Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Last minute Filipíny Informace Filipíny
Víza Filipíny Fotogalerie Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Diskuze Filipíny Okružní plavby FilipínyFilipíny

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Pěší turistika-->PotápěníHorolezectvíJeskyňářstvíGolfJai Alai - národní hraVodní sportyBasketbalPozorování žraloků
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Potápění
Potápěčské lokality na Filipínách patří určitě k nejkrásnějším na světě. Většina potápění se uskutečňuje z malých člunů, kterým se v místním jazyce říká bancas. Nejznámější potápěčská místa jsou dostupná touto lodí do 1 hodiny. Určitě navštivte i podmořskou rezervaci Douin Santnary. Další zajímavé lokality poskytuje ostrov Siquijor známý svými bílými plážemi a stěnami sahajícími do hloubky 55 metrů. Podmořské útesy jsou pokryty houbami, rohovitkami, korály a mezi tím vším se prohánějí hejna ryb. Jsou tu k vidění murény, tuňáci, rejnoci, barakudy, napoleoni i útesoví žraloci. Nejlepší doba pro potápění je od listopadu do května, kdy je poměrně sucho a neprší. Většina půjčoven vybavení vám poradí, kde je nejlepší místo pro potápění.

Luzon:
Hlavní potápěčské lokality jsou: Anilao, La Union, Matabungkay, Nagusbu a zátoka Subic.
Z vodních živočichů je tu k vidění tuňák, barakuda, manta a velrybí žralok. Matabungkay a Nagusbu jsou podobné. La Union má dobré předpoklady do budoucnosti, ale v dnešní době sem jezdí spíše nováčci. V zátoce Subic jsou k vidění překrásné vraky starých lodí. Celkem dobrá potápěčská místa jsou i v národním parku Hundred Islands, ale spousta korálových útesů tu byla zničena rybařením za použití dynamitu nebo také tornády. Na blízkém ostrově Ivahos je krásná pláž a dobré podmínky pro potápění. Na tomto ostrově jsou i další místa vhodná pro potápění.

Mindonoro
Puerto Galera je výborné místo pro potápění a leží v blízkosti města Sabang, kde nejdete spoustu půjčoven, hotelů a restaurací. Ostrov Jižní Pandan je rájem pro potápěče. Také se můžete potápět v přírodním parku Marine reef, z toho jsou nejlepší místa ostrovy Ambulong a Apo.

Ostrov Cebu
Malboal je místo příznivé pro potápění. Další zajímavá místa jsou ostrovy Mactan a Olango, kde je největší korálový útes na Filipínách. Mezi další místa patří ostrovy Capitancillo, Malapascua, Manoc Manoc, Pescador a Badian.

Ostrov Bohol
Zde se můžete potápět po celou dobu roku mimo období od července do září, kdy tu je období deště. Mezi potápěčské lokality patří ostrovy Panglao, Balicasag , Pamilacan a Cabilao.

Negros
V okolí Negrosu se potápí celoročně. Potápěčské lokality jsou u měst Sagay, Bais, Dumaguete. Ve většině potápěčských center mají svoje oblíbená místa, stačí si jen vybrat.

Siquijor
Celoroční potápění je nejoblíbenější na pláži Paliton, kde se nachází tři podmořské jeskyně. Dále na pláži Salag-doog, kde je pro změnu k vidění spousta korálů a podivný žralok, nazvaný žralok Mako. Barevné útesy objevíte v místech Sandugan a Tongo. Další oblíbená místa jsou Larena, pláž Sandungan, Tulapos a Enrique Villanueva.

Panay a Bocaray
Většina potápění se provádí u ostrovu Guimaras a ostrovu Nogas a také na pláži White.
Ostrov Bocaray je dlouhý asi 6km a je známý díky své úžasné bílé pláži, která je dlouhá 3,5km. Tato pláž údajně patří mezi 10 nej… pláží světa. Podél celé pláže se nalézá spousta restaurací, resortů a potápěčských základen. Každý ponor se provádí z lodě. Nejoblíbenější lokality jsou:Friday's Rock, Yapak, Crocodille, Punta Bunga a další.


Samar
Dobré místo na potápění je ostrov Biri-Las Rosa. Zde potřebujete mít k potápění své vlastní vybavení, protože si ho tu není kde vypůjčit. Další místa jsou ostrov Divinubo, Guitan, pláž Salangan, ostrov Kantican, který je známý pod názvem Perlový ostrov.

Leyte
Jižní Leyte je dalším větším potápěčským místem na Filipínách. Potápět se můžete v místech, jako je ostrov Panaon, zátoka Sogof, ostrov Limasawa, Lungsodaan, Son-ok a další . K vidění tu je spousta druhů ryb a také delfíni a velryby.

Mindanao
Potápění na Mindanau je teprve v začátcích, ale již dnes je tu celkem dostatek krásných míst. Dobrá místa jsou Camiguin, Dako, kde se rozkládají krásné pláže, a ostrovy Samal, u kterých se nachází spousta ztroskotaných lodí. Dále je to ostrov Talikud, u něhož jsou k vidění nádherné korálové útesy, které ale poničilo dynamitové a kyanidové rybaření v letech 1980. Dobré potápění je i u měst Maasim, Glan, ostrovů Sarangani, Batul a Ulanbani.

Palawan
Potápění na tomto ostrově patří podle všech k nejlepším, také se mu přezdívá „nezničené Filipíny“. Vyhlášená mísa jsou El Nino a Coron.
Ostrov Basuanga, který je součástí souostroví Palawan, při jehož jižním pobřeží je údajně nejlepší vrakové potápění v Asii. Na poměrně malém prostoru se zde nalézá celkem 12 vraků, převážně japonských lodí z druhé světové války. Některé jsou viditelné dokonce při šnorchlování. Vstupní branou pro potápění je městečko Coron. Lokality - Coron island, Irako, Lusong Wreck, Kogyo Maru.
Je tu také jezero Coro, v kterém se nachází ojedinělé rostlinstvo i živočišstvo. Potápění na ostrově Apulit a v zátoce Taytay vás přijde celkem na větší sumu peněz, patří totiž k nejdražším ostrovům na Filipínách. Ostrov Flower je velmi prostý, není tu ani elektrika a ani půjčovny potápěčského vybavení.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz