Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Ostrov SentosaOstatní ostrovy-->Colonial District (Koloniální čtvť)China townLittle IndiaArab streetEast coast (východní pobřeží) a Changi
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Padang je největším symbolem koloniálních let v Singapuru; byl centrem společenského života a místem, kam lidé chodili v odpoledních a večerních hodinách na promenády. Dnes se zde v tropickém horku pořádají neprofesionální zápasy v kriketu, podporované členy Singapurského kriketového klubu, nacházejícího se na jedné straně rozlehlého otevřeného prostranství a Singapurského rekreačního klubu na straně druhé. Naproti se rozkládá Esplanade Park, vhodný k podvečerním procházkám. Padang zažil i začátek konce britské nadvlády, když tu japonské vojsko přemohlo evropské obyvatelstvo a nakonec jej uvěznilo ve vězení Changi. Nachází se zde spousta úchvatných koloniálních budov, např. Victoria Concert Hall & Theatre, postavená v roce 1862 jako radnice. Nyní se využívá k mnoha kulturním a společenským akcím a je domovem Singapore Symphony Orchestra.
Parlament je nejstarší koloniální budovou v Singapuru. Původně byl soukromým domem, poté byl přestavěn v soud, zákonodárné shromáždění koloniální vlády a dnes zde sídlí parlament nezávislého Singapuru. Ústavní soud a Městská radnice jsou dvě koloniální stavby na
St. Andrew’s Road, postavené roku 1939. Nejvyšší soud nahradil bývalý Grand Hotel de L’Europe, který tenkrát předstihl dnes nejluxusnější Raffles Hotel. Opodál se nachází radnice, v níž se Lord Louis Mountbatten vzdal roku 1945 Japoncům.

Anglikánská katedrála St. Andrew’s Cathedral byla postavená v gotickém stylu v letech
1856 – 1863. Nachází se v místě obklopeném North Bridge Road, Coleman Street, Stamford Road, atd.

Singapore Art Museum (Umělecké muzeum) se nachází v Queen Street, v jedné z nejkrásnějších koloniálních staveb, St. Joseph’s Institution. Výstavy, které zde můžete shlédnout, se týkají moderního umění Singapuru a jihovýchodní Asie. I když se o to zrovna moc nezajímáte a myslíte si, že byste se nudili – omyl, určitě stojí za to, navštívit alespoň jednu výstavu a získat nové poznatky o kultuře tohoto regionu.
Vstup stojí S$3 pro dospělé a S$1, 50 pro děti. Otevřeno je denně od 9.00 do 17.30.

Národní muzeum najdete ve Stamford Road a samotný název ulice říká, že to byl právě známý Stamford Raffles, který navrhl, založit v Singapuru muzeum. Poprvé bylo otevřeno roku 1849, ale o něco později, v roce 1862, přestěhováno a teprve od roku 1887 se nachází v současné budově, ve Stamford Road. Výstavy, které zde můžete shlédnout, nejsou příliš rozmanité, ale za to obsáhlé a velmi podrobné. Týkají se především regionální kultury, historie a umění. Zahrnují archeologické nálezy, pocházející z Asie, předměty, objevené ve starých čínských osadách, malajské a indonéské umění, atd.
Vstup stojí S$3, otevřeno je od úterý do soboty od 9.00 do 17.30.

Filatelistické muzeum se nachází v překrásné koloniální budově, postavené v roce 1908. Nadšeni budou především filatelisté, kteří si zde mohou prohlédnout vzácné, ale i docela obyčejné známky, pocházející ze Singapuru a celého světa. Také je tu k vidění proces, v němž se známky vyrábí, od umělecké práce až po tisknutí. Navštívit můžete i audiovizuální představení.
Vstup stojí S$2 pro dospělé a S$1 pro děti. Otevřeno je denně od 9. 00 do 16. 30.

Cathedral of the Good Shepherd je neoklasická katedrála, postavená v letech 1843 – 1846. Nachází se v Queen Street.

Fort Canning najdete, vydáte – li se od Padang na Coleman Street, projdete kolem Armenian Church of St Gregory the Illuminator a nakonec se dostanete na Fort Canning Hill, dříve nazývaný Forbidden Hill, z něhož se vám naskytne jeden z nejkrásnějších pohledů na Singapur. Archeologické vykopávky, které zde byly prováděny, odkryly jávské artefakty z říše Majapahit ze 14. století. Najdete tu i svatyni Iskandera Shaha, posledního vládce starověkého království Singapura. Raffles si na vrcholu Fort Canning Hill nechal postavit dům, kde později zasedala vláda, než byl v roce 1860 založen stejnojmenný přístav. Historických staveb, které se zde dříve nacházely, se již moc nedochovalo, ale za to je Fort Canning oblíbeným parkem, kde se můžete jen tak procházet nebo odpočívat. Najdete tu křesťanský hřbitov a množství náhrobků s příběhy nadějných osadníků, kteří zemřeli v mladém věku. Na vrcholu se nachází Fort Canning Centre, kde sídlí Singapore Dance Theatre.

Ulice New Bugis byla několik desítek let singapurským divokým a nespoutaným centrem transvestitů. V zemi, kde byl zakázán jukebox a dlouhé vlasy, Bugis Street dokázala „odvážnost Singapuru být odvážný“. Tato ulice nebyla oficiálně ničím víc, než centrem pouličních stánků, ale v praxi to bylo zcela jinak. Bugis Street byla ulicí, kde se žilo až do rána. Ovšem během výstavby metra byla totálně zničena, ale rozhodlo se, přestavět ji, a tak má Singapore New Bugis Street, která se nachází jihozápadně od stanice metra. Transvestité jsou zakázáni a tak je tato nová Bugis Street jen slabým odvarem toho, co tu bylo dříve. Nicméně, stále zůstává velmi oblíbeným centrem nočního života. Je zde spousta vynikajících restaurací a barů, které mají otevřeno až do 3 do rána, kdy odcházejí poslední zákazníci.

Kostel Convent of the Holy Infant Jesus, postavený v gotickém stylu v letech 1855 – 1910. V současné době se zde nachází restaurace, bary, apod. Najdete jej v Bras Basah Road, nedaleko Raffles Hotel.

Chrám Kuan Yin, nacházející se na Waterloo Street, patří k nejoblíbenějším čínským svatyním – Kuan Yin je totiž nejoblíbenější čínská bohyně. Svatyně byla přestavěna roku 1982, ale prodavači květin a ti, co vám tu předpoví budoucnost dělají z tohoto místa, jedno z nejživějších v Singapuru. Opodál najdete chrám Sri Krishnan, hinduistickou svatyni, kam velmi často chodí i věřící z Kuan Yin Temple, zapalují svíčky a modlí se.

Arménský kostel St. Gregory the Illuminator je nejstarší kostel v Singapuru. Najdete ho na Hill Street.

Lau Pa Sat Festival Centre najdete v Telok Ayer Centre, krásné viktoriánské stavbě, kde se dříve nacházelo tržiště. Během výstavby metra bylo zbořeno, ale poté znovu postaveno, nyní tedy stojí na svém původním místě. Je tu spousta restaurací, stánků a někdy se zde konají též kulturní a společenské akce. Nejživější je samozřejmě v noci.

Čtvrť Singapore River byla v minulosti jedním z nejrušnějích center města, v současnosti je označována za velice klidné a příjemné místo, kam si lidé chodí odpočinout. Při ústí řeky stojí Merlion, symbol turistiky, nejvíce fotografovaná socha, z poloviny lev a z poloviny ryba, chrlící proudy vody. Pokud byste šli dále proti proudu, narazili byste na Anderson Bridge, most, který se v Singapuru řadí k nejstarším. Dalším je Cavenagh Bridge, postavený v roce 1869, z něhož se můžete dostat k Empress Place, nejstarší promenádě, která dostala své jméno po slavné a uctívané královně Viktorii. Najdete zde též stejnojmennou budovu, postavenou v roce 1865 v georgiánském stylu, v níž se dříve nacházel soud a později i mnohé vládní úřady a kanceláře. Opodál vás jistě upoutá socha známého Sira Stamforda Rafflese, která prý byla umístěna přesně tam, kde Sir vystoupil, když připlul k ostrovu. Podél řeky najdete spoustu restaurací, barů, apod.; k nejznámějším takovýmto místům patří Boat Quay na jižním břehu a Clarke Quay, kam se dostanete z Boat Quay “ říčním taxíkem ”.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz