Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Ostrov SentosaOstatní ostrovyColonial District (Koloniální čtvť)China town-->Little IndiaArab streetEast coast (východní pobřeží) a Changi
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Svatyně Sri Veeramakaliamman, je zasvěcena hinduistickému bohu Šivovi. Vždy byla oblíbená u vyznavačů hinduismu, kteří sem přicházejí většinou za soumraku. Nachází se na rohu Belilios Road a Serangoon Road.

Temple of 1000 Lights - Svatyně 1000 světel, se nachází na severovýchodním konci Race Course Road, nedaleko Serangoon Road. Jedná se o buddhistickou svatyni, které dominuje zářivý, 15 m vysoký sedící Buddha; dále zde můžete obdivovat voskovou figurínu Gandhího a hinduistického boha s hlavou slona, Ganeshe. Svatyně byla inspirována mnichem, který pocházel z Thajska a jmenoval se Vutthisasar. Ačkoli zde jistě najdete více prvků, které jsou typické spíše thajskému stylu, některé, především barevné dekorace, jsou ryze čínské. Mohutný, zdobený otisk chodidla, doplněný 108 krásnými označeními, které jej odlišují od druhého Buddhova chodidla, je prý replika otisku chodidla, který byste nalezli na vrcholu Adam’s Peak na Srí Lance. Za a uvnitř obrovské sochy najdete vyobrazení Buddhy ve stavu nirvány. Na podstavci se můžete dozvědět něco z Buddhova života. Samozřejmě se zde nachází i 1000 elektrických světel, podle nichž byla svatyně pojmenována.

Leong San See je buddhistická, taoistická svatyně, kde se nachází spousta úchvatných keramických předmětů a řezeb. Nachází se u jedné z nejznámějších svatyní Temple of 1000 Lights.

Obrovská svatyně Sri Srinivasa Perumal je zasvěcená hinduistickému bohu Višnovi, se nachází v blízkosti Serangoon Road, nedaleko Temple of 1000 Lights. Uvnitř můžete obdivovat sochu boha Višny, nazývaného též Perumal a jeho manželky Lakshmi a Andal. U této svatyně začíná o festivalu Thaipusam pochod věřících k Chattiar Hindu Temple, nedaleko Orchard Road.

Jalan Besar, nacházející se v těsné blízkosti Little India, nepociťuje tak silný indický vliv; najdete zde krásné terasy v pastelových barvách se štukami a dlaždicemi v peranackém stylu – jedny z nejhezčích uvidíte v Petain Road a na rohu Plumer Road a Jalan Besar. Nachází se zde spousta tradičních obchodů – pokud budete mít zájem o nějakou starožitnost, vyplatí se zajít na Kelantan a Pasar Lane. Každou neděli se tu pořádá i bleší trh, kde si můžete koupit vše od starých bot, náhradních dílů k motorce, počítačových čipů, apod.

Serangoon Plaza najdete, půjdete – li severovýchodně na Serangoon Road. Architektonicky, historicky i kulturně je sice poněkud zastaralé, ale nachází se zde několik skvělých obchodních domů, kde se dá lehce smlouvat. Výběr zboží není zas až tak rozmanitý, ale pevné ceny elektroniky, domácích potřeb, atd. jsou srovnatelné s ostatními cenami, které nabízejí jiné obchodní domy v Singapuru. Nejznámější a také nejživější částí této oblasti je určitě Desker Road. Najdete zde spoustu kaváren, restaurací, ale též kaváren, nočních podniků, apod.

Little India Arcade, nacházející se u Serangoon Road, tvoří zrekonstruované obchody, které nabízejí jak suvenýry pro zahraniční turisty, tak i nejrůznější výrobky z Indie, převážně se jedná o textil, dále květiny, a mnoho dalších. Tím se alespoň trochu snaží udržovat tradiční atmosféru Little India. Pokud se budete procházet zadními uličkami, narazíte opravdu na to pravé srdce Indie s obchody prodávajícími koření, hudební nahrávky, náboženské předměty, zboží, které denně potřebuje typicky indická rodina, apod. Dunlop Street si i nadále uchovává svůj osobitý „staromódní“ nádech a je také nejlepším místem, kde se v Little India můžete najíst – ovšem za předpokladu, že jste vegetariáni. Pověstná jsou též místní zlatnictví.

Trziště Zhujiao Centre nacházející se na Serangoon Road, se v minulosti nazývalo též KK market – Kandang Kerbau, trh s dobytkem. V současnosti, kdy jej najdete v moderní budově, navštivte „wet market“, což je singapurský název pro „ trh se zbožím “, který je nejživějším v Singapuru a kde můžete sehnat ty nejrozmanitější druhy zeleniny a ovoce, koupit zde můžete i maso, ryby, apod. Dále se tu nacházejí stánky, které nabízejí oblečení, zboží denní potřeby a mnoho dalších. K dispozici jsou i tzv. hawker stalls s množstvím převážně indických pokrmů.

Mešita Abdul Gaffoor zajímavá, velice netradiční směs arabské a viktoriánské architektury. Najdete ji v Rochor Canal Road, u Jalan Besar.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz