnice horských kmenů, někde se obdivovat jejich domům „na muřích nohách“, projet se na slonovi nebo si najmout průvodce a vyrazit na trek. Nejlepší období pro návštěvu je od listopadu do února.

Okolí Dalatu
V okolí Dalatu najdete hodně míst, kam vyrazit na výlet, protože v oblasti se nachází několik zajímavých jezer, vesnice etnických menšin, hory a především velké množství vodopádů. Známé je jezero Ho Than Tho, k němuž se pojí legenda o nešťastné, nenaplněné lásce, pokud Vás lákají spíše hory, zkuste se jet podívat do pohoří Lang Bian, z něhož je překrásný výhled po okolí (pokud si ovšem dáte námahu a vylezete na vrcholky). Zdejší lesy byly před vietnamsko-americkou válkou plné života, ale během ní tu bylo použito velké množství defoliantů, což přírodu značně poškodilo a vzpamatovává se z toho jen velice pomalu a obtížně.
Asi 14 km severovýchodně od Dalatu se nacházejí vodopády Thac Hang Cop, nazývané podle legendy také Tygří. Vodopády jistě potěší vaše oko, v okolí je navíc několik turistických tras. VodopádyDatanla Vám zase nabízí úžasné prostředí vytvořené deštným pralesem a jeho obyvateli. Dále můžete navštívit vodopády Pongour, Gougah nebo Lien Khuang – všechny do 50 km od Dalatu. K vodopádům Ankroet přiléhají ještě dvě stejnojmenná jezera – systém se měl stát částí hydroelektrárenského projektu. Vodopády Dambri patří svou výškou 90 metrů k nejvyšším ve Vietnamu, určitě stojí za vidění.


Průvodci a mapy


Hanoi...
Hanoi & Halong Bay - Pocket
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz