Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Ostrov SentosaOstatní ostrovyColonial District (Koloniální čtvť)China townLittle India-->Arab streetEast coast (východní pobřeží) a Changi
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Sultánská mešita (Sultan Mosque) se nachází na rohu North Bridge Road, nedaleko ulice Arab Street. Jedná se o největší mešitu v Singapuru; byla postavena v roce 1825 z daru, který udělil Stamford Raffles a společnost East India Company, na základě společné úmluvy s johorským sultánem. O sto let později byla ovšem nahrazena úchvatnou budovou se zlatou kupolí. Mešita je pro veřejnost otevřena denně od 5. 00 do 20. 30, nejlepší dobou k její návštěvě je tehdy, konají – li se náboženské obřady.

Mesita Hajjah Fatimah byla postavena roku 1845, Hajjah Fatimah, ženou, která pocházela z oblasti Melaka, v západní části poloostrovní Malajsie. Nachází se v místě, kde v minulosti stál její dům. Najdete ji v Beach Road, u Haji Lane.

Ulička Haji Lane, nacházející se u North Bridge Road, je malebná, postranní ulička, kterou zdobí dvoupatrové obchody s textilními výrobky, květinovými esencemi, apod. Najdete zde tradiční parfumérii, nazvanou Kazura, v níž si můžete koupit parfémy s takovými názvy, jako např. Ramadan nebo Aidal Fitri, který je určen pro věrné a spolehlivé. Na konci Haji Lane zahněte doleva na Beach Road, kde se nachází mešita Hajjah Fatimah.

Kampong Glam najdete v Sultan Gate, poté, co zahnete doleva z Baghdad Street. Sídlil zde sultán Ali Iskander Shah; palác byl postaven roku 1840. Před tím, než do těchto míst dorazil Stamford Raffles, býval rezidencí malajských králů a poté byl přidělen též Jávanům, obchodníkům z Arab a Bugis Street, apod. Palác není otevřen pro veřejnost.
Malajští králové jsou zřejmě pohřbeni na hřbitově Kampong Glam, které se nachází za Malabar Muslim Jama – Ath Mosque na rohu Jalan Besar a Victoria Street. Některé hroby jsou už sice zřícené nebo poničené, ale mnohé z nich, většinou ty mladší, zde stále můžete spatřit – jsou označeny kusy látky, které byly hozeny přes náhrobky.

Mešita Malabar Muslim Jama – Ath pokrývají modré dlaždice a v době muslimského svátku Ramadan, kdy je večer osvícena, vypadá jako v pohádce. Najdete ji na rohu Jalan Sultan a Victoria Street.

Ulici Bussorah Street najdete, vydáte – li se z Arab do Baghdad Street. V měsíci Ramadanu, kdy muslimové od rána do západu slunce nesmí jíst ani pít, se zaplňuje stánky s občerstvením, které zažívají největší ruch až po soumraku. Bussorah Street je novou „yuppie“ Arab Street – vše bylo zrenovováno a byly vysázeny palmy, aby se místu propůjčil nádech Středního Východu.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz