Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Luxusní zájezdy Filipíny Informace Filipíny
Last minute Filipíny Fotogalerie Filipíny
Víza Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Diskuze Filipíny
Okružní plavby Filipíny  Filipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

ManilaOkolí ManilyNorth LuzonSouth East Luzon-->MindoroVisayasMindanaoPalawanCebu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tento převážně hornatý ostrov se nachází na jihu Luzonu. Turisté sem jezdí hlavně za sportem, a to za potápěním a horolezectvím. Silniční spojení mezi většími městy je vcelku dobré, ale spojení menších vesnic už není tak dobré a někde nejsou cesty vůbec.

Puerto Galera
Město, jehož název se vyslovuje „pw-air-toe gal-air-ah“ se v posledních letech stalo místem s výbornými podmínkami pro plachtaření a potápění. Ve městě můžete navštívit místní muzeum.

Muzeum archeologických vykopávek
V tomto muzeu můžete vidět čínské a thajské pohřební nádoby, některé jsou starší více než 2000 let.

Vesnice kmene Mangyan
Tato vesnice se nachází asi 2km od Puerta Galera. Můžete zde vidět každodenní život domorodého obyvatelstva a výrobů košíků.

Jeskyně Python
Tyto jeskyně jsou domovem krajty, která v těchto oblastech dorůstá délky 2m. Poblíž jeskyní jsou horké prameny, v kterých se za malý poplatek můžete vykoupat.

Dungan
Toto tiché město, jehož název se vyslovuje „doo-lang-an“ se nachází 7km od Puerto Galera. Je tu biologická stanice, která pozoruje život bílého a tygřího žraloka.

Vodopády Tamaraw
Na úpatí hor jsou tyto studené horské vodopády, které vytvořili dvě přírodní jezírka. O víkendech se sem jezdí lidé koupat a odpočívat. U jezera je i občerstvení a můžete si tu udělat i piknik.

Hlavní zajímavostí pro turisty jsou zajisté pláže, kterých je tu nespočet. Mezi nejznámější patří pláž White, Aninuan a Talipanan. Ubytování tu najdete skoro všude, je i na malých ostrůvcích v okolí.

Sabang beach a okolí
Tato pláž je přeplněná turisty, hotely, restauracemi a potápěčskými centry. Jsou i tu bary, různé salony a diskotéky. Pobřeží se skládá z několika lagun, k těm nejznámějším patří Malá laguna a Velká laguna, na kterých naleznete mnoho ubytovacích zařízení, restaurací, míst ke koupání a všeho možného.

Východní pobřeží
Calapan
Městečko ležící 40km od Puerta Galery je hlavním městem Mindonora a jeho název se vyslovuje „kal-ah-pan“. Ve městě se pořádá festival nazvaný Sanduguan a samotné město je dobrým výchozím bodem pro horolezecký výstup na horu Halcon - 2505m.

Bongabong
Malé rybářské městečko ležící v zátoce, kde ještě převládá spíše zemědělský způsob života, a to hlavně proto, že jsou tu dobré podmínky pro pěstování mandlí. Název města se vyslovuje „bong-ah-bong“.

Roxas
Název města se vyslovuje „raw-hahs“. Je to místo, kde seženete lékaře, zubaře i lékárnu. Z historické stránky nenabízí nic zajímavého k vidění. Můžete si tu pronajmout nebo půjčit loď či auto.

Bulalacao
Bulalacao je odlehlé rybářské město, přes které vedou různé autobusové spoje do Roxasu. Leží uprostřed pláže a k jeho zajímavostem patří zajisté kostel, který je veliký jako baseballové hřiště. Název města se vyslovuje „bull-ah-cow“.


Západní a severozápadní pobřeží
Wawa
Pokud se chcete dostat do tohoto města, vyslovujícího se „wah-wah“, musíte si najmout loď, protože sem nevede žádná cesta. Oficiálně je Wawa předměstím města Abra de Ilog.

North Pandan Island
Na tomto ostrově naleznete „ráj“. Pláže jsou upravené a najdete na nich potápěčská centra Turisté sem jezdí hlavně kvůli přírodnímu parku Apo Tref Marine, kde se nacházejí krásná potápěčská místa. K dalším aktivitám patří např. vodní lyžování a také je tu večer nádherná obloha k pozorování hvězd.


Jihozápadní Mindoro
San José
Město ležící na jihozápadním pobřeží Mindonora, jehož název se vyslovuje „san-ho-say“, je dobrým počátečním bodem pro cestu na ostrovy Apo a Ambulong. Také odsud můžete jet do národního parku Mt.Iglit Baco, ale po cestě si dávejte pozor na buvoly. V prosinci místní obyvatelé věnují jídlo a oblečení domorodému obyvatelstvu, které každoročně zavítá do města.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz