Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Last minute Filipíny Informace Filipíny
Víza Filipíny Fotogalerie Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Diskuze Filipíny Okružní plavby FilipínyFilipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

ManilaOkolí ManilyNorth Luzon-->South East LuzonMindoroVisayasMindanaoPalawanCebu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Bicol
Bicol se skládá z několika provincií, a to z Albay, Camarines Norte, Camarines Sur a Sorsogon a ostrovů Catanduanes a Masbate. Nachází se tu i několik hor, např. hora Mayon, hora Isatog, hora Bulusan. U některých pláží se vyskytuje velrybí žralok.

Daet
Hlavní město Camarines Norte. Je obchodním centrem a nabízí turistům mnoho k zajímavého k vidění. Hlavní atrakcí je pláž Bagasbas, vzdálená 4km od města. Také další pláže jsou oblíbeny především surfaři. Jsou to pláže u měst Mercedes a San José. Blázká zátoka se jmenuje San Miguel. Malý ostrov Apuao Grande je soukromý ostrov, na kterém je příjemné, ale dražší ubytování.

Poloostrov Caramoan
Tento odlehlý poloostrov má 40 000 obyvatel a může se pyšnit nedotčenými nádhernými plážemi s bílým pískem. Blízký národní park Hundred Islands leží v pobřežních vodách a najdete tu několik malých vápencových ostrůvků s malými plážemi. Voda je tu čistá a má tyrkysovou barvu. Můžete si tu půjčit i rybářskou loď a jezdit od jednoho ostrůvku ke druhému. 4 km od města Caramoan naleznete pláž, kde je krásný bílý písek a výborné koupání. Pláž je ve středu rozdělena betonovou zídkou a za ní mají místní rybáři lodě. Když si budete chtít jednu loď pronajmout, zeptejte se místních rybářů, ty vám jí určitě za menší poplatek půjčí. Na dalších ostrovech se nacházejí většinou kokosové farmy. Na většině poloostrově neexistuje žádné ubytování, a proto je nejlepší si s sebou vzít stan.

Národní park Mt. Isarog
Národnímu parku dominuje hora Isarog vysoká 1996m. Je druhá nejvyšší hora sopečného původu na ostrově. Park se skládá z horského pásma, ale najdete mezi nimi i vodopády, nejznámější jsou vodopády Malabsay, Yabo a Nabuntan. Můžete si tu udělat piknik, vylézt na hřebeny hor nebo se jen tak projít. Krajina tu je moc krásná a také tu je čistý vzduch.

Legaspi a okolí
Hlavní město provincie Albay je přátelské město, umístěné pod horou Mt Mayon. Mt.Mayon je jedna z nejvíce aktivních sopek na světě. Většina turistů sem přijíždí kvůli horolezectví. Poslední erupce sopky byla v roce 1814 a zničila místo, kde stál kostel. Dnes už tu jsou jen jeho zříceniny, které se nazývají Cagsawa. V okolních městech jsou docela hezké pláže, ale na některých z nich se vyskytuje velrybí žralok.

Okolí:
Kostel Cagsawa
Několik kilometrů severně od města Daraga se nachází zřícenina kostela. Při poslední erupci v roce 1814 se sem uchýlilo přes 1000 obyvatel v domnění, že se tu zachrání. Všichni byli pohřbeni zaživa, když se láva vylila přímo na kostel. Na toto místo nejezdí žádný džíp, ale když řeknete řidiči, tak vás sem určitě doveze. Zřícenina se nachází 500m od cesty.

Kostel Daraga
Tento kostel se tyčí na kopci nad stejnojmenným městem. Je postaven v barokním stylu a je na něm jedna zajímavost. Není postaven z cihel, ale ze sopečného kamene. Také je odtud dobrý výhled na horu Mayon.

Jeskyně Hoyop-Hoyopan
Jeskyně leží 8 km od města Legaspi. Jsou přes 2000 let staré. Dostanete se sem džípem.

Hora Mayon
Hora vysoká 2420m je nejznámější filipínská sopka, říká se, že je to světově nejlépe tvarovaný vulkán. V jejím okolí jsou termální prameny. Je jednou z nejaktivnějších sopek světa. Poslední erupce byla v březnu roku 2000 a předchozí v roce 1993, kdy nešťastnou náhodou zemřel tým amerických badatelů, kteří prováděli výzkum. Když chcete na sopku vylézt, musíte dojít do turistického centra ve městě Legaspi a zaplatit si cenu výstupu. Ten stojí 4500P pro dvě osoby a zahrnuje průvodce, nosiče, jídlo a kempinkové vybavení. Průvodce vás může zavést i do PHILVOLCS, laboratoře pro pozorování sopečných aktivit.

Donsol
Město 25km jižně od Legaspi, kde se při pobřeží vyskytují v hojném množství velrybí žraloci. Před tímto objevem to byla obyčejná rybářská vesnice, kam nikdo nejezdil. Po roce 1998, kdy místní potápěči nafilmovali velrybího žraloka, sem začala jezdit sousta lidí, kteří chtěli žraloka vidět a někteří i ulovit. Můžete si tu pronajmout loď s průvodcem a plout v blízkosti těchto obdivuhodných zvířat. Potápění v jejich blízkosti je zakázané.

Sorsogon
Hlavní město provincie Sorsogon nemá moc historických zajímavostí pro turisty, ale je tu hora Mt.Bulusan. Hora sopečného původu, která je stále aktivní. Na vrchol se můžete dostat na kole nebo pěšky. Sopka je podrobována neustálému výzkumu.

Hora Bulusan
Tato hora je známá mezi horolezci hlavně pro svůj zajímavý a rozmanitý terén. Je vysoká 1560m. Svahy jsou pokryty hustými lesy. Výstup vede většinou skrz tyto lesy, ale v některých místech vede po pláních, odkud je krásný výhled do údolí, na Bicol Peninsula a také na moře. V roce 1983 byly zaznamenány erupce. Od té doby se zatím žádné nevyskytly. Dostanete se sem z města Sorsogon, které leží 12 km od hory. Průvodce tu stojí okolo 500 P na den. Cestu si můžete zkrátit, když dojedete džípem do vesničky stejnojmenného názvu. Odtud už musíte pěšky nebo na kole. U hory se nachází i jezero stejného názvu.

Catanduanes
Nehostinný ostrov, kde najdete většinou jen vesnice. Východní pobřeží je otevřené do Tichého oceánu a pás pobřeží se náhle zvedá k blízkým horám. Hlavní město Virac a ostatní města jsou poměrně rozvinutá, ale jinak je na většině ostrova normálním dopravním prostředkem buvolí potah. Ostrov je nejvlhčím místem na Filipínách. Období, kdy moc neprší, je od dubna do června. V té době se často objevují tajfuny. Místní lidé doposud nezapomněli na velký tajfun z roku 1998, kdy pobřežní vesnice i hlavní město byly srovnány se zemí a mnoho lidí zahynulo. Dodnes je tu problém i s telefonickou sítí, která tu funguje jen na několika místech.

Virac a okolí
Je to město, kde je všechno „napěchované“ a nic není od sebe daleko. Město samotné mnoho zajímavostí nenabízí, ale v okolí najdete spoustu krásných míst, jak přírodně, tak i historicky zajímavých. Ve vodopádech Maribina, které leží 5km západně od města, se může koupat jen od března do června, kdy je koupání bezpečné. V okolí je také více ubytovacích zařízení než ve městě.

Západní pobřeží
Cesta z Viracu do Pandanu je kamenitá, ale vede přes vesnice, kde můžete vidět život obyčejných lidí. Cesta sleduje kanál Maqueda a je z ní krásný výhled. Ve městě není žádný hotel ani penzion, když tu chcete zůstat přes noc, musíte se zeptat místních, jestli u nich můžete přenocovat. Na blízké pláže se dostanete autobusem.

Východní pobřeží
Město Puruan leží 30km severně od Viracu. Cesta k němu je také kamenitá. Při cestě je zřícenina španělského kostela ve vesnici Bato. V Bato je také skvělá příležitost pro potápění u korálových útesů. Surfaři zůstávají ve městě od května do srpna.

Ostrov Marinduque
Marinduque je pokladem provincií, její 100kilometrové pobřeží, zvedající se do hor, vydělává na produkci kopry a mnoho lidí tu rybaří. Většina oceánu je v pořádku, až na výjimky. Tou výjimkou je město Santa Cruz, kde toxické látky zpracovávajících kopru, prosákly a znečistily půdu a vodu. Ostrov je také známý festivalem Tří králů, pořádaným na začátku ledna a festivalem Moriones během pašijového týdne. Návštěvníci zažijí různé hry a průvod.

Boac a okolí
Boac je hlavní město ostrova Marinduque. Je to krásné město plné květin a atraktivních míst. Nacházejí se tu dřevěné domy ze španělské éry, kostel ve středu města, postavěný v roce 1792 a spoustu dalších. Také je tu muzeum, ve kterém se dozvíte o historii města a ostrova. V okolí města se rozkládají poměrně hezké pláže, na kterých jsou i různé druhy ubytování.

Santa Cruz a okolí
Santa Cruz je rušné město ležící na kopci. Konají se tu dva festivaly. První je festival Tří králů a druhů je festival Moriones. Ve městě je kostel pocházející z roku 1714 a před ním jsou dvě nádvoří. Za kostelem je ulice, kde sídlí pracovníci pohřebního ústavu. Na rozdíl od nás mají bílé auto i rakve. V okolí najdete jeskyně Bathala, když máte štěstí, můžete uvnitř vidět stovky netopýrů a rorýsů, nebo dokonce i skalní krajtu. Pobřeží je zaplněno plážemi, na kterých je většinou nádherný bílý písek, a můžete se potápět a rybařit. Není tu však žádné ubytování.

Buenavista a okolí
Buenavista je malé městečko na jihu ostrova. Cesta sem je poměrně kamenitá a vede i po hřebenu hory Mt.Malindig. V okolí je spousta malých ostrůvků, když si půjčíte loď, můžete na nich strávit překrásný den a odpočinout si. Mezi nejnavštěvovanější patří ostrov Elefante, ostrovy Tres Reyes a dále pak ostrov Baltazar a Gaspar.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz