Dovolená Singapur


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete se o zemi něco dozvědět? --> Přírodopis

PodnebíZvířata-->RostlinyPřírodní podmínky
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tropické ovoce a koření
Rambutan znamená v malajštině “trnitý“, “ostnatý“, což vzhled tohoto ovoce naprosto vystihuje, pokrývají ho měkké, červené ostny a svou velikostí se podobá vlašskému ořechu nebo mandarince. Hlavní sezóna, v níž dozrává, je od června do září.
Mangosteen , nejkrásnější tropické ovoce, pokryté tmavou purpurovou slupkou, připomíná pomeranč nebo jablko. Uvnitř jsou bílé “měsíčky“ podobné těm u pomeranče, ale tyhle mají sladkokyselou chuť, která je podobná kombinaci jahod a hroznového vína.
Durian , nejneoblíbenější ovoce v celém regionu, je oválné, dlouhé až 25 cm, někdy i více. Proslavil jej strašný zápach, takže lidé, kteří ho ochutnávají poprvé, si většinou zacpávají nos. Během sezóny, kdy dozrává, uvidíte v malajských hotelech nápisy, které zakazují, abyste si toto ovoce přinesli s sebou dovnitř. Chuť, která je tomu podobná, je např. cibulová zmrzlina. Duriany jsou velice drahé a na rozdíl od jiného ovoce, které bývá osvěžující, je toto pravý opak, říká se, že je to vynikající afrodiziakum. Sezóna, v níž dozrává, je od června do srpna a od listopadu do února.

Jackfruit, ovoce velkých rozměrů, které svým tvarem připomíná vodní meloun, visí na stromech a když se otevře, najdete zde množství světlých oranžovožlutých dílků s jemně gumovou strukturou. Jackfruit pokrývá zelená, hrbolatá slupka, ale je příliš obtížné, než aby se celý plod umyl a prodával celý, v kuse. Proto si můžete v pouličních stáncích koupit pouze jednotlivé dílky nabodnuté na jehlici. Sezóna, v níž má nejlepší chuť, je od června do prosince, ale jinak je k dostání po celý rok.
Papaya, nazývaná též “pawpaw”, má svůj původ ve Stření Americe, ale rozšířila se i do regionu jihovýchodní Asie, kde nesmí s citrónovým džusem chybět u žádné snídaně. Papaya je dlouhá až 30 cm, někdy i více, světlou oranžovou dužinou, strukturou a vzhledem připomíná dýni, kdežto chutí spíše meloun. Černá semínka uvnitř mají antikoncepční účinky. Papaya je k dostání po celý rok.

Starfruit, nazývané podle svého hvězdicovitého tvaru, se vyznačuje typickou průsvitnou zelenožlutou barvou, křehkostí a vodnatou chutí. Je k dostání po celý rok.
Custard Apple, nazývané též “ bílé mango “, pokrývá bradavičnatá, zelená slupka a dozrává tehdy, když vypadá mírně přezrálé. Bílý, krémový plod uvnitř výborně chutná a zahání žízeň. Můžete jej sehnat v pouličních stáncích.
Pomelo vypadá jako obrovský pomeranč, ačkoli slupka bývá více zelená než žlutá nebo oranžová. Plod má nachové zbarvení, chutí připomíná grapefruit a někdy váží dokonce i přes 1, 5 kg.
K dalším typickým druhům ovoce, s kterými se zde můžete setkat jsou např.: mango, kokosové ořechy, banány, ale i jahody.
V regionu jihovýchodní Asie, tedy i v Singapuru, tvoří nezbytnou součást přípravy jídel nejrozmanitější druhy koření, např. skořice, zázvor, anýz, chilli, kari a mnoho dalších.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz