Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Last minute Filipíny Informace Filipíny
Víza Filipíny Fotogalerie Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Diskuze Filipíny Okružní plavby FilipínyFilipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->ManilaOkolí ManilyNorth LuzonSouth East LuzonMindoroVisayasMindanaoPalawanCebu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Manila Pod španělskou nadvládou byla Manila známa jako „perla Orientu“, jako perla Španělska. Město bylo založen v roce 1571 Španělem Lpezem de Legazpiem. Rozvojem prošlo město za krále Filipa II. Můžete tu navštivit muzea, tržiště a historické budovy.

Park Rizal
Dodnes je znám také pod názvem Luneta. Místní čtvrť byla zdemolována a místo budov zde vznikl park. O víkendech a večer se tu konají různé kulturní akce – koncerty, divadelní představení apod.
Uprostřed parku je umístěn okruh pro skate, který je oblíben mládeží. Ve východní části byl vytvořeno umělé jezro s ostrůvkem, na kterém je japonská zahrada, čínská zahrada a orchidarium. Celý park je zasvěcen filipínskému národnímu hrdinovi Dr. José Rizalovi, který byl odsouzen za revoluci v roce 1896. Na jeho památku je zde diorama se sochami doktora.
Navštívit tu můžete ještě planetárium.

Čtvrť Intramurosbyla vytvořena v roce 1571 – je to ctvrť pro bohatou třídu, která tu vládla. Stojí tu luxusní vily, nemocnice, kostely a nákupní ulice. Je tu několik muzeií. Za II. světové války tu proběhla velká bitva, při které bylo zabito téměř 100 000 civilistů a všechny budovy zničeny.

Kostel svatého Augusta a muzeum
Klasický španělský kostel pochází z roku 1599. Je tu umístěn také augustiánský klášter a výborné augustiánské muzeum, které zobrazuje náboženství v období španělské kolonializace.


Manila Manilská katedrála
Katolická katedrála v Manile je oblíbeným místem pro svatby místní vysoké bohaté třídy. Původní kostel byl zničen v II. světové válce, ale Vatikán dotoval přestavbu této krásné budovy, která byla dokončena v roce 1958 a má starověký ráz. V kostele jsou obrovské varhany složené z 4500 píšťal.

Vila Manila
Překrásná španělská koloniální budova s bohatě zdobenými okny je ukázkou španělského bohatého obydlí. Pokoje jsou vybaveny nádherným nábytkem z různých období.
Navštívit můžete také muzeum Bahay Tsinoy, které nabízí tři diorama a velkou kolekci starých fotografií města, z doby, kdy město silně zasáhly čínské vlivy.

Pevnost Santiago
Kdysi dávno byl z této pevnosti střežen vstup do města od řeky Pasig. Několikrát se dokázalo, že tato pevnost je téměř nedobytná. I přesto byla nazývána Manila jako „otevřené město“ do kterého se nepřítel lehce dostane.
Pevnost byla opravena a stojí tu památník na oběti II. světové války a na hrdinu José Rizala, které v této pevnosti byl vězněn. Uprostřed pevnosti stojí svatyně Rizal, ve které jsou předměty spojené s osobou José Rizala. V pevnosti byli vězněni i američtí vojáci a to v roce 1988.

Noční Manila Filipínské kulturní centrum
Toto centrum má oslavovat filipínskou kulturu. Do tohoto projektu vložili investoři přes 40 milionů pesos. Celé centrum bylo otevřeno v září 1969. Většina budov byla navržena architektem Leandro Locsinem. Je tu umělecká galerie, galerie hudebních nástrojů a divadlo, ve kterém vystupuje Filipínský filharmonický orchestr. Najdete tu také konferenční centrum, lidové umělecké muzeum, hotel a kino. Museo ng Sining je obrovské muzeum obsahující uměleckou sbírku. Jsou tu sochy, malby, čalouněné koberce od známých filipínských umělců, jako například Fernando Amorsolo a Hernando Ocampo. Stojí tu také zajímavý „kokosový palác“, který postavila rodina Marcos na památku návštěvy papeže v roce 1981.


Manila Muzea
V Manile najdete nejlepší muzea Asie, zobrazující všechna období filipínské historie.

Muzeum filipínských obyvatel
Muzeum najdete ho v Rizal parku. Je zde například vrak španělské lodi San Diego, která se potopila v bitvě s Belgičany v roce 1600. Dále tu můžete vidět kostru ženy z kmene Tabon, která je velmi stará. Dále jsou tu posvátné nádoby objevené v jeskyni Maitan, velká kolekce starověký artefaksů a hudebních nástrojů.

Národní Muzeum
Najdete ho na ulici Burgos. Je zde etnologická výstava, výstava vycpaných zvířat a fosilií. Nejslavnější je velká malba Spoliarium od filipínského malíře Juana Luna.

Metropolitní muzeum
Je to moderní umělecké muzeum. Hlavní exhibicí je keramika ze sbírky národní banky.

Muzeum Pambata
Interaktivní vědecké muzeum pro děti i dospělé. Je zde mnoho zábavy a poučení.

Universitní muzeum Santo Thomas
Je zde jedna z nejstarší sbírek umění v Manile. Najdete tu také mince, vycpaná zvířata, hudební nástroje, malby, náboženské předměty a malby, keramiku.

Muzeum Ayala
Zobrazuje filipínskou cestu k nezávislosti a historii Filipín. Jsou tu i modely lodí a etnické předměty.

Palác Malacanang
Komplex koloniálních budov které užívá filipínská vláda zahrnuje i muzeum Malcanang, kde mimo jiné najdete extravagatní sbírku obuvi.

Nayong Pilipino
Nebo-li miniaturní filipínská vesnice. Leží na 45 hektarech a kopíruje místní krajinu a budovy, je zde miniaturní sopka Mayon a další zajímavá místa Filpín. Je tu také komplex muzeí – například etnologické, které obsahuje sbírku textilií, oděvu, zbraní apod. Zaměstnanci nosí tradiční kostými aby demonstrovali zvyky a tradice.
Další muzeum umístěné v domě Aguinaldo nabízí sbírku nábytku.

Čínská čvrť
Za španělské nadvlády se na Filipínách celkem rychle rozrůstala čínská populace. Mezi známé čínské „mestizos“ (míšenci – Španělsko a Čína) patří hrdina José Rizal, Ferdinand marcos a Cory Aquino.
Hlavní ulicí této čtvrti je Ongpin St, najdete tu mnoho obchodů, čínských čajoven, prodejen zlata a bylinek. Další ze zajímavých ulic je Quintin Paredes St. na severní straně mostu Jones Bridge. Není zde sice moc pamětihodností, ale můžete se tu příjemně projít a posedět v čínské čajovně.

Čtvrť Sanda Cruz
V této čtvrti najdete čínský hbitov, kde je mnoho hrobek s křišťálovými lustry, klimatizací, studenou a teplou vodou, záchody, dokonce i s kuchyní. Hrobky si můžete prohlédnout s průvodcem. Jižní bránou projdete ze hřbitova na ulici Aurora Ave.
Na ulici Quezon Blvd najdete moderní kostel Quiapo, který zastupuje původní starý kostel, zničený zemětřesením, bombardováním a požárem. Zajímavý je v kostele černý, dřevěný kříž „Black Nazarene“, který pochází ze Španělska a jeho vznik se datuje na rok 1767. Je nesen Kristem.Tento kříž je každým rokem vynesen na ulice a je nesen poutním průvodem každé Vánoce a Velikonoce.

ZOO a akvárium
Zastávku můžete udělat v místní zoologické zahradě a botanické zahradě, kde se můžete obdivovat místním filipínským druhům zvířat a rostlin. V akváriu najdete zase tropické druhy ryb, žraloky atd.

Tržiště
Illalim ng Tulay Market – pod mostem Quezon nabízí výrobky z mušlí a poutěné a dřevěné rukodělné výrobky, jako například vyřezávaného buvola.
Přes ulici se nachází Quinta market, kde se prodává zelenina, ryby a další potraviny.
Kousek od kostela Quiapo najdete tržiště s lékarníckými potřebami a zdravotními a také náboženskými předměty. Prodávají se tu různé amulety ve formě tvarovaných kamenů, zdravé magické nápoje z bylinkových výluhů, atd.
Hlavní tržiště , které najdete v ulici podélné s Quezon Blvd nabízí oblečení, nože, vojenské uniformy a hardware.
Divisoria tržiště leží na ulici Santo Cristo. Je to hlavní centrum prodeje oblečení.
Baclaran - bleší trh – zde najdete všechno, co se někomu nehodí v domácnosti. Tržiště najdete v Pasay City
San Andres tržiště v Malate nabízí čerstvé ovoce vysoké kvality.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz