Dovolená Filipíny


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Filipíny - navigace  
zájezdy Filipíny Hotely a ubytování Filipíny
Last minute Filipíny Informace Filipíny
Víza Filipíny Fotogalerie Filipíny
Mapy a průvodce Filipíny Recenze hotelů Filipíny
Diskuze Filipíny Okružní plavby FilipínyFilipíny

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet? --> Kalendář zajímavých akcí

-->Zajímavé kulturní a společenské akceZajímavé sportovní akce
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Státní svátky:
1.1. - Nový rok
1.5. Den práce
12.6. - Den nezávislosti (výročí nezávislosti na Španělsku1898)
4.7. - Den nezávislosti (vyhlášení nezávislosti 1946)
1.11. - Den všech svatých
25.12. - Vánoce
32.12. - Silvestr


Leden
Festival Tří králů – Tento svátek je oficiální konec Vánoc. Koná se na začátku ledna.
Průvod černý Nazaret – Tento svátek začíná 9. ledna, velikým průvodem, který nese černý dřevěný kříž a trvá týden. Tento týden se nazývá vášnivý.
Kabankalan Sinolog – Koná se druhou neděli v La Carlotě na Negrosu. Je to v podstatě velká street parta, kde jsou všichni tanečníci namazáni černou barvou na počest Ježíška.
Festival Ati-Atihan – Koná se třetí sobotu v měsíci, např. v Kalibu , ale na ostatních ostrovech se může podobný festival konat jindy . Tento bouřlivý festival se koná od východu slunce do západu slunce.
Festival ve městě Vigan – Tento festival se koná k připomnění památky patrona města – svatého Petra. Slavnost obsahuje i mnoho hudebních provedení.

Únor
Hostina Svíčkové dámy – Koná se 2. února ve městě Jaro. Jedná se o street party v podobě náboženského rituálu.
Bambusový festival – Připadá na druhý týden v měsíci. Varhaníci z celého světa se sejdou ve městě, které leží blízko Manily.
Balónový festival – Je to velká událost v C. Spenserově ekonomické zóně v Manile. Je zde zahrnuta nejen přehlídka balónů, ale i závod balónů přes Mt. Pinatubo.
Festival Tawo-Tawo – Město Bayawan na Negrosu slaví tento rýžový festival se strašákovým festivalem dohromady. Ulice města se zaplní tančícími lidmi ve slavnostním průvodu.

Březen
Festival Sinagayan – Koná se na počest svatého Josefa ve městě Sagay koncem měsíce.

Duben
Postní bylinný festival – Během půstu ve městě San Antonio se zde sejde mnoho léčitelů, kteří s sebou přinesou mnoho bylin. Festival vrcholí rituálem Tang-Alap, což je něco jako modlitba, která se používala v různých společenstev a při modlitbách.
Festival Moriones – Během velikonočního týdne jdou procesí lidí na místo zvané Marinduque.
Velikonoční ukřižování - Filipínci dokáží prožívat svou víru a emoce tak hluboce a silně, že jim není překážkou ani velké utrpení a bolest. Je to ale jejich volba, způsob a cesta ke změně. Bez ohledu na samotné ukřižování mají ten největší triumf k přeměně sebe sama a k tomu, dosáhnout čehokoli: totiž svou opravdovost. Samotnému aktu ukřižování předchází dlouhodobá vnitřní příprava, modlitby a meditace.Rodina ukřižovaných se aktu neúčastní, je doma a intenzivně se modlí. Na kříži zůstávají tak dlouho, jak chtějí, obvykle deset minut. Hřebíky jsou vydezinfikované v alkoholu a každý si přinese svoje. Někteří ukřižovaní i flagelanti, kteří se celé dopoledne na Velký pátek bičují do krve, se před svým výkonem posilují speciálním nápojem – pivem s rozmíchaným vejcem. Po sejmutí z křížů ukřižované odnášejí domů, někteří odcházejí sami. Tam se připojují k modlitbám rodiny. Rána po hřebících v dlaních se potírá alkoholem a za čtyři dny je zahojená. Nezůstávají žádné jizvy.
Festival Lami-Lamihan – Probíhá v černošské čtvrti ve městě Lamitan a je to festival plný barev, tanečníků a jezdců na koních.
Výtvarný festival Kamarikutan Pagdiwata – Poprvé se konal roku 1999 ve městě Puberto Princesa. Je to přehlídka kulturních událostí,ukazuje tradiční práci a součastnou výtvarnou tvorbu.
Festival Panaad – Probíhá od dubna až do května ve městě Bacolod. Je to originální festival, který obsahuje nepřetržitou ukázku řemesel, umění a architektury z různých oblastí.
Festival Miss Gay – Koná se koncem měsíce ve městě Tabla. Tato týdenní událost je plná zábavy.

Květen
Festival Pasalamat – Festival trvá tři dny a začíná 1. května. Koná se ve městě La Carlota na Negrosu. Třídenní díkuvzdávající rituál se odehrává na počest roční sklizně a těžké práci při ní. Nádhernou atmosféru zajistí podomácku vyrobené bubny, které hrají během celeho festivalu. Jsou tu k vidění zajímavé domorodé kostýmy.
Viva Vigan – V prvním týdnu se oslavuje slavnostní přehlídkou koní, operetami a různými exhibicemi.
Buvolí závody – Ve městečku Pavia blízko města Iloilo se začátkem měsíce konají vodní buvolí závody, které jistě stojí za zhlédnutí.
Pahiyas – Koná se 15. května ve městě Lucban na Luzonu. Je to každoroční festival pořádaný k uctění úrody.
Pista´s Dayat – Pobřežní města u Lingayenského zálivu na Luzonu pořádají každoročně 1. května jejich nejdůležitější slavnost, jejíž součástí je samozřejmě i zajímavý průvod.
Festival Balibong Kingking – Slavnost je pořádána od května až do června ve městě Loboc no Boholu.
Festival Manggahan Sa Guimaras – Ve městě San Miguel na ostrově Guimaras je koncem měsíce pořádán mangový festival.

Červen
Festival Araw ng Kutabato - Koná se uprostřed měsíce ve městě Cotabano na Mindau. Je to veliká a zajímavá taneční slavnost.
Pintados – 29.června se ve městě Tacloban na Leytu slaví tento „tetovací festival“. Je tu k vidění spoustu uměleckých děl v podobě tetování. Každý se zde může nechat tetovat a ti, kteří se bojí jehly, se můžou nechat pomalovat barvou.

Srpen
Festival Kadayawan sa Dabaw – Ve městě Dával na Midnanau se během druhého týdne odehrává tento festival. Muslimové a Číňané uspořádají velikou slavnost, kde samozřejmě nechybí tanec a vystoupení. Nechybí tu ani ovocné a zeleninové obrazce.
Festival Lubi-Lubi – Koná se 15.srpna ve městě Calubian na Leytu a oslavuje kokosový ořech, po kterém je pojmenované i město.
Festival Bugoyan – 19.srpna se ve městě Abuyog, které leží na jižním pobřeží Leyta, pořádá tento „včelí festival“. Účinkující a tanečníci jsou převlečení do nádherných
kostýmů včel, protože chtějí oživit tento již skoro zapomenutý festival.

Září
Tuňákový festival – Trvá od 1. do 5. září ve městě General Santos na Mindanau. Oslavují krále všech plechovkových stvoření. Hřebem večera je soutěž o nejlépe oblečeného tuňáka. Je tam také přehlídka ryb a noc sashimi. Sashimi je japonský pokrm z krájené a obložené ryby.
Festival Kaamulan – Ve městě Malaybalay na Mindanau se na začátku měsíce, po 3 dny slaví tento festival. V tomto okolí žije mnoho původních obyvatel a tato oslava je založená na jejich svornosti a soudržnosti.Je zde k vidění mnoho jejich aktivit, jako je tanec, zpívání, vyprávění příběhů, vaření místního jídla, pití červeného vína a především jsou zde ukázány i jejich různé rituály.
Festival Penafrancia – Každý třetí týden v září tisíce stoupenců pořádají pouť do města Naga na jihovýchodě Luzonu. Pouť je na oslavu Bicona, jenž je patronem všech svatých v tomto regionu.

Říjen
Oslava Nuestra Senora Virgen del Pilar – hlavní festival se koná od 10. do 12 října ve městě Zamboanga.Je to křesťanská událost, ale kromě toho také velká příležitost pro pouliční oslavy, průvody, tanečníky, obchody a zábavní parky. Ulicí tradičně projíždí veliká regata, která má krásné třpytivé barvy.
Festival Mt.Bongao – Tato slavnost se odehrává na posvátném místě na hoře Tawi-Tawi druhý týden měsíce října. Oslavují ji muslimové.
Festival MassKara – O víkendu, který je nejblíže 19. říjnu se ve městě Bacolod na Negrosu odehrává tento bláznivý festival. Účastníci jsou oblečeni v překrásných kostýmech, na obličejích mají smějící se masky a tancují v ulicích.
Festival Lanzones – Na ostrově Camiguin oslavují svátek ovoce. Koná se třetí týden v měsíci.

Listopad
Festival Pintaglores – Koná se 5.listopadu ve městě San Carlos na Negrosu, tento festival je velmi bouřlivý a připomíná příjezd turistů na Filipíny.
Festival Lem-Lunay – Druhý týden se u jezera Sebu na Mindanau pořádá slavnost kmene T´boli.Tento festival vrcholí koňským zápasem,který je sportem příslušníků královské rodiny o klisnu.
Festival Canao – Na Filipínách mají mnoho oslav uctívajících rýži. Mezi jednu z nich patří i oblast ležící ve středních Kordillerách, nazývající se Canao. Lidé hodují, pijí a obětovávají zvířata, aby jim bohové požehnali a oni měli i příští rok dobrou úrodu.

Prosinec
Festival vánoční lucerny – Poslední sobota před Vánocemi je ve městě San Fernando na Luzonu uspořádán průvod vánočních svítilen. Lampy tu zůstanou pověšeny až do ledna.
Festival Shariff Kabungsuan –Tato událost se odehrává ve městě Cotabato na Mindanau. Připomíná příchod islámu a na tuto oslavu se vypouštějí po řece krásně ozdobené.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz