Dovolená Singapur


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Singapur - navigace  
zájezdy Singapur Hotely a ubytování Singapur
Last minute Singapur Informace Singapur
Víza Singapur Fotogalerie Singapur
Mapy a průvodce Singapur Recenze hotelů Singapur
Diskuze Singapur Okružní plavby SingapurSingapur

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->JurongNorthern & Central Singapore (Severní & Střední Singapur)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jurong Bird Park (Ptačí Park) rozkládající se na ploše o velikosti asi 20 hektarů, zahrnuje přes 8000 ptáků, zhruba 600 druhů - exotických, např. tukanů z Jižní Ameriky, pštrosů z Afriky, ptáků kiwi z Nového Zélandu, papoušků, dále orlů, sov, pávů, volavek, apod. Nachází se zde též ptačí voliéra, tzv. South – East Asian Birds Aviary, v níž jsou každý den v poledne simulovány bouřky deštného pralesa. Denně se pořádají také nejrůznější show a představení –nejoblíbenější jsou např. World of Hawks, Hornbill Chit Chat, Wonderful World of Birds, King of the Skies, apod.
Park je otevřen ve všední dny od 9.00 do 18.00 a o víkendech od 8.00 do 18.00.

Jurong Reptile Park (Plazí Park) zaujímá prvenství, co se týče velikosti i počtu návštěvníků. Dříve se nazýval Jurong Crocodile Park (Krokodýlí Park), ovšem v současnosti jsou zde nejen rozmanité a velmi početné druhy krokodýlů, ale i ostatních plazů, obojživelníků, apod. Nachází se u Jurong Bird Park, a proto návštěvu obou parků lze skvěle zkombinovat a strávit tak příjemné odpoledne.
Vstup stojí S$7 pro dospělé a S$3,50 pro děti. Park je otevřen denně od 9.00 do 18.00.

Chinese & Japanese Gardens ( Čínské & Japonské zahrady ) se rozprostírají u Yuan Ching Road, v blízkosti Jurong Bird Park, na ploše o velikosti asi 26 hektarů. Čínská zahrada pokrývá ostrov na Jurong Lake, vyznačuje se neobvyklou barevností a rozmanitostí a zahrnuje též pavilónky v čínském stylu. Hlavní atrakcí je tzv. penjing, čínská bonsai. S Japonskou zahradou, která sice není tolik zajímavá, ale určitě stojí za to ji návštívit, je spojena mostem.
Vstup stojí S$4,50 pro dospělé, S$2 pro děti. Zahrady jsou otevřené od pondělí do soboty od 9.00 do 19.00 a v neděli od 8.30 do 19.00.

Haw Par Villa se nachází asi 10 km západně od městského centra, na Panjang Road. Jedná se o čínský mytologický zábavní park, v němž se konají divadelní představení, najdete zde exotickou sbírku betonových a plastových figurek, které Haw Par Villa, tenkrát se nazýval Tiger Balm Gardens, proslavily, apod. Kopcovitý park byl postaven z peněz, které poskytly bratři Awové – do podvědomí veřejnosti se dostali na základě jejich skvělého „všeléku“, zvaného Tiger Balm - a nechali zde vystavět velmi zdobené groteskní sochy, ilustrující scény z čínských legend. Modernizace a částečná rekonstrukce změnily dřívější tvář slavného parku, nicméně starší atrakce zůstávají i nadále velice oblíbené. Haw Par Villa je populární u rodin, kteří sem chodí především s dětmi – je to zábavné a naučí se něco z čínské mytologie. Vstup stojí S$5 pro dospělé a S$2,50 pro děti. Otevřeno je denně od 9.00 do 18.00. Dostanete se tam metrem na stanici Buona Vista a poté autobusem č. 200 nebo z Clementi, č. 10.

Singapore Science Centre (Vědecké centrum) se nachází na Science Centre Road.
Je to velice dobrá zkušenost – vědu si zde totiž můžete vyzkoušet na vlastní kůži – jsou tu nejrůznější držadla, s kterými si budete moct zatočit, tlačítka, která si budete moct zmáčknout, páky ke stisknutí, mikroskopy, skrz které se budete moct podívat a množství filmů, které se vědy, výzkumy, apod. týkají. Cílem je podporovat v dětech zájem o tyto obory, ale je s podivem kolik sem přichází i dospělých. Vstup stojí S$3 pro dospělé a S$1,50 pro děti. Otevřeno je od úterý do neděle od 10.00 do 18.00.

Tang Dynasty City je multimilionářský park, znázorňující staré Chang’an, hlavní město Tangské dynastie, které bylo středem čínského zlatého věku v 6. – 8. století n. l. Za obrovskými, 10 m vysokými zdmi, najdete hlavní třídu tohoto města s obchody, restauracemi, divadly, svatyněmi, nachází se zde i soudní dvůr – vše v čínském stylu, tak jak to vypadalo dříve. Stejně jako ostatní zábavní parky, je i tento poněkud umělý a barevný, ale velikost a styl, v němž jsou všechny budovy postaven, je ohromující. Najdete zde též nejrůznější obchody, které nabízejí čaj, víno a starožitnosti. Je tu i muzeum voskových figurín s mluvícím čínským prezidentem Mao–ce–Tungem a jinými osobnostmi čínské historie. Vstup stojí S$15,45 pro dospělé a S$10,30 pro děti. Otevřeno je denně od 9.30 do 18.30.
New Ming Village & Pewter Museum, keramická dílna, nacházející se na 32 Pandan Road, vyrábí kopie porcelánu čínských dynastií Ming a Quing. Můžete zde vidět umělce, jak pracují, a nějaké výrobky si také zakoupit.
Vstup je zadarmo. Otevřeno je denně od 8.30 do 17.30. Nachází se zde i museum cínu a stejně jako keramiku, tak i výrobky z cínu si tu můžete koupit. Ačkoli se cín vyrábí v Malajsii, zde je k vidění opracování a ruční výroba.

Singapore Mint Coin Gallery nacházející se v singapurské mincovně, na Jalan Boon Lay, východně od stejnojmenné stanice metra, vystavuje mince a medaile nejen ze Singapuru, ale také z celého světa.
Vstup je zadarmo. Otevřeno je od pondělí do pátku od 9.00 do 16.30.

(ceny jsou pouze orientační)


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz