Dovolená Portugalsko


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Portugalsko - navigace  
zájezdy Portugalsko Hotely a ubytování Portugalsko
Last minute Portugalsko Informace Portugalsko
Víza Portugalsko Fotogalerie Portugalsko
Mapy a průvodce Portugalsko Recenze hotelů Portugalsko
Diskuze Portugalsko Okružní plavby PortugalskoPortugalsko

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

NP Peneda GeresRezervace Montesinho-->Rezervace Bucaco a Serra da EstrelaMadeiraAzoryPorto SantoPřírodní zajímavosti v provincii EstremaduraPřírodní rezervace lisabonského pobřežíPřírodní rezervace provincie Alentejo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Rezervace Bucao
Bucaco je přírodní rezervace, která vykazuje známky pralesa i arboreta (botanická zahrada k pokusnému pěstování dřevin). ´Je to skutečně fascinující místo, jehož zrod se datuje již od 6. století, kdy se zde usadili mniši. V roce 1628 na tomto místě postavil řád karmelitánů dům a celý led obehnali zdí, jelikož se chtěli izolovat od hříšného okolního světa (ženskou větev řádu zakázal papež již roku 1622). V takto odlehlém lese pak mniši založili kaple, upravili stezky pro rozjímání a vysadili stromy, jež přivezli portugalští objevitelé. Vzácné dřeviny převzal v roce 1632 pod svou ochranu samotný papež. Dnes tak na sto pěti hektarech najdete kolem sedmi set místních a exotických druhů, včetně prastarého „bucackého cedru“.
Posvátný klid lesa však netrval věčně. V roce 1810 ho narušily britské a portugalské jednotky bojující proti Francouzům na hřebenu Bucaka. Bitbu u Bucaka zde nyní připomíná památník.
K uzavření kláštera došlo v roce 1834. Magický a romantický les však zůstal zachován. Uprostřed lesa se nyní nachází hotel, dříve neomanuelský lovecký zámeček, který byl dostavěn v roce 1907. Jeho vnitřek zdobí nástěnné malby a dlaždice předních umělců své doby.

Serra da Estrela
Serra da Estrela, neboli „Pohoří hvězdy“ je nejvyšším pásmem kontinentálního Portugalska. Většina vrcholů dosahuje výšky až 1500 metrů. Nejvyšší horou je Torre, která se zvedá až do 1993 metrů. Na jeho vrchol se můžete dostat z vesničky Penhas da Saúde. Vrchol poznáte podle kříže, který tam čeká na své pokořitele.
Pro tuto oblast je typické suché a horké klima a to i přesto, že zde ročně spadne až 2000 mm srážek. Půda se zde tedy moc nevyužívá k hospodářským účelům, pouze v údolí se občas pěstuje kukuřice a žito. Jelikož zde naleznete spoustu strmých žulových svahů, neopomeňte si všimnout ovcí, které se zde volně pasou, a typických kamenných pastýřských chýší, jejichž doškové střechy se musí po každé tuhé zimě obnovovat. Ovce jsou právě největším bohatstvím tohoto kraje, neboť jejich vlna se využívá v textilním průmyslu a z mléka se vyrábí nejznámější portugalský sýr Serra.

Milovníci vysokohorské turistiky si zde vskutku přijdou na své, jelikož pohoří nabízí spoustu krásných stezek lemovaných úžasnou květenou. Zimní sníh naopak láká na svahy lyžaře.
Na vrchol Torre se můžete vydat z vesničky Penhas da Saúde, která mimochodem poskytuje nejlepší podmínky pro lyžování v Portugalsku. Vrchol Torre je označen křížem a najdete tu několik nepoužívaných budov.

Manteigas
Vesnička Maintegas ležící v nadmořské výšce 700 m nad mořem na soutoku Rio Zezere a několika malých toků, je pravděpodobně nejlepším základním táborem pro pěší turisty. Kolem dokola jsou strmé svahy s terasovitými úseky porostlými borovicemi.
Cesta z vesnice vás zavede na překrásnou okružní stezku do Vale do Zezere. Potřebujete asi 8 hodin.
Dalším cílem odtud může být stezka vedoucí k vodpádům Poco do Inferno waterfall, k čemuž potřebujete asi 4 hodiny. Šest km od vodopádů leží malá vesnička - lázeňské centrum otevřené od května do října. Je tu hotel, vyhřátý bazén a dva teplé prameny. Přijíždějí sem pacienti s revmatickými, kožními a dýchacími problémy.
Na cestu do cílového místa Penhas Douradas potřebujete 4 hodiny, do Folgosingo asi 10 hodin a do Linhares potřebujete kolem 7 hodin.

Asi 11 km jihovýchodně od města Eia na silnici N339 leží typická horská vesnička Sabugueiro, kde vám budou přes cestu přebíhat slepice a farmáři tu žijí v domečkách s břidlicovou střechou. Je to nejvyšší položená vesnička v Portugalsku - v nadmořské výšce 1050 m nad mořem.
V malém městečku Belmonte se tyčí hrad a malá židovská synagoga. Kousek odtud se nachází románská věž Centum Cellas, která je dodnes velkou hádankou pro archeology a historiky.
Můžete navštívit vesničku Monsanto nebo Indanha-a-Velha, kde se nachází zajímavé muzeum.Důležité adresy

Clube Nacional de Montanhismo (Nespecifikováno)
Adresa: rua Pedro Álvares Cabral 5 , Baixa Kontakt:
Organizuje výlety, podává info o stezkách apod.

Parque Natural da Serra da Estrela (Nespecifikováno)
Adresa: Rua I de Maio 2, Valazedo , Manteigas , 6260 Kontakt: Tel.: 075-98 2382 Fax: 075-98 2384


Zajímavé odkazy

Odkaz na kuchyni
Odkaz na provincii Beira

Průvodci a mapy


Lisabon...
Lisabon
143 Kč
Lisabon...
Lisabon
149 Kč
Madeira...
Madeira - Multimediální DVD
99 Kč
Portugalsko...
Portugalsko II. - DVD
79 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz