Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Last minute Filipíny Informace Filipíny
Víza Filipíny Fotogalerie Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Diskuze Filipíny Okružní plavby FilipínyFilipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

ManilaOkolí ManilyNorth LuzonSouth East LuzonMindoroVisayasMindanao-->PalawanCebu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tento protáhlý ostrov se rozkládá mezi Mindonaem a Borneem. Můžete trávit čas objevováním míst, na která ještě nevstoupila lidská noha, procházet se po plážích nebo se potápět u korálových ostrovů. Vedle pláží a potápění můžete najít podzemní jeskyně blízko Port Barton či antropologická naleziště v Tabonu. Cestovní podmínky jsou stále ještě drsné, a proto jsou i ceny nízké. Nejnavštěvovanějším místem je zajisté mořský park Tubbataha Tref, který se nachází na ostrůvcích v Suluském moři.

Puerto Princea a okolí
Město Puerto Princea je hlavním městem Palawanu. Žije zde okolo 130000 obyvatel. Je tu letiště a město je dobrým výchozím bodem pro jízdu na okolní ostrůvky.

Okolí města:
Irawan
Toto město bylo srovnáno se zemí velikou bouří, ale obyvatele to neodradilo a město vybudovali znovu. Také se tu nachází krokodýlí farma, v níž se chovají dva endemické druhy krokodýla, říční a filipínský krokodýl.

Iwahig
Kolonie Iwahig byla založená již v roce 1905. Lidé, kteří tu žijí, pocházejí z různých kmenů, ale jedno mají společné. Všichni tu vyřezávají sošky, vyrábějí šperky a zabývají se různými ručními prácemi.

Záliv Honda
V tomto zálivu se nachází spousta malých ostrůvků, které jsou známé hlavně díky dobrým podmínkám pro potápění. Nejnavštěvovanější je Hadí ostrov, na kterém se rozkládá krásná pláž s bílým pískem.

Sabang a tajemná řeka
Sabang je krásná malá pláž ležící na okraji národního parku St. Paul, přes níž vede řeka, kterou můžete prozkoumat hlavně z lodi. Nebo se můžete vydat podél řeky po „opičí stezce“.

Jižní Palawan
Jižní Palawan je úplným opakem severního Palawanu, zde je nespočet historických i přírodních zajímavostí. Největší město jihu je Quezon, který leží 100 km od Puerta Princesy. Vedle Quezonu se nachází antropologická naleziště, známé pod jménem Tabonské jeskyně.

Severní Palawan
Roxas
Město Roxas leží 135km od Puerta Princesy a dnes sem vede asfaltová cesta. Název města se vyslovuje „raw-hahs“ a dostanete se sem buď aerobusem, či džípem z Puerta Princesy. Místo je známé hlavně potápěčům, kteří se sem jezdí potápět k okolním ostrůvkům, jichž se tu nalézá mnoho.

Barton
Tento přístav leží na západním pobřeží. Je to poklidné město, které může nabídnout krásné pláže, na nichžmůžete pozorovat východ slunce. V okolním zálivu se vyskytuje spousta ostrůvků. Nejznámější je ostrov Cacnipa, kde můžete skoro všude vidět kokosové zahrady.

Taytay
Taytay je tiché pobřežní město, které se v roce 1667 stalo hlavním městem Palawanu. Dominantou města je památník připomínající tento den. Ve městě žije asi 50000 obyvatel. Na začátku května se tu pořádá oslava, která uctívá patronku města svatou Moniku. Podmínky k dobrému výletu nabízí hlavně jezero Danao, které se nachází 30 min jízdy od města.

Ostrov Apulit
Tento ostrov je dlouhý jen 2 km. Turisté sem jezdí převážně za sportem. Na většině pobřeží jsou různé půjčovny kajaků a lodí. Je tu nespočet přírodních zajímavostí. Můžete vidět pláže, jeskyně a různé přírodní bazény.

Ostrov Flower
Na tomto ostrově neočekávejte luxusní služby, protože tu není zavedená ani elektřina a potápěčská centra nemají dostatečnou výbavu. Nejlepší cesta sem vede z El Nina džípem nebo lodí.

Liminagcong
Malá poloprázdná rybářská vesnička je vcelku dobrým místem pro zastavení a odpočinutí.

El Nido
Toto město položené na severozápadě Palawanu je stále více a více oblíbené mezi turisty. Cesta lodí je sice obtížná, ale každý, kdo sem přijde, svého úsilí nelituje. Oblast je známá hlavně potápěčům, protože jsou zde nádherné útesy, u nichž se můžete potápět, a nacházejí se tu i krásné pláže. V okolí se vyskytuje pár ostrůvků, nejznámější je ostrov Maniloc, který leží severozápadně od El Nina. Mezi další oblíbené ostrovy patří ostrov Matinloc, kde můžete najít pláže, na které ještě nevstoupila lidská noha. Prohlédnout si také můžete svatyni Matinloc, která je zasvěcena panně Marii.
Okolí ostrova Simisu je ideální ke šnorchlování stejně jako ostrov Snake (hadí ostrov). V mystické jeskyni Cudugman byli objeveny lidské kosti. (hadí ostrov).


Calamian
Ostrov Busuanga
Okolí tohoto ostrova nabízí několik starých potopených lodí. Ty jsou zajímavostí hlavně pro potápěče. Na ostrově se nachází město Coron, u kterého naleznete nádherné pláže, teplé prameny a nebo se odsud můžete vydat na zajímavou projížďku lodí. Také zde naleznete jezero Cayangan, které se může pyšnit nádherně čistou vodou. Na ostrově žijí lidé kneme Tagbunua.

Ostrov Dimakya
Ostrov nabízí nádherné bílé pláže, korálové útesy a pod hladinou moře objevíte vraky japonských lodí z druhé světové války.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz