Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Ostrov SentosaOstatní ostrovyColonial District (Koloniální čtvť)-->China townLittle IndiaArab streetEast coast (východní pobřeží) a Changi
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Wak Hai Cheng Bio Temple je čínská, taoistická svatyně, v níž jsou zobrazeny velice zajímavé náboženské scény a výjevy, které určitě stojí za povšimnutí. Nachází se ve Philip Street.

Chrám Thian Hock Keng, neboli „Chrám nebeského štěstí“ se nachází na Telok Ayer Street v Chinatown. Jedná se o nejstarší a také o nejbarevnější svatyni v Singapuru, která byla postavena v roce 1840. Je zasvěcena Mao – Cho – Po, královně nebe a ochránkyni námořníků. V době, kdy k singapurským břehům začali přijížděli čínští usedlíci, bylo nevyhnutelné, postavit zde svatyni, kde mohli vzdát díky za úspěšnou plavbu. Až se tu budete procházet, nezapomeňte si povšimnout draků, které uvidíte na vrcholu střechy, nádherně zdobených trámů, výplní se zlatými listy a především krásně malovaných dveří.

Nagore Durgha je mešita, postavená muslimy z jižní Indie v letech 1829 – 1830. Nachází se v Boon Tat Street.

Mešita Al – Abrar postavená v roce 1827, byla přestavěna v letech 1850 – 1855 do současné podoby. Najdete ji v Telok Ayer Street.

Ulici Amoy, najdete v blízkosti Al – Abrar Mosque, nedaleko Telok Ayer Street. V minulosti sloužila především námořníkům a obchodníkům, kteří se plavili na moři, ale dnes je velice moderní a reprezentuje nový vzhled Chinatown. Budete – li po Amoy Street pokračovat dále na severovýchod, zahněte doleva na Cross a Club Street, Ann Siang Road a Ann Siang Hill.
Tato oblast je známá krásnými, zdobenými terasami, kde žilo převážně čínské obyvatelstvo.
Ann Siang Hill má jedny z nejkrásnějších terasovitých domů, z nichž některé byly již opraveny, ale mnohé ještě zůstaly netknuty.

Chrám Sri Mariamman, se nachází na ulici South Bridge Road, v samém srdci Chinatown. Je to nejstarší hinduistická svatyně v Singapuru, která byla postavena roku 1827, ale o něco později, v roce 1862, přestavěna. Nejdříve vás jistě upoutá krásně zbarvená věž nad vstupní branou, tzv. gorupam, což je typický znak drávidského stylu jižní Indie. Dále si určitě povšimněte sbírky hinduistických, barevně malovaných sošek, které ji zdobí. Každý rok, někdy kolem října, je Sri Mariamman Temple dějištěm festivalu Thimithi, během něhož tu věřící chodí bosí po rozpálených uhlících.

Mesita Jamae je mešita, postavená indickými muslimy z Coromandel Coast v Tamil Nadu v letech 1830 – 1855. Najdete ji na ulici South Bridge Road.

Čtvrť Tanjong Pagar se nachází poblíž South Bridge Road a Tanjong Pagar Road. Jedná se o zachovanou oblast Chinatown, tzv. conservation area, kde najdete krásně zrestaurované terasy a terasovité domy s mnoha restauracemi, bary, apod. Stanice Jinrikisha na rohu Neil Road a Tanjong Pagar Road, kde se dnes nachází restaurace, je zajímavá trojúhelníková budova, která dříve sloužila jako depo ručně poháněných vozítek, kterým se říká „ rikša “.
Navštívit můžete i Tanjong Pagar Heritage Exhibition s menší, ale velice zajímavou výstavou starých fotografií, které dokumentují, jak Chinatown vypadalo před mnoha lety. Vstup je zadarmo. Otevřeno je denně od 11.00 do 19.00.

Ulice Bukit Pasoh, nacházející se u Tanjong Pagar, si v mnohém uchovává tradiční nádech Chinatown. Bukit Pasoh Road s Majestic Hotel se proslavila jako ulice klanů, a to proto, že tu sídlí množství společností, kde se tyto klany sdružují. Keong Saik Road je křivolaká ulička s terasovitými domy a spoustou kaváren, nočních klubů, apod. Mnoho staveb bylo v této ulici zrekonstruováno a přestavěno v hotely a restaurace, které tak nahradily staré, typické obchody s čínskou tématikou.

Chinaman Scholars Gallery se nachází ve 14B Trengganu Street. Je to muzeum ve stylu kantonského domu z 30. let 20. století. Prohlédnout si zde můžete nábytek, oblečení, fotografie a hudební nástroje, které pochází z této doby.
Vstup stojí S$6 pro dospělé a S$4 pro děti. Otevřeno je denně od 9.00 do 16.00.

Tong Chai Medical Institute najdete, vydáte – li se podél Tong Street. Jedná se o architektonicky zajímavou budovu ve stylu čínských obchodních domů a považuje se za národní památník.

(uvedené ceny jsou bez záruky, pouze orientační)


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz