Dovolená Bolívie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Bolívie - navigace  
zájezdy Bolívie Hotely a ubytování Bolívie
Last minute Bolívie Informace Bolívie
Víza Bolívie Fotogalerie Bolívie
Mapy a průvodce Bolívie Recenze hotelů Bolívie
Diskuze Bolívie  Bolívie

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

Nemoci, nebezpečná zvířataDopravní předpisySpolečenská etiketaCo tam nesmím jíst a pít-->Osobní bezpečnost
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Bolívie je celkem bezpečná země, možná jedna z nejbezpečnějších. Pokud budete „zdravě“ opatrní, nemělo by se Vám nic přihodit. Necestujte zbytečně se šperky nebo drahými hodinkami a nedávejte na sobě okázale znát, že máte peníze. Peněžní částku si vždy rozdělte do několika menších částí a uložte na bezpečná místa. Mějte u sebe vždy drobné a neplaťte zbytečně velkými bankovkami. Pokud máte zavazadla na zip, zajistěte si je vždy malým zámkem a noste, zejména batohy, nejlépe na břichu. Vždy, když si batoh nebo zavazadlo pokládáte na zem, chraňte je nohou. Pokud máte fotoaparát nebo kameru, nenoste je volně přes rameno, snažte se minimalizovat riziko okradení. Nenoste je také v luxusních pouzdrech nebo kabelách, to vše upoutává pozornost zlodějů.
Pokud cestujete autem, vždy se pečlivě připravte a prostudujte mapu. Náplanujte si svoji trasu tak, abyste do místa určení nepřijeli v noci. Nepoužívejte také taxíky, pokud si nejste jisti svojí bezpečností. Pokud cestujete dopravním prostředkem a zavazadlo si uložíte do nákladního prostoru, dobře si od něj shovejte lístek. Zkontrolujte také jestli zavazadlo bylo opravdu naloženo. Pokud si najímáte taxi u velkých hotelů, autobusových nádražích nebo vlakových nádražích, počítejte, že sazby jsou mnohdy až trojnásobné. Pokud nastupujete do taxi se zavazadly, nikdy je nenakládejte první. Lehce by se Vám mohlo stát, že by taxikář odjel s Vaším zavazadlem, ale bez Vás. Pokud je v autě místo, uložte zavazadlo raději vedle sebe než do kufru. Bolívijští taxikáři jsou stejní jako všude na světě, avšak vážnější problémy s taxikáři jsou v Bolívii řídké.
Dejte si také pozor na různé triky pouličních zlodějů. Jedním z oblíbených triků je, že stojíte na ulici, veřejném prostranství nebo v dopravním prostředku a někdo Vás tajně zamaže na rameni nebo zádech. Zloději používají cokoliv – hořčici, čokoládu nebo bláto. Pak Vám jeho komplic zdvořile poklepe na rameno a nabídne se, že Vám skvrnu pomůže odstranit. Stačí jen abyste si položili batoh na zem…. Odmítejte proto zdvořile tyto nabídky a oděv si vyčistěte na bezpečném místě.
V poslední době se začali vyskytovat zloději i na oblíbených trasách pro pěší turistiku. Na trase z La Cumbre do Coroico a také na stezce El Camino del Oro si dávejte pozor.
Dejte si také pozor na falešné policejní úředníky. Nikdy nenastupujte do taxiku s někým kdo se vydává za policejního úředníka.
Nedoporučuje se také cestovat osamělým ženám, omámení drogou a znásilnění poté není také ojedinělý případ. Neklidná oblast je kolem Santa Cruz a Chochabamby. V této oblasti se produkuje největší množství drog a s tím souvisí vzniklé problémy a snaha vlády vymítit zdejší tradiční rostlinu koku. Střety obyvatel a policie jsou v tomto regionu na denním pořádku.
To, že nemáte vycházet v noci do tmavým ulic a neznámých míst, je samozřejmé. Buďte také velice opatrní, než od někoho přijmete pozvání na drink.


Zajímavé odkazy

Varování MZV k cestám do vybraných zemí

Průvodci a mapy


Bolivie...
Bolivie
223 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz