Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Jurong-->Northern & Central Singapore (Severní & Střední Singapur)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Botanické zahrady, založené už před 127 lety, se rozkládají na rohu Cluny a Holland Road, nedaleko Orchard Road a slouží především k odpočinku a relaxaci nejen obyvatelům Singapuru, ale i zahraničním turistům, kteří sem rok co rok přijíždějí. Botanické zahrady, rozprostírající se asi 54 hektarech plochy, zahrnují obrovské množství rostlinných druhů. Nejpočetnější jsou beze sporu orchideje, které Singapur proslavily na celém světě - pěstuje se jich tu kolem 12 000, zhruba 2 000 druhů, včetně hybridů. Vstup je zadarmo. Zahrady jsou otevřené denně od 5.00 do půlnoci. Navštivte i Národní zahradu orchidejí s největší výstavou těchto nádherných květin na světě – uvidíte jich tu asi 60 000. Vstup stojí S$2. Otevřeno je denně od 8.30 do 18.00.

Sunday Morning Bird Singing patří k nejpříjemnějším a nejkrásnějším věcem, kterou si místní obyvatelé, ale i zahraniční turisté velice oblíbili, i když se odehrává v neděli ráno. Nejlepší „ptačí zpěváci“ jsou drozdi, merbokové, sharmové a mata putehové. K tomu, aby byl dosažen skvělý zvuk a aby byla zazpívána hezká „písnička“ krmí majitelé tyto ptáky speciální dietou.V den D jsou klece rozvěšeny na stromy a verandy. Ptáci nezpívají dohromady, ovšem tak, aby zpíval každý druh společně – takže merbokové s merboky, sharmové se sharmy, apod. Během zpěvu nabízejí posluchačům „hrdí“ majitelé kávu. Hlavní ptačí koncert se odehrává na rohu Tiong Bahru a Seng Poh Road, v neděli ráno
zhruba od 8.00 do 11.00.

Zoologické zahrady nacházející se v severní části ostrova, v Mandai Lake Road, se rozprostírají na 90 hektarové ploše a zahrnují více než 3600 zvířat, tj. asi 500 druhů,
žijících v naprosto srovnatelných podmínkách, které by měly, kdyby nežily v zajetí. Nejoblíbenější podívané jsou např. Wild Africa nebo Children’s World s domestikovanými zvířaty, které si děti mohou pohladit. Snídaně je v 9 00 a čajový dýchánek v 16.00 – v tuto dobu, zúčastníte – li se takovéto akce, bude vaším společníkem jeden z místních orangutanů, ovšem počítejte s tím, že zaplatíte o S$13 pro dospělé a S$10.30 pro děti více.
Také se můžete projet na slonovi a navštívit představení Primate & Reptiles show, které začíná v 10.30 a 14.30 nebo Elephants & Sealions show od 11.30 a 15.30. Vstup do zoo stojí S$10,30 pro dospělé a S$4,60 pro děti. Otevřeno je denně od 8.30 do 18.00.

Noční Safari leží v těsné blízkosti Zoologických zahrad a určitě stojí za návštěvu – uvidíte, že se procházka, resp. projížďka nocí a pozorování zvířat stane jedním z nejkrásnějších zážitků, které si z vašeho pobytu v Singapuru odvezete. Spatříte více než 1000 zvířat, asi 100 druhů – přestože se v podstatě nemůže rovnat se zoo, ani počtem zvířat ani jejich druhovou rozmanitostí, návštěva safari je doporučována a v každém případě je velmi cennou zkušeností. Zahlédnout tu můžete žirafy kapské, modré ovce, hyeny pruhované nebo šakali zlaté.
Můžete buďto jít na procházku, která vede po označených cestách a chodnících nebo se vydat na projížďku s komentářem - tu vám ovšem mohou zkazit turisté, kteří neuposlechnou zákazů a výstrah, jsou hluční a pořizují si fotografie za použití blesku. Nejlepší variantou je tedy zkombinovat obě možnosti – nejdříve se vydat na projížďku a do míst, která jsou třeba hůře přístupná, jít procházkou. Jsou tu 3 okružní stezky: Fishing Cat, Forest Giants a Leopard Trail. Stezky jsou dlouhé kolem kilometru a můžete je ujít ne déle než za 20 minut.
Jezdí zde také tramvaj – 3,2 km okruh což trvá asi 45 minut. Po cestě si můžete prohlédnout tapíry, žirafy, tygry, lvi, slony a další zvířata.

Noční Safari stojí S$15,45 pro dospělé a S$10,30 pro děti mladší 12 let. Projížďka stojí S$ 4 pro dospělé a S$3 pro děti.Otevřeno je od 19,30 do půlnoci.


Bukit Timah, přírodní rezervace, která se rozkládá na ploše o velikosti 81 hektarů,
patří k jediným oblastem takovéto rozlohy v Singapuru, kde se nachází původní les a kde
se i v současnosti vyskytuje divoká zvěř. Tyčí se zde i nejvyšší singapurský vrchol,
Bukit Timah (162 m). Rezervaci spravuje National Parks Board, která má v rukou též
park Fort Canning a Botanické zahrady. Turisté si nejvíce oblíbili hřebenovou stezku,
která je zavede až k vrcholu Bukit Timah; především v letních měsících se někteří
„odvážlivci“ vydávají i mimo ní, aby tak objevili skrytá, dosud málo prozkoumaná zákoutí.
Nicméně, k nejlepším stezkám se řadí: North View, South View a Fern Valley, kde jen těžko uvěříte, že jste v Singapuru. V Bukit Timah se vyskytuje přes 800 druhů původních rostlin, včetně obřích stromů, kapradin, apod. Divokou zvěř uvidíte jen velmi zřídka, ačkoli např. dlouhoocasých makaků a je tu opravdu hojný počet. Dále se zde vyskytují např. lemurové, síťovití hroznýši a mnoho dalších. K tomu, abyste lépe rozeznali a určili rostliny a živočichy, kteří tu žijí, kupte si A Guide to the Bukit Timah Nature Reserve, který je k dostání v některých knihkupectvích a u čerpacích stanic Mobil a BP. Vstup do rezervace je zdarma. Je dobré, abyste si s sebou vzali láhev s pitím, pokud se chystáte jít na delší túru. Někdy se hodí i ručník a náhradní oblečení, protože se zde velmi rychle může změnit počasí, který je i tak celkem horké a vlhké.

Zahrady Orchidejí Mandai jsou nejkrásnější zahrady s orchidejemi, které by měl navštívit nejen jejich znalec a obdivovatel, ale snad každý, kdo navštíví Singapur – najdete zde více než 4 hektary orchidejových záhonů! Nacházejí se Mandai Lake Road, nedaleko Zoologických zahrad.
Vstup stojí S$2 pro dospělé a S$0,50 pro děti. Otevřeno je každý den od 8.30 do 17.30.

Přírodní rezervace Sungei Buloh se rozkládá na ploše o velikosti zhruba 87 hektarů, je pokryta mokřinami a hustými porosty mangrove. Vyskytuje se zde přes 140 různých druhů ptáků – to je hlavní důvod, proč je tato rezervace tak navštěvována – ne ani proto, aby si tu lidé udělali procházku, nýbrž aby se ukryli a tiše sledovali ptáky. Taková podívaná totiž rozhodně stojí za to.
Vstup do Sungei Buloh stojí S$1 pro dospělé a S$0, 50 pro děti. otevřeno je od pondělí do pátku od 7.30 do 19.00 a o víkendech a dnech volna od 7.00 do 19.00.

Dále můžete navštívit tyto parky: MacRitchie Reservoir, Mt Faber, Pasir Ris Park,
Bukit Batok a další.


Zajímavé odkazy

Noční safari v ZOO
Singapurské zoologické zahrady

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz