Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco






  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby Singapur



Singapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Ostrov SentosaOstatní ostrovyColonial District (Koloniální čtvť)China townLittle IndiaArab streetEast coast (východní pobřeží) a Changi
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

(ceny jsou pouze orientační)

Images of Singapore zahrnuje voskové muzeum The Pioneers of Singapore, kde můžete shlédnout výstavy týkající se historie a života v Singapuru. Zaměřuje se i na tradiční kultury hlavních národnostních skupin, které tu žijí. Dále navštivte výstavu Surrender Chamber, kde se dozvíte něco o singapurské okupaci během 2. světové války a také o kapitulaci japonských vojsk roku 1945. Novější částí je Festivals of Singapore, které dokumentují a vysvětlují některé zajímavé singapurské svátky a slavnosti. Vstup stojí S$5 pro dospělé a S$3 pro děti. Otevřeno je denně od 9.00 do 21.00.

Fort Siloso, byla vojenskou základnou, úschovnou zbraní, nacházely se zde i podzemní tunely a nyní si tuto pevnost z konce 19. století mohou prohlédnout i návštěvníci. V období 2. světové války, kdy na Singapur zaútočili Japonci, byly zbraně namířeny opačným směrem, a proto jej ovládli a Sentosa Island byl pro ně válečným táborem. Od roku 1989 do roku 1993 byl na Fort Siloso vězněn Chia Thye Poh, politický vězeň, zadržený v roce 1966, údajně za to, že byl komunista. Odseděl si 23 let, než byl vyhoštěn ze Singapuru, aby tak bylo dokončeno celé jeho bizarní obvinění. Prohlídky vás zavedou k úschovnám zbraní, do tunelů a ostatních částí pevnosti, kde si můžete prohlédnout rekonstrukci životních podmínek v místních kasárnách. Vstup stojí S$3 pro dospělé a S$2 pro děti. Otevřeno je denně od 9.00 do 19.00.

Fantasy Island je obrovský vodní park o rozloze 71 000 m˛, kde najdete množství plaveckých bazénů, 13 různých atrakcí, jako „river rafting“, „Gang of Four“, „Blackhole“, apod., 32 skluzavek, atd.
Vstup stojí S$12 pro dospělé a S$6 pro děti, zámky na skříňky S$1, plováky S$3 a S$4. Otevřeno je od pondělí do pátku od 10.00 do 19.00 a od 10.00 o víkendech a dnech volna.

Volcanoland, největší a nejnavštěvovanější atrakce na ostrově Sentosa, s nejvyšším vulkánem, který byl postaven v Asii, a dosahuje výšky asi 10 m. Každou půl hodinu se uvnitř konají show, zakončené mohutnou sopečnou erupcí.
Vstup stojí S$12 pro dospělé a S$6 pro děti. Otevřeno je denně od 10.00 do 19.00.

Asijská vesnice je tvořena obchody s uměním a restaurace, odrážející rozmanité asijské kultury – japonskou, čínskou, indickou, thajskou, filipínskou, malajskou a indonéskou. Stavby a obytné domy, které zde byly vybudovány, jsou v tradičním stylu, ačkoli se od těch typických v mnohém liší. Oblíbené jsou i projížďky skrz „ vesnici “.
Vstup je volný. Otevřeno je denně od 10. 00 do 21. 00.

Underwater World (Podvodní svět) patří k nejoblíbenějším atrakcím na Sentosa Island, kde uvidíte rozmanité druhy živočichů podmořského světa, např. želvy, útesy s korály, apod. Můžete navštívit i kino, v němž se promítají filmy. Součástí prohlídky je také bazén, kde budete vyzváni, abyste smočili několik prstů a zjistili, jak tento svět vypadá doopravdy a ne jen na obrázcích či v televizi. Dále projdete jakýmsi tunelem a nad vámi budou plavat snad všechny druhy ryb, které jsou opravdu nádherně zbarvené, můžete spatřit dokonce i žraloka. Poslední částí je návštěva výstavy, kde uvidíte ty „nejošklivější“ tvory, jako např. obří chobotnici, pavoučího kraba, apod. Vstup do Underwater World stojí S$ 12 pro dospělé a S$ 6 pro děti. Je otevřen denně od 9.00 do 21.00.

Motýlí Park & Královské muzeum hmyzu opravdu stojí za to navštívit. V Motýlím Parku si uděláte nezapomenutelnou procházku a kolem vás bude létat přes 50 druhů těch nejrozmanitějších motýlů. V Královském muzeu hmyzu na vás čekají výstavy motýlů, brouků, štírů, apod.
Vstup stojí S$5 pro dospělé a S$3 pro děti. Otevírací doba je ve všední dny od 9.00 do 18.00 a o víkendu od 9.00 do 18.30.

Dále zde určitě navštivte Sentosa Orchid Gardens s japonskou tématikou, podnikněte Nature Walk s dlouhoocasými makaky, apod.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy




Miele - robotický vysavač



Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz