Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Last minute Filipíny Informace Filipíny
Víza Filipíny Fotogalerie Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Diskuze Filipíny Okružní plavby FilipínyFilipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

ManilaOkolí ManilyNorth LuzonSouth East LuzonMindoroVisayasMindanaoPalawan-->Cebu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Filipíny - město Cebu, taoistický chrám taoistický chrámPřes střed ostrova se táhne pohoří, na jihu a severu je pobřeží upravené pro turisty, kteří se chtějí vykoupat na krásných pláží. Na jihu leží ostrůvek Bantayan, který je populární turistikou, zatímco na severu je ostrůvek Moalboal, jenž je vyhledáván především potápěči. U dalšího ostrůvku jménem Mactan se nachází místo zvané Olango, o kterém básní jak potápěči, tak i pozorovatelé ptactva. Mezi největší města patří Cebu, Toledo, Danao, Mandžue a Lapu-Lapu.


Filipíny - Cebu - pevnost San Pedro pevnost San PedroCebu city
Město Cebu bývalo v minulosti sídlem králů, je druhým největším filipínským městem a je starší než Manila. Dnes představuje unikátní směsici tropického ráje a obchodního přístavu. Také se získalo statut nejoblíbenějšího turistického centra Filipín, protože se v jeho sousedství nacházejí nádherné pláže s možnostmi potápění. Žije v něm okolo 1 mil obyvatel. Na počátku 15. století stanuli na pevnině Číňané, Kambodžané a Arabové. Chtěli tu obchodovat se zlatem, bavlnou, opiem a otroky. První španělské sídlo v Asii bylo právě tady. V roce 1521 Fernando Magalhaes tu v dubnu nechal vztyčit kříž, na památku křestu prvních Filipínců. Město má dlouhou historii. Dominantou Cebu je zajisté bazilika Minore del Santo Nino, která byla vybudována v roce 1565 a několikrát od základů celá vyhořela, ale obyvatelé ji vždy postavili znovu. Poslední rekonstrukci prodělala v roce 1737. Bazilika ukrývá nejstarší filipínskou sošku svatého Jezulátka, jež dostala místní královna Juana od Magalhaese k příležitosti onoho památného křtu. Na oltáři stojí jenom kopie, ale originál je prý v bazilice také. Ve městě naleznete ZOO, pevnost San Pedro z roku 1565, muzeum, univerzitu a také pivovar San Miguel.
V Cebu stojí i několik krásných čínských chrámů. Tím nejslavnějším je taoistický chrám, který navazuje na učení mystické cesty tao, k pochopení jednoty, harmonie a věčnosti. Cebu proslavila i ruční výroba kvalitních kytar. Největší událostí roku bývá na ostrově Cebu překrásný slavnostní průvod při Festivalu Sinolog.


Filipíny - památník v Cebu památník v Cebu cityFilipíny - město Cebu
Okolí Cebu city
Ostrov Mactan
Tento ostrov je spojen s Cebu mostem, který byl dokončen v roce 2000. Do tohoto města zavítal i Fernando Magalhaes. Ten byl původem Portugalec, plul ve španělských službách, cestoval po celém světě, potlačoval vzpoury se svými námořníky a nakonec přistál i na Filipínách. Říkalo se o něm, že se lehce spřátelil s každým náčelníkem kmene, i s těmi, kterých se všichni báli. Ale na Mactanu byl jeden náčelník jménem Lapu-Lapu, na kterého neudělal dobrý dojem. Náčelník se s Magalhaesem nechtěl bavit, a to ho popudilo. Shromáždil své vojáky i další ostrovany a s flotilou se vydal na ostrov. Tak silnou obranu nikdo od domorodců nečekal, a proto se Magalhaes musel po krátkém boji vrátit na svou loď. Měl poraněnou hlavu oštěpem a v noze zabodnutý otrávený šíp a těmto vážným zraněním také podlehl.


Ostrov Olango
Na pobřeží tohoto ostrova rozlehlého 610 hektarů byl v roce 1998 vyhlášen ochranný program. Je tu nádherná příroda, ve které se volně pohybují zvířata. Mezi ptactvem najdete i čínskou volavku bílou a také ostatní stěhovavé ptáky. Ptáci sem přilétají dvakrát do roka, a to od srpna do listopadu a pak od února do května. Lidé, kteří se pozorováním ptáků zabývají, sem jezdí v období od dubna do října. Kolem většiny pobřeží se nacházejí útesy, u některých se můžete potápět. Také je zde k vidění spousta druhů ryb a korálů.

Toledo
Toledo je důležitým přístavem. Městem vede dobrá silnice, která představuje levné a rychlé spojení Cebu a Negrosu. Těží se tu měď, uhlí a vyrábí olej. Většina odpadu z továren se bohužel vypouští do moře, a proto je moře v některých oblastech zamořeno. Uprostřed města se nachází veliké náměstí a kousek od něj i kostel Toledo City Parish Church. Kostel je zasvěcen mnichu San Juanovi de Sahagunovi.


SEVERNÍ OBLAST OD CEBU CITY
Sogod
Toto tiché město se nachází zhruba 70km od Cebu a nabízí turistům překrásné pláže, místa na piknik i na procházku. Blízko města se naleznete ostrov Capitancillo, na kterém původně žili námořníci a vojáci. Dnes už na něm stojí pouze maják.

Daan Bantayan
Přibližně 130km od Cebu je místo nazvané Daan Bantayan. Leží v přílivovém kanálu Dayhogan. Jediná rostlina, která se tu pěstuje, je cukrová třtina. Od jejího převážení nákladními automobily jsou veškeré dopravní komunikace zničeny a propadají se automobilům pod koly. Můžete si udělat výlet lodí do blízké vesnice Gato, ale buďte opatrní. Vyskytují se tu mořští hadi a také vesničané se poctivě hlídají svoji úrodu a nezvaného hosta ihned vyženou.

Ostrov Bantayan
Krásný ostrov Batayan může turistům nabídnout kvalitní pláže. Malé městečko Santa Fe leží na jihovýchodě a turisté zde najdou perfektní pláže, mnoho příjemných hotelů a restaurací. Asi 10km od Santa Fe se nachází největší, ale také nejošklivější město na ostrově, město Bantayan. Toto přístavní město nemá turistům co nabídnout, ale 10 minut cesty od něj najdete jeskyně Obtong, kde jsou malé přírodní bazény.

Ostrov Malapascua
Tento ostrov patří mezi ty, na které si turisté jezdí odpočinout. Je to malý ostrov jižně od Cebu. Lodě turisty vysazují na pláži jménem Bounty, blízko které se nachází nejdůležitější město Logon. Na ostrově nejsou skoro žádné silnice, a proto tu nejsou ani auta, jen několik lidí tu vlastní kola. Jižní pobřeží je lemované různými resorty a na jeho konci se nachází hřbitov. Na severu ostrova je i maják, naleznete jej v blízkosti města Guimabitayan, a dokonce se do něho můžete za malý poplatek podívat. Hlavními aktivitami, které tu můžete provozovat jsou potápění, jízda na kajaku, hraní volejbalu a procházka po pobřeží.


JIŽNÍ OBLAST OD CEBU CITY
-Argao a Dalaguete
Městu Argau přináší zvláštní nádech jeho budovy, které byly postavené za španělské éry a jejich zdi jsou z vápence. Město leží vedle pláží Kawit, Mahawak a Mahayahay. Sousední město, město Dalaguete, je známé hlavně díky jeho náměstí, tržnici a pláži Dalaguete, na které se nacházejí veřejné sprchy a stánky s občerstvením.

Moalboal a Panagsama beach
Asi 90km od Cebu je město Moalboal, vyslovované „mo-all-bo-all“. Ve městě je čilý turistický ruch hlavně kvůli blízké pláži Panagsama, potápění a jízdě na kole v horách. 3km od ostrova se nalézá místo, kam se jezdí potápět většina potápěčů. Jmenuje se Pescador a ponor může být až do hloubky 50m. Další takové místo se nazývá Badian.

Samboan
Z městečka na jižním pobřeží je krásný výhled na okolí, a to díky kamennému schodišti Escala de Jakob a blízké rozhledně, která se tyčí nad městem. Na pláži najdete různé resorty. Zde se můžete prolétnout balónem nad pobřežím, nebo se projít k nedalekým vodopádům.Zajímavé odkazy

Odkaz na Visayas

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz