Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Ostrov SentosaOstatní ostrovyColonial District (Koloniální čtvť)China townLittle IndiaArab street-->East coast (východní pobřeží) a Changi
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Geylang Serai, oblast, kde žije obyvatelstvo převážně malajského původu, se nachází dále ve vnitrozemí na East Coast. Nenajdete zde tradiční atap, stavby s doškovými střechami, ani klasické domy, obývané průmyslovými dělníky, ale spíše nové, moderní budovy; ačkoli pár starších byste tu přece jen najít mohli, a to především nedaleko Geylang Road. Zde se nachází též jedna z nejaktivnějších singapurských „red – light“ oblastí a je také oblíbeným nákupním centrem.
Krátkou procházkou východně po Geylang Road přijdete k Malay Cultural Village. Tento komplex tradičních domů v malajském stylu byl postaven jako ukázka malajské kultury, ovšem nikdy se nestal zas až tak velkou atrakcí. O víkendech láká rodiny s dětmi, které zde hledají své minulé vzpomínky s dávkou nostalgie, ale během týdne je tu prázdno a ticho. Pokud se budete chtít jen procházet kolem obchodů s uměleckými předměty nebo se budete chtít najíst v některém z pouličních stánků nebo restauraci, vstup je zadarmo.
Jinak se platí S$10 pro dospělé a S$7 pro děti pokud se rozhodnete navštívit Kampung Days Museum nebo Legenda Fantasy Show. V muzeu najdete spoustu vesnických budov s voskovými figurínami, nejrůznější artefakty, můžete shlédnout video, týkající se malajských svateb, apod. Legenda Fantasi Show je hlučnou atrakcí s laserovými efekty a sound systémem vyprávějícím dětem pohádky o Ali Babě, apod. Nejlepší dobou k návštěvě je víkend od 19.00 do 21.00, kdy se zde pořádají i taneční představení.
Nedaleko se nachází tržiště Geylang Serai. Je sice zakryt nějakými staršími obytnými domy na Geylang Road a vchod tvoří menší postranní ulička vedoucí k přeplněnému asijskému trhu, ale na druhou stranu je vynikajícím místem, kde se můžete jen tak procházet a je rozhodně zajímavější než ostatní singapurské trhy. Nejživější je během muslimského postního měsíce Ramadan, kdy se zaplňuje stánky s občerstvením, které zažívají ten pravý ruch až po setmění.

Katong najdete, vydáte – li se z Joo Chiat Road k East Coast Road
Joo Chiat Road je známá svými tradičními obchody, které jsou otevřené přes den a restauracemi a nočními podniky, které lidé navštěvují především večer. Ačkoli zde došlo k rekonstrukci a částečné modernizaci, Joo Chiat Road si zachovala alespoň něco málo ze své bývalé krásy a vůně.
Koon Seng Road, která se nachází opodál, proslavily jedny z nejkrásnějších terasovitých domů v Singapuru. Je zde vidět typický styl „peranakan culture“ s ornamenty a dekoracemi ve tvaru draků, ptáků, apod. s úchvatně malovanými dlaždicemi.
Dále na jih, od Joo Chiat Road, najdete East Coast Road. Před tím, než došlo k rozšiřování orné půdy a území k výstavbě nových obytných domů a kanceláří, byl Katong malou, poklidnou vesnicí u moře. V současnosti je East Coast Road velice rušná, zaplněná dopravními prostředky a moderními budovami. Navzdory tomu si Katong přece jen uchoval něco ze své bývalé „vesnické atmosféry“. Určitě se vyplatí zajít i do menších, postranních ulic, kolem Joo Chiat Road a East Coast Road, kde najdete spoustu kaváren, svatyní, apod.
K těm nejznámějším patří Hindu Senpaga Vinayagar Temple a Sri Guru Nank Sat Sangh Sabha. Když se vydáte směrem k městskému centru, East Coast Road změní své jméno na Mountbatten Road, která poté křižuje Tanjong Katong Road. V této oblasti se nachází množství krásných, starých vil, např. Villa Dolce na 164 Tanjong Katong Road. Parkway Parade je obrovské nákupní centrum na Marina Parade, poblíž Joo Chiat Road.

East Coast Park se rozkládá u východního pobřeží; nejživější je o víkendech, kdy se zaplní obyvateli z celého Singapuru – někteří odpočívají na pláži, sportují a jiní si pochutnávají na mořských plodech v místních restauracích.
Najdete zde též Singapore Crocodilarium (Krokodálium). Vstup stojí S$2 pro dospělé a S$1 pro děti. Otevřeno je denně od 9.00 do 17.00. Další atrakcí je Big Splash, vodní zábavní park, kde se nachází plavecké bazény, skluzavky, apod.; sice jej předstihl Fantasy Island na Sentose, ale i přesto je oblíbený a hojně navštěvovaný, ačkoli v současné době prochází rekonstrukcí.
East Coast Recreation Centre je rozlehlé prostranství, kde si můžete zahrát bowling, squash, mini golf, můžete si též vybrat z obrovského množství restaurací, stánků, apod. Lze si tu půjčit i kolo a tandemy ( S$6 za hodinu ).
East Coast Lagoon se nachází asi 1 km od města a je známá především širokou nabídkou jídel z mořských plodů. Je zde i East Coast Sailing Centre soukromý klub, kde si můžete zapůjčit plachetnici. Také jsou tu k dispozici např. kanoe.

Muzeum vězení Changi se nachází u hlavní brány vězení. Najdete zde i knihkupectví a repliku vězeňské kaple, postavené a využívané spojeneckými vězni, když byli v ukrutných podmínkách vězněni a drženi v rukou Japonců během 2. světové války. Uvnitř jsou nápisy těch, co tu ztratili své milované. Muzeum vězení Changi vystavuje obrázky vězňů, které znázorňují vězeňský život v Changi, dále fotografie a ostatní výstavy se týkají války v Asii. Muzeum je otevřeno od pondělí do soboty od 9.30 do 16.30, navštívit můžete i kapli – mše se koná v neděli od 17. 0 do 18.30.

Vesnice Changi na východním pobřeží Singapuru, je vynikající k odpočinku a útěku od ruchu městského centra, dopravy a spousty lidí. Nečekejte zde tradiční vesnice a obytné stavby s doškovými střechami – budovy jsou tu moderní – nicméně, i přesto si vesnice Changi uchovala něco z typické „vesnické atmosféry“. Nacházejí se zde pláže, které sice nevypadají jako v tropickém ráji, ale za to si zde můžete odpočinout nebo se vykoupat v relativně čisté, ačkoli ne průzračné, vodě. Je tu i spousta vynikajících restaurací, které nabízejí především mořské plody. Vesnice Changi je populární hlavně o víkendech, ale během týdne je zde téměř prázdno.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz