Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Luxusní zájezdy Filipíny Informace Filipíny
Last minute Filipíny Fotogalerie Filipíny
Víza Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Diskuze Filipíny
Okružní plavby Filipíny  Filipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Manila-->Okolí ManilyNorth LuzonSouth East LuzonMindoroVisayasMindanaoPalawanCebu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V okolí Manily najdete překrásné pláže, mnoho sopek a historických památek, příležitost k potápění a šnorchlování a dalším sportovním aktivitám.

Las Pinas
20 km jižně od Manily se nachází světová rarita. Jediné bambusové varhany, hrající v kostele San José na ulici Wuirino Ave v malé vesničce Las Pinas. Byly postaveny v roce 1821 španělským knězem Padrem Diegem a jejich bambusové píšťaly vyzrávaly v horkém písku až 6 let. Z 954 píšťal je 832 bambusových. Varhany mají unikátní zvuk a každý rok se tu druhý týden v únoru pořádá mezinárodní festival ve hře na ně.
Navštívit tu můžete také zajímavou továrnu na výrobu jeepů Sarao Jeepney. Budete zde srdečně vítání. Továrna je otevřena každý den od 9.00 do 16.00 hodin.

Cavite
35 km jihozápadně od Manily naleznete tento přístav, který byl zničen španělskou flotilou během americké invaze na Luzonu v roce 1898. Nyní je domovem filipínského námořního loďstva a je tu také památečný dům Aguinaldo, kde revoluční generál Aguinaldo prohlásil 12.června 1898 nezávislost Filipín.

Calamba
Město jihozápadně od Manily, ležící na pobřeží Laguny de Bay, je rodiště filipínského národního hrdiny Josého Rizala. Jeho dům je nyní uctívaný jako svatyně Rizal. Jsou v ní umístěny různé předměty, které Rizal používal.
Calamba je také lázněmi, Je tu několik termálních pramenů a bazénů s vodou přímo z pramenů. Zastavit se také můžete v Enchanted Kingdomu – což je zábavní park, kde si přijde na své snad každý – od těch nejmenších až po dospělé.

Los Banos (Baňos)
Několik kilometrů jihovýchodně od Calamby leží toto městečko, u kterého se tyčí sopka Makiling(1144 m nad mořem). Na vrchol sopky můžete podniknout asi dvouhodinový výstup.Také je tu malé muzeum přírody a botanická zahrada Makiling. V zahradě chovají místní druh – filipínského orla. V překladu znamená název města „koupele“. Je tu několik termálních pramenů u kterých byli postaveny lázeňské resorty nabízející pro zpestření a pro relaxaci bazény, perličkovou koupel apod.

Alaminos
Někteří místní lidé zde v utajených údolích provozují něco jako lázně. Návštěvník zaplatí 1550P a celý den se tu může koupat v přírodníchbazénech naplněných vodou z termálních pramenů, obklopen krásnou přírodou, ochutnat místní jídlo, které je v ceně, a relaxovat. Lidé z města si sem jezdí odpočinout a nabrat nové síly.


San Pablo
San Pablo se nachází 15km jižně od Alaminos. V okolí mšsta se nachází sedm sopečných jezer. Jejich názvy jsou Sampaloc, Bunot, Palacpaquen, Mohicap, Yambo, Pandin a jezera Calibao. Při procházce kolem jezer se můžete zastavit a posedět v několika restauracích. Můžete si také dát místní specialitu „tilapia“, to je pokrm z ryby podobné kaprovi. Ze San Pabla vede cesta k hoře Mt.Banahaw.

Hora Banahaw
15 km východně od San Pabla leží obrovský dřímající sopečný kužel vysoký 2 177m. Je označován za mystický. Náboženská sekta – Rizalisté-se tu shromažďují a intenzivně se modlí za znovuzrození Rizala a omývají se v řece. Každé Velikonoce sem příchází kolem 30 000 věřících.
Banahaw nabízí několik úžasných trekových cest až na vrchol hory. Bezpečnější výstup vám určitě zajistí průvodce, který vás zajisté seznámí i s nějakými zajímavostmi.

Kinabuhayan
Z této malé vesničky se můžete vydat na výstup na horu Banahaw a i na další horu San Christobal.

Lucban
Toto jinak tiché město skryté pod úpatí hory Banahaw ožívá 15. května, kdy se tu koná festival Pahiyas. Oslavují se tu každoroční žně, koná se velká hostina, všechny domy jsou ozdobeny pestrobarevnými ozdobami a všichni slaví a veselí se. Za zmínku stojí kostel svatého Louise z Toulouse postavený v roce 1738. Vždy je tu svěží horský vzduch a příjemná atmosféra.

Tayabas
V tomto typickém horském městečku stojí překrásný kostel archanděla Michala, který byl postaven v roce 1856 na troskách bývalého kostela, jenž tu stál již od roku 1585. Uvnitř je zdobený ve stylu viktoriánské opery. Asi 4km od Tayabasu se nachází kamenný most Malagunlong, jejž postavili Španělé v 16. století

Pagsanjan a okolí
Město Pagsanjan vyslovované „pag-san-han“ leží 20 km severovýchodně od Lucbanu. Nachází se tu vodopády Magdapio, které jsou počátečním bodem pro kanoistické závody v peřejích. Ty městu přinášejí slušný výdělek. Bylo zde natočeno mnoho filmů, například i film Apokalypsa. Nejlepší čas pro sjezd je od srpna do září.

Okolí:
Lumban
Tato vesnička,ležící v blízkosti Laguna de Bay, je známá především díky kostýmům a oblečení, které se tu vyrábí, a také díky jejich krásné výšivce a ozdobám. Procházku si můžete udělat k uměle vytvořenému jezeru Caliraya. Voda z jezera se používá k zavlažování polí rozkládajících se u úpatí hor.

Paete
Vesnička, kde se většina obyvatel živí sochařstvím a řezbářstvím.

Filipíny - jezero a sopka Taal Jezero Taal a sopka Taal
Jezero Taal má průměr kolem 30 km a je to pozůstatek velkého prehistorického vulkánu. Původně zde byla slaná voda, protože jezero bylo propojené s mořem. Teprve až jeden
z pozdějších výbuchů toto spojení přerušil a voda se hromaděním dešťových srážek změnila na sladkou. Změně složení vody se z mořských živočichů přizpůsobil pouze jeden druh hada a několik ryb. Po cestě můžete navštívit sedm jezer San Puebla či muzeum kokosových plantáží ve Villa Escudero.

Uprostřed jezera se vytvořil ostrůvek uprostřed kterého je hlavní krátek sopky Taal. Kolem kráteru se vytvořilo vulkanické jezírko. Sopka Taal má přes 47 kráterů a přes 37 vulkanických kuželů. Taal je nejnižší sopka na světě, ale zároveň je její činnost smrtící. Neměří ani 320 metrů, ale je jedním z nejaktivnějších vulkánů Filipín, který obyvatele vystrašil naposledy v roce 1981. Nejaktivnější je kráter hory Tabaro, který se nachází na západní straně ostrova. Tento kráter byl vulkanický činný v letech 1968,1969, 1970,1976 a 1977. Poničila několik vesniček v okolí.

Tagaytay
Jižně od Manily leží Tagytay město oblíbené především mezi milovníky sopek. Tagytay leží uprostřed ovocných a kokosových hájů a pyšní se skvělým klimatem, který z něj dělá vyhlášené místo odpočinku. Zajímavostí je to, že se rozkládá v těsném sousedství zvláštní sopky Taal. Na hoře Sungay – 750 metrů nad mořem se nabízí překrásný výhled na okolí, je turestaurace, turistická stezka a malá svatyně.

Talisay
Toto malé městečko ležící na kraji jezera Taal je počátkem dlouhé řady táhnoucích se samot okolo jezera. Odtud se uskutečňují túry na sopku do kráteru. Pěšky trvá výstup kolem hodiny, ale můžete si tu najmout i koně, jejichž pronájem stojí 300P.
Pokud máte zájem dozvědět se něco více o vulkanické činnosti, můžete tu navštívit „Philippine Institute of Vulcanology a Seismology – PHILVOLCS. Nadete tu mimo jiné i seizmografický přístroj zobrazující aktivitu sopky.

Nasugbu
Asi 50km západně od Tagaytay leží Nasugbu, místo známé především svými plážemi. Jsou tu rozlehlé pásy pláží s hnědým pískem, až po malé zátoky s čistým bílým pískem. K nejznámějším patří Bílá pláž, ale její nevýhodou je vysoká návštěvnost.

Matabungkay
Matabungkay nabízí jednu z nejkvalitnějších pláží v okolí Manily. Pláže tady nejsou tak přeplněné, písek je jemný a bílý, voda je čistá a můžete se tu i potápět. Cena ponoru je okolo 400P. Dokonce si tu můžete pronajmout bambusovou chatu a udělat si piknik.

Taal
Staré město s půvabnými španělskými koloniálními domky. Krásnou atmosféru starého města kazí moderní čtvrť Lemery, která se rozprostírá hned přes řeku. Také je zde bazilika postavená v letech 1849-1869 a známá je i zdejší výšivka.

Anilao
Anilao leží 20km od Taalu na malém poloostrově. Patří k populárním potápěčským centrům a má dobrou pověst po celé Asii, převážně pro způsob podávání rybích specialit. V okolí je na 36 potápěčských míst – po celé zátoce Balayan.

Batangas
Toto město je v podstatě velmi zaneprázdněný přístav. Jsou zde chemické závody a ropné rafinérii. Město samo o sobě nemá co nabídnout, a proto jím většina lidí jen projíždí, najímá si loď nebo půjčuje auto.


Filipíny - Corregidor Corregidor
Dějiště nejkrutějších bojů za 2. světové války. Odtud velel generál Doghlas MacArthur a pak i jeho následovník generál Janathan Wainwrigh. Ve válce zahynula spousta amerických i filipínských vojáků. Corregidor byl okupován až do roku 1945, kdy MacAtrhur přijel osvobodit ostrov.
Nejvyšším bodem ostrovu je válečný pomník postavený Američany. Je to svatyně pro zemřelé z obou válčících stran.Stavba zahrnuje symbolický kovový oheň a otevřenou kupoli, která zachycuje sluneční světlo. Na jiných místech džungle tiše zakrývá zbytky budov a těžké dělostřelecké zbraně. Podívat se můžete i do bunkru pod zemí – Malinta Tunnel. Je tu také malé muzeum, které Vám zdejší události zobrazí podrobněji.

Poloostrov Bataan
Pro veterány z 2. světové války je jen pár míst, k nimž mají tak zahořklý vztah jako k poloostrovu Battan. Vojáci z obou stran si vzpomenou na jejich nejtemnější momenty v jejich životě, džungli v okolí hory Mariveles. Vrcholek poblíž Samat je památníkem kruté bitvy, která se zde uskutečnila v roce 1942. Od konce války je většina turistů vojáci či příslušníci armády. Dnes se tu však mohou projít nebo vylézt na horu Natib (1253m).

Hora Samat
Každoročně se američtí a japonští veteráni shromažďují 9. dubna ve svatyni Chrabrosti na vrcholku hory Samat a projevují úctu kamarádům, kteří padli v boji nebo zemřeli v pralese. Středem pozornosti ve svatyni je 90 m vysoký kříž, kolem jehož základny je vyřezána scéna z bitvy. Na kostelíku se nalézá také pamětní zeď a malé muzeum zbraní.
Je zde vzpomínková zeď a kaple pod širým nebem, kde se konají mše. Navštívit tu můžete muzeum zbraní.

Balanga
Hlavní město provincie Battan je malé přátelské místo s několika hotely, katedrálou, tržištěm a párem dobrých restaurací. Je to dobrý začátek pro túru na blízkou horu Samat. V okolí můžeme navštívit dva zajímavé kostely, a to v Orionu a v Arucayi. Datují se od roku 1610 a byly sídlem prvního tiskařského lisu na Filipínách. Vede sem i železnice.

Olongapo
Donedávna byl tento přístav ležící hluboko v zálivu Subic základnou 7.flotily americké námořní síly. Město a vesnice v okolí zálivu byly naprosto závislé na námořnické základně. Základna pro ně tvořila příjmy, hlavně v oblasti prostituce. 12 filipínských senátorů zamítlo prodloužení americké smlouvy o pronájmu zařízení a Američané ji museli opustit. Na památníku v přístavišti je vytištěno dvanáct rukou jako symbol svobody národa. Dřívější námořní základna se změnila a rozvinula se zde průmyslová zóna. Je zde spousta luxusních hotelů, kasina a soukromá letiště, která sem přivážejí hráče z Asie. Prostituce zde opravdu před pár lety upadla, když Kate Gordon, starosta města, zavřel všechny erotické bary. Dnes se sem turisté jezdí potápět nebo stanovat. Také je zde dobrá počáteční cesta na horu Mt.Pinatubo.

Filipíny - hora Samat hora SamatSan Fernando (Pampanga)
Toto město leží severozápadně od Baguioa, což je hlavní město provincie Pampanga. Je jedním z několika měst, která byla zasažena při sklouznutí bahna z hory Pinatubo v roce 1996. Celé předměstí se ztratilo pod proudem bahna. I dnes můžete vidět na některých střechách či v ulicích růst rákosí. Na západ od města byla postavena hráz. Mnoho lidí sem jezdí hlavně o Velikonocích na Velký pátek. V tento den se zde nechává několik dobrovolníků ukřižovat a další flagelanti se bičují skelnými střepy.Večer jde městem průvod.

Angeles
Do tohoto města erupce sopky.Pinatubo nedošla, a tím pádem je nepoškozené. Hodně lidí sem jezdí kvůli erotickým barům a levným hotelům. Dálnice je ohraničena plotem, protože je tu letecká základna, ale mnoho turistů tu dlouho nezůstane. Město nenabízí moc zajímavých věcí k vidění.

Clark special Economic Zone
Po roce 1991 USA nakonec přistoupily na plán filipínské vlády, aby opustily Clarkovu leteckou základnu. Měla dostat nové ekonomické postavení v pokusu o povzbuzení a zprůmyslnění rozvoje, ale tento návrh neměl dost dobrý ohlas. Jedna z dnešních výdělečných věcí je každoročně pořádaný Balónový festival.


Filipíny - sopka Aarayat sopka Arayat
Hora Pinabuto
Pinatubo (1600 metrů nad mořem) se probudila po 500 letech, jen pár hodin po silném zemětřesení v červenci 1990. O rok později vybuchla (15. června 1991) a vychrlila 15 až 20 miliónů tun oxidu siřičitého z hlubin nacházejících se 5 -10 km pod povrchem. Vznikl hřib široký 500 km a vysoký 35 až 40 km. Za tři hodiny sopka vychrlila pět kubických kilometrů magmy. Výbuch zakončil vznik lávové kupole v červenci až říjnu 1992. V kráteru se obnovilo 110 metrů hluboké jezero. Výbuch vytvořil oblak aerosolu, který na několik let ovlivnil podnebí.

Lucena
12 km jihovýchodně od Manily se nachází toto městečko v provincii Quezon. Většina lidí jím jenom projíždí buď autem, nebo vlakem. Je tu ovšem i několik zajímavostí k vidění. Za zhlédnutí určitě stojí katedrála svatého Ferdinanda a muzeum Quezonu.

Hora Arayat
Hora Arayat ční do výše 1026 metrů nad mořem a je sopečného původu. Můžete si najmout i průvodce, který vás provede národním parkem. Můžete se tu vykoupat v přírodních bazéncích. Navštívit lze také zajímavé muzeum „Museo ng Quezon“, které zobrazuje život Manuela L. Wuezona, prvního prezidenta Filipín. Za zmínku také stojí katedrála San Ferdinand.

Filipíny -  u Arayat u Arayat

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz